انجمن گلف NCGU

پاسخ رییس فدراسیون نابینایان و کم بینایان به ملی پوش جودو

پاسخ رییس فدراسیون نابینایان و کم بینایان به ملی پوش جودو

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم بینایان درباره انتقاد یکی از ملی پوشان جودو در خصوص بلاتکلیفی او برای حضور در بازیهای کشورهای اسلامی اظهار داشت: هیچ رشته ای از فدراسیون ما در بازیهای کشورهای اسلامی حضور ندارد.


محمدرضا مظلومی در گفت و گو با ایسنا، درباره انتقاد انجام شده از طرف یکی از ملی پوشان جودو برای حضور در مسابقات گرندپری قزاقستان، اظهار نمود: هر ورزشکاری که بخواهد از طرف فدراسیون نابینایان و کم بینایان عازم تورنمنت بین المللی شود، ابتدا باید در داخل کشور کلاس بندی شود و مورد تایید پزشک مجرب فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک قرار بگیرد و سپس مجوز حضور در تورنمنت های بین المللی را پیدا کند. کلاس بندی داخلی علیرضا خجسته تا پیش از بازیهای پارالمپیک توکیو بود و باید باردیگر کلاس بندی وی مورد تایید قرار بگیرد.
وی اظهار داشت: مسابقات گرند پری قزاقستان آخرین تورنمنت برای انجام کلاس بندی بین المللی نبود و اگر خجسته قصد شرکت در مسابقات جودو افراد کم بینا را دارد باید بوسیله استان خود اقدام نماید و بعد از تایید کلاس بندی داخلی وی توسط دکتر نجفی، هر زمان آمادگی خودرا جهت شرکت در مسابقات اعلام نماید، فدراسیون در خدمت این جودوکار خواهد بود.
رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان اشاره کرد: هر ورزشکار موظف است 3 هفته پیش از اعزام به تورنمنت برون مرزی، کلیه مدارک پزشکی خودرا در اختیار فدراسیون قرار دهد که بعد از تایید، مجوز شرکت در مسابقات را خواهد داشت. البته ورزشکاران بعد از تایید کلاس بندی داخلی، پیش از شرکت در مسابقات باید کلاس آنها توسط 3 یا 4 پزشک بین المللی نیز مورد تایید قرار بگیرد تا مشکل شرکت در مسابقات نداشته باشد. این دوره نیز که ما با 9 ورزشکار در مسابقات گرند پری قزاقستان شرکت کرده بودیم، کلیه ورزشکاران کلاس بندی بین المللی دریافت نمودند.
مظلومی اضافه کرد: علیرضا خجسته بعد از اینکه شرایط حضور در بازیهای پارالمپیک توکیو را به سبب نداشتن کلاس بندی بین المللی پیدا نکرد همکاری خودرا با فدراسیون جودو آغاز کرد و تحت حمایت این فدراسیون بود نه فدراسیون نابینایان و کم بینایان. هم اکنون نیز اگر قصد رقابت در جودوی نابینایان و کم بینایان را دارد ما از این مساله استقبال می نماییم، وی پس از تایید کلاس بندی داخلی توسط پزشک فدراسیون می تواند مدارکش را به فدراسیون ارسال نماید تا اقدامات لازم را برای اعزام به تورنمنت برون مرزی و دریافت کلاس بندی بین المللی انجام دهیم، در این شرایط مورد حمایت فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک قرار خواهد گرفت.
به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، خجسته قبل از این گفته بود" اسم من هم از جانب فدراسیون نابینایان و کم بینایان و هم فدراسیون جودو جهت شرکت در این بازیها رد شده است" که رییس فدراسیون نابینایان در این زمینه اظهار داشت: اصلا هیچ رشته ای از نابینایان و کم بینایان در بازیهای کشورهای اسلامی حضور ندارد که بخواهیم اسم خجسته را رد کرده باشیم.
منبع:

1401/03/16
21:33:36
0.0 از 5
356
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان انجمن گلف
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد