انجمن گلف NCGU
سومین مجمع عمومی كمیته های ملی المپیك كشورهای آسیای میانه

موافقت كشورهای عضو آسیای میانه با پیشنهاد كمیته ملی المپیك ایران

موافقت كشورهای عضو آسیای میانه با پیشنهاد كمیته ملی المپیك ایران

انجمن گلف: سومین مجمع عمومی كمیته های ملی المپیك كشورهای آسیای میانه (ایران-تركمنستان-ازبكستان-قرقیزستان-قزاقستان-تاجیكستان-افغانستان) با حضور شیخ احمد رئیس شورای المپیك آسیا میهمان ویژه این اجلاس در شهر نور سلطان قزاقستان اجرا شد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی كمیته ملی المپیك، در این اجلاس مباحث مختلفی همچون مبارزه با دوپینگ، فساد و كلاه برداری در ورزش و همین طور گسترش ورزش قهرمانی و تعاملات فی مایین كشورهای آسیای میانه در امتداد توسعه جنبش المپیك مورد بحث و برسی قرار گرفت.
در ادامه این نشست پیشنهاد كمیته ملی المپیك ایران در خصوص برگزاری نخستین دوره بازیهای كشورهای عضو آسیای میانه مورد استقبال و موافقت تمامی اعضا مجمع قرار گرفت چونكه معتقد بودند پیشنهاد ایران در خصوص برگزاری این بازیها، موجب افزایش تعاملات، تبادلات و تجربیات ورزشی و دوستی بین كشورهای عضو و حضور قدرتمندانه آنها در بازیهای آسیایی و المپیك خواهد شد.
شیخ احمد رئیس شورای المپیك آسیا نیزكه ریاست این اجلاس را برعهده داشت ضمن استقبال از پیشنهاد ایران اعلام داشت با عنایت به پیشنهاد خوب ایران، بهتر است كارگروهی در این زمینه تشكیل گردد تا با جمع بندی نهایی و برنامه ریزی در آینده ای نزدیك شاهد برگزاری این بازیها باشیم.
در حاشیه این اجلاس صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك ضمن دیدار با شیخ احمد رئیس شورای المپیك آسیا و قدردانی از حمایتهای وی از ورزش ایران ابراز امیدواری كرد در آینده ای نزدیك رئیس شورای المپیك آسیا سفری به تهران داشته باشد.
در این دیدار شیخ احمد ضمن اشاره به برگزاری مجمع بعدی شورای المپیك آسیا در دوحه ابراز داشت در آن جلسه درباب میزبانی نشست مجمع شورای المپیك آسیا در تهران تصمیم گیری خواهد شد.
در حاشیه این اجلاس صالحی امیری دیدارهای سازنده ای با شیخ احمد رئیس شورای المپیك آسیا میهمان ویژه اجلاس كمیته های المپیك آسیای میانه، دیدار با نناد لالوویچ رئیس فدراسیون جهانی كشتی و دیدار با رئیس كمیته ملی المپیك مجارستان كه برای رقابتهای جهانی كشتی در شهر نور سلطان حضور داشتند و همین طور نشست هایی با روسای كمیته های المپیك قزاقستان، تاجیكستان، قرقیزستان و دبیر كل كمیته ملی المپیك تركمنستان داشت.
از ایران صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك و پیمان فخری رئیس مركز نظارت بر تیمهای ملی در این اجلاس حضور داشتند.
منبع:

1398/06/29
13:08:39
5.0 از 5
4333
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , دیدار
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد