انجمن گلف NCGU

وقتی پای منافع شخصی در بین است

وقتی پای منافع شخصی در بین است

به گزارش انجمن گلف، شرایط حاکم بر رشته سوارکاری در ایران، کار را برای علاقه مندان به این ورزش سخت و سخت تر کرده است.به گزارش خبرگزاری انجمن گلف؛ سوارکاری ایران در سالیان گذشته با مشکلات و معضلات بسیار زیادی روبه رو بوده است که نارضایتی و حتی دلسردی اهالی این رشته را به دنبال داشته است؛ از اعمال تصمیمات غلط و خارج از ضوابط که منجر به افزایش هزینه مالکان اسب و ایجاد ابهام در ساختار مدیریتی با تمرکز بر هزینه های دریافتی از مالکان تا عدم توجه به نقش نظارتی و اتخاذ تصمیمات غیرتخصصی، منجر به افزایش هزینه ها به صورت گزاف شده است.

علاوه بر این مدیریت های مداخله گرایانه و خارج از وظیفه رسمی توسط این فدراسیون سبب شده مالکان اسب ها نه تنها احساس همراهی و حمایت های این فدراسیون را در کنار خود نداشته باشند بلکه همانطور که عنوان شد با تشکیل موانع و تصمیمات سلیقه ای برای ادامه مسیر آنها مانع تراشی کنند.
در همین راستا برخی مالکان با عرضه مدارک و مستندات به رسانه ها خواهان شفاف سازی این فدراسیون و ضرورت نظارت بیشتر به این تصمیمات شدند تا بلکه از اتفاقات ناگوارتر جلوگیری شود.

یکی از علاقمندان شناخته شده سوارکاری که سابقه خوبی هم در این رشته و واردات اسب دارد افشاگری های جالبی از پشت پرده ممانعت فدراسیون سوارکاری از صدور مجوز برای اسب های وارداتی انجام داد و ادعا نمود منافع شخصی اجازه نمی دهد امور اداری روی روال عادی طی شود.

آنطور که از شواهد و گفته های برخی از مالکان اسب ها پیداست فدراسیون سوارکاری کارشکنی های گوناگونی برای شناسه دار کردن و صدور مجوز برای اسب های وارداتی انجام می دهد به صورتی که مسؤلان این فدراسیون از صدور شناسه و مجوز برای بیشتر از ۱۰۰ رأس اسبی که توسط علاقه مندان به سوارکاری با هزینه شخصی و بدون اختصاص یک دلار دولتی وارد کشور شده، خودداری می کنند.

گفته می شود فدراسیون با فردی که یکی از مبادی واردات اسب است گرفتار مشکل هستند و همین مبحث سبب شده تا معاونت فنی فدراسیون از عرضه شناسنامه برای اسب هایی که توسط این فرد وارد شده است اجتناب کنند.

البته این را هم باید متذکر که مرجع اصلی دریافت مجوز برای واردات اسب فدراسیون سوارکاری نیست، بلکه وزارت جهاد کشاورزی است، اما این فدراسیون تلاش دارد این مورد را در دست بگیرد و به نام خود بزند. ظاهراً به خاطر همین مبحث فدراسیون با این فرد به مشکل خورده است. ظاهرا مسؤلان فدراسیون به علت مشکلاتی که با فرد یاد شده دارند، اصرار دارند که اسب ها از راه واسطه و شرکتی که آنها معرفی کرده اند وارد شوند و اگر از کانالی غیر از این باشد از ثبت اسب ها امتناع می کنند.

البته سرپرست فعلی فدراسیون سوارکاری پس از پیگیری های مالکان اسب ها به صورت غیررسمی به علاقمندانی که خواهان واردات اسب هستند اعلام نموده نامه ای وجود دارد که گفته اسب هایی که توسط این فرد وارد شده، ثبت نشود که ظاهراً این نامه وجود خارجی ندارد چونکه بعد از پیگیری های بیشتر شد عنوان کردند نامه محرمانه است و پس از اصرار بیشتر عنوان شده نامه ای در کار نبوده و این مورد به صورت شفاهی به آنها اعلام شده است.

به نظر می رسد سرپرست فعلی فدراسیون سوارکاری به شکلی توپ را در زمین یک نهاد حاکمیتی انداخته است تا اگر کسی می خواهد اسبی وارد کشور کند این امتیاز را به افرادی که مورد نظر خودشان هستند اعطا کنند که متاسفانه علاقمندان به این رشته را بازیچه زیاده خواهی های فدراسیون سوارکاری کرده اند.


1402/11/23
09:11:12
0.0 از 5
217
تگهای خبر: بازی , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد