انجمن گلف NCGU

گاف رستمی ها در مسابقات جهانی، اعتراض كیانوش به داوران بی جا بود

گاف رستمی ها در مسابقات جهانی، اعتراض كیانوش به داوران بی جا بود

انجمن گلف: اشتباه در انتخاب وزنه كار دست برادران رستمی داد و موجب شد با اشتباه آنها و سپس داور مارشال مسابقات، یك ناكامی بزرگ برای وزنه بردار ایران ثبت گردد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، كیانوش رستمی یكی از ناكام های بزرگ در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۹ است. رستمی از ابتدا وزنه بالایی را برای شروع رقابتش در یك ضرب انتخاب نمود كه همان انتخاب هم كار دستش داد.
او ابتدا ۱۸۲ كیلوگرم را درخواست كرده بود و زمانی كه نوبت به وزنه زدنش رسید، برادرش كه نقش مربی را داشت این وزنه را به ۱۷۹ كیلوگرم كم كرد كه نخستین اشتباه را برادر رستمی انجام داد، چونكه وقتی وزنه بردار كلمبیا برای حركت دوم ۱۷۹ كیلوگرم را درخواست كرده بود، رستمی نمی توانست برای حركت اول ۱۷۹ را بگیرد بدین جهت مجبور شد پشت وزنه ۱۸۰ كیلوگرم قرار بگیرد.
البته داور مارشال مسابقات هم گاف بزرگی داد كه وزنه ۱۷۹ كیلوگرم را برای كیانوش در كارت مسابقه ثبت نمود كه نیكو ولاد رئیس كمیته فنی فدراسیون جهانی متوجه شد و بموقع به ماجرا ورود كرد. در نهایت هم تصمیم گرفته شد كه وزنه كیانوش رستمی را یك كیلوگرم بالا برند.
همین اتفاقات موجب شد زمان به ضرر رستمی بگذرد و او علاوه بر از دست دادن تمركزش، بدنش نیز سرد شود در نهایت حركت اول را از دست داد اما مقصر اصلی همه این اتفاقات خود رستمی و برادرش بودند كه وزنه را به اشتباه انتخاب كردند.
نكته مهم دیگر این بود كه او بعد از این اتفاق كاملا بهم ریخت و این مسئله در چهره اش بطور واضح مشهود بود.
رستمی پس از اوت شدن به داورها اعتراض كرد كه این مسئله هم جای تعجب داشت چونكه ورزشكاری در سطح كیانوش رستمی باید بداند اعتراض به داوری امكان دارد تبعات داشته باشد ضمن اینكه مربی او كه برادرش است، وزنه اشتباهی را انتخاب نموده است و مقصر خودشان بودند.
آنچه مسلم است رستمی نیاز به كسی داشت كه حرفه ای تر برای او وزنه انتخاب نماید اما انتخاب غلط رستمی ها كار دستشان داد و نتیجه آن چیزی جز ثبت یك ناكامی بزرگ دیگر نبود.
تصویر كارت مسابقه رستمی


منبع:

1398/07/03
19:50:19
5.0 از 5
4455
تگهای خبر: برند , داور , رقابت , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد