انجمن گلف NCGU

نظارت بر اماکن ورزشی آغازی بر آخر قیمت های نامتعارف

نظارت بر اماکن ورزشی آغازی بر آخر قیمت های نامتعارف

به گزارش انجمن گلف رئیس گروه اماکن و فضاهای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اعلام نمود: طرح بازدید دوره ای اماکن ورزشی در جهت توجه به قیمت های مصوب از دهم اردیبهشت ماه به مدت ۲ماه ادامه دارد که برپایه شکایات مردمی و دستگاههای مرتبط از تخلفات موجود جلوگیری می شود.


رضا خرم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: در این طرح نظارتی دوره ای دستگاههای ناظر و بازرسی دخیل هستند. برپایه شکایات مردمی و دستگاههای مرتبط موضوعات ارجاع می شود. هم اکنون مهم ترین معضل در باشگاه ها سوای مبحث قیمت ها هم کیفیت کار مربیان در برابر دریافت مبالغ کار مربیان به اسثتنای شهریه و پرداخت هزینه هایی بدون اساس در برابر توپ و لباس برای مدارس فوتبال است. باید در زمان ثبت نام باید این موراد در چارچوب فعالیت دیده شود و هزینه اضافی از ورزشکاران دریافت نشود.
وی با اشاره به اینکه بامطرح شدن خیلی از باشگاه ها لاکچری در تهران که شهریه های چند میلیون تومانی در برابر فعالیت خود دریافت می کنند، آیا این نهاد ورزشی نظارتی در مورد این باشگاه ها دارد یا خیر؟ اظهار داشت: نظارت ها از اماکن ورزشی وجود دارد بلکه با عنایت به کسوت و تعدد اماکن ورزشی فاقد مجوز این رقم ها بیشتر به چشم و ظهور خواهد نمود. در بازرسی ها رقم مصوب به مدیران این مجموعه ها ابلاغ می شود.
رییس گروه اماکن و فضاهای ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران افزود: در بازرسی های غیر محسوس مشاهده شده که بیشتر مبالغ چند میلیون تومانی ناشی عرضه برنامه های مختلف از جانب مربیان است که از ورزشکاران طلب می شود، باید به این نکته اشاره نمود و پرداخت که هرگونه برنامه آموزشی با هزینه اضافی غیر قانونی می باشد.
خرم در پاسخ به این سؤال چرا تناقص هایی در تعرفه مصوب دولتی و باشگاه خصوصی وجود دارد، نظارت ها چگونه است، اضافه کرد: هم اینک باشگاه های ورزشی استان تهران طبق درجه بندی در چهار دسته همچون یک، ۲، ۳ و ویژه تقسیم بندی، می شوند که تعرفه هر باشگاه نسبت به یکدیگر ۲۰ درصد تفاوت قیمت خواهد داشت. در مناطق شمالی به لحاظ قیمت بالای ملک سبب شده تا مدیران به دستور العمل های این اداره کل بی تفاوت باشند. بنا داریم با همکاری همیاران نظارتی از اقدامات خودسرانه افزایش نرخ ها جلوگیری نماییم. این طرح از ۱۰ اردیبهشت ماه به مدت ۲ ماه ادامه خواهد داشت.
به گفته وی، در این طرح سوای توجه به نرخ گذاری مصوب سالانه، گزارش های مختلف برای رشته مجاز و غیرمجاز، فعالیت مربیان و استعداد به گروه ورزش قهرمانی مخابره شود.
رییس گروه اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران بیان نمود: چهار هزار باشگاه در این طرح بازرسی می شوند. اولویت در این طرح با مناطق ۲۲ گانه خواهد بود چون که بیشترین بی توجهی قیمتی در تهران در این عرصه رخ می دهد. در اولین مرحله به مجموعه ها اخطار داده می شود و اگر در مراحل بعدی تخلفات کماکان یابد هم تعطیلی و پیشگیری از فعالیت ورزشی برای صنف متخلف وجود دارد.
خرم در پاسخ به این سؤال که در فعالیت خیلی از باشگاه های خاص ورزش هایی غیر قانونی زومبا، ایروبیک رقص و ورزشهای نوظهور ترویج می شود برای محدود کردن این فعالیت ها برنامه ای وجود دارد، اظهار داشت: قطعا جلو این ورزش ها نوظهور را خواهیم گرفت چون که این رشته ها هیچ مجوز قانونی ندارد.
براین اساس استان تهران دارای بیشتر از ۵هزار و ۴۰۰ مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی فعالیت دارد.


منبع:

1401/02/08
14:05:27
0.0 از 5
512
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
مریم ابراهیم پور:
خانه ژیمناستیک شیرودی واقع در خیابان ورزنده شهریه قبل عید ۴۰۰هزار بوده برای همه بچه ها
الان با کلاهبرداری حرفه ای ورزشکاران رو قسمت بندی کردن پیشرفته و ورودی جدید و اینکه کلاس های ۴نفره ۶نفره و ۱۵نفره که میگن یک سال به بالاها پیشرفته محسوب میشن و باید ۸۰۰هزار تا دو میلیون بنابه تعداد پرداخت کنن یعنی حتی خودشون هم مطمئن نیستن چی میگن
جالب که کلاس ۴نفره دو میلیون شهریه که قبل عید ۴۰۰هزار بوده
کلاس شیش نفره ۸۰۰هزار که قبل عید ۴۰۰هزار بوده
کلاس ۱۵نفره ۵۰۰هزار که قبل عید ۴۰۰هزار بوده
مطلب جالبتر که اگر بین این ۱۵نفر هم یک نفر یک سال به بالا باشه بازم باید ۸۰۰هزار شهریه بده
الان من که دو تا ورزشکار دارم و باید ۱۶۰۰هزار واریز کنم در صورتی که قبل عید ۸۰۰هزار پرداخت میکردم و ماه گذشته یک میلیون پرداخت کردم تو ماه جدید باید ۱۶۰۰هزار پرداخت کنم

دم به دقیقه می رن سر کلاس و مزاحم ورزش بچه ها میشن که چرا فلانی اومد فلانی رفت نظارت درسته ولی تو رو خدا بچه های ما رو نکشین ژیمناستیک تمرکز میخواد
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد