انجمن گلف NCGU
علی نژاد:

سرمربی تیم ملی فوتبال ایرانی است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایرانی است

به گزارش انجمن گلف معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، درباره ی آخرین وضعیت سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: من سرپرست فدراسیون فوتبال نیستم اما در جریان هستم كه مقرر است یك مربی ایرانی هدایت تیم ملی فوتبال را بر عهده بگیرد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد در حاشیه مراسم مجمع انتخابات فدراسیون ورزش های رزمی و در جمع خبرنگاران اضافه كرد: اجازه دهید كه وضعیت سرمربی تیم ملی فوتبال از راه خود فدراسیون فوتبال پیگیری شود. در حقیقت انتخاب سرمربی بر عهده فدراسیون فوتبال است نه وزارت ورزش اما آنچه كه شنیدم در روز گذشته اعلام شده كه مربی تیم ملی فوتبال ایرانی است و اصرار فدراسیون فوتبال بر این است كه بزودی به جمع بندی برسند.
وی هم چنین درباره اینكه چرا تا یك ساعت پیش از بازی استقلال در پلی اف آسیا حق پخش به صدا و سیما داده نشده بود؟ اظهار داشت: پیش از این كه مشخص شود مقرر است بازی استقلال در امارات برگزار گردد میزبان مشخص شده بود و ما در آن زمان اعلام نموده بودیم كه بازی نمی نماییم. وقتی توانستیم با كنفدراسیون فوتبال آسیا به توافق برسیم ظرف چند ساعت ویزای بازیكنان را دریافت كردیم تا آنها بتوانند به بازی برسند.
وی اضافه كرد: چون هنوز حضور تیم ما در امارات مشخص نبود و باشگاه استقلال هم برای پخش این بازی با طرف كویتی وارد مذاكره شده بود كه او هم از طرفداران استقلال نبود، در نتیجه كشور میزبان تا یك ساعت پیش از شروع بازی، اجازه پخش به صدا و سیما نداده بود كه خوشبختانه با هماهنگی انجام شده به این نتیجه رسیدیم كه استقلال پول را از راه حق پخش به كشور میزبان پرداخت كند تا امكان پخش این بازی از صدا و سیما فراهم گردد.
معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش جوانان درباره ی لزوم حضور مشاوران حقوقی در كنار باشگاه های فوتبال اظهار داشت: تذكری كه ما به باشگاههای استقلال و پرسپولیس و همینطور سایر باشگاهها دادیم این است كه با جذب مشاورین حقوقی در مورد قراردادهای خود كمتر با مشكل مواجه شوند. آن چیزی كه در مورد فوتبال و باشگاه ها رخ داد و جنبه ملی داشت حمایت وزارت ورزش از باشگاه های تیم فوتبال بود. بعضی وقت ها باشگاه ها اعلام می كنند كه دولت نباید دخالتی در امور باشگاهداری داشته باشد اما من معتقدم اگر دولت كمك نكند، ورزش ما به خوبی پیش نمی رود. سفارش من به تمام باشگاهها و فدراسیون ها این است كه كه از مشاورین حقوقی در بخش بین الملل خود استفاده كنم.
وی همینطور درباره ی علت بازی باشگاه ها در كشور ثالث اضافه كرد: در برنامه زنده من بارها این را تاكید كردم در 17 ژانویه نامه ای دریافت كردیم از فدراسیون فوتبال آسیا كه كلیه بازی های پلی آف در مرحله گروهی به علت ناامن بودن، امكان برگزاری در ایران را ندارد. این مسئله مورد تایید ما و باشگاه ها نبود. در این حوزه با فدراسیون فوتبال آسیا مكاتباتی داشتیم در خصوص این كه در یك كشور ثالث بازی نخواهیم كرد. در حقیقت یك اجماع و همدلی خوبی بین وزارت ورزش و باشگاه بوجود آمد كه این همدلی نتایج خوبی را به دنبال داشت. این مسئله نه تنها باشگاه ها بلكه بازی های تیم ملی را هم تحت پوشش قرار می داد و سبب می شد تا بازی های ملی هم در ایران برگزار نشد. ضمن این كه یك لابی و مذاكرات پشت پرده از ارگان های مختلف حاكمیتی همچون رئیس مجلس وزارت خارجه و سایر دستگاه های ذی ربط انجام شد كه سبب شد تا در نهایت به توافق بزرگی دست پیدا نماییم.
علی نژاد افزود: در این توافق ما سعی كردیم مبحث ناامنی ایران را از مكاتبات كنفدراسیون آسیا برداریم و بتوانیم كلیه مسابقات داخلی و گروهی را در ایران برگزار نماییم. در این توافق هر چند دو بازی آپلی آف در كشور ثالث برگزار گردید اما مبحث ناامنی از ایران برداشته شد. ما اگر به این توافق نمی رسیدیم باید جریمه های سه سال محرومیت، و جریمه های مالی گوناگونی را قبول می كردیم كه منطقی نبود و این توافق در ابتدا با مقاومت همراه بود و سپس مذاكره و تعامل. كه در انتها سناریویی طراحی شد كه به خوبی جواب داد.
معاون وزیر همینطور درباره ی مجمع انتخابات فدراسیون ورزش های رزمی اضافه كرد: این مجمع قرار بود 12 آذر برگزار گردد كه بنا به دلایلی به خاطر نامه نگاری بعضی از كاندیداها منتفی شد. اما به اعتقاد من مجمع امروز در یك فضای آرام و خوبی برگزار گردید و از 41 رای یوسف بهتری توانست با 36 رای رئیس فدراسیون ورزش شود. امیدوارم وی بتواند مدیریت جدید شرایطز خوبی را برای فدراسیون رقم بزند.
وی ضمن تشكر از رئیس پیشین این فدراسیون اظهار نمود: رشیدی طی 4 سال در این فدراسیون تلاشهای زیادی را برای پیشرفت و ترقی این فدراسیون انجام داده بود و همینطور عظیمی هم در خلال 8 ماه حضورش كوشش كرد انتخابات را در فضای آرام و بدون حاشیه برگزار كند. البته اگر بعضی از كاندیداها در دور اول به برگزاری انتخاب اعتراض داشتند باید بگویم یوسف بهتری با رای اعضای مجمع رئیس فدراسیون شد و كسانی كه مخالف انتخاب وی بودند در رای گیری رای سفید دادند. برگزاری مجمع قواعدی دارد كه بر مبنای آن انتخاب انجام می شود.
علینژاد اظهار داشت: امروز همه چیز شفاف بود و اعضای مجمع در فضای آرام و بدون حاشیه رئیس آینده این فدراسیون را انتخاب كردند.
وی همینطور درباره برگشت بعضی از سبك ها كه از این فدراسیون جدا شده و تحت پوشش سایر فدراسیون ها قرار دارند اظهار داشت: فدراسیون رزمی یك فدراسیون تخصصی است و تمام سبك ها باید تحت پوشش این فدراسیون قرار بگیرد. وزارت ورزش در این حوزه تلاش می كند تا رشته هایی كه از فدراسیون رزمی جدا شده اند باردیگر تحت پوشش این فدراسیون قرار بگیرند.
علی نژاد تصریح كرد: این فدراسیون بیشتر در بحث همگانی فعالیت داشته، باید بهتر بتواند درآینده در حوزه ی قهرمانی هم گام های موثری بردارد و سر و شكل جدیدی را در فدراسیون ایجاد كند. یكی از خصوصیت های مهم این فدراسیون این است كه كمتر از منابع دولتی استفاده می نماید و بیشتر بخش خصوصی در فعالیتهای این فدراسیون دخالت دارد كه این هم قابل توجه است.
وی اظهار داشت: باید سبك هایی كه محتوای فنی ندارند در این فدراسیون بازبینی شود تا پس از ده تا 15 سال خروجی خوبی را از این ورزش داشته باشیم.1398/11/09
20:24:33
5.0 از 5
4503
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد