انجمن گلف NCGU
در دیدار با وزیر ورزش و جوانان؛

ملایی: به ازای هر ایرانی ۵۴ تومان در اختیار فدراسیون همگانی است

ملایی: به ازای هر ایرانی ۵۴ تومان در اختیار فدراسیون همگانی است

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در دیدار با وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: برای اجرای برنامه های فدراسیون در سال 1400 نیاز به تخصیص بموقع اعتبارات ورزش همگانی داریم.به گزارش انجمن گلف به نقل از فدراسیون ورزشهای همگانی، افشین ملایی که امروز دوشنبه در نشست روسای فدراسیون ها با مسعود سلطانی فر سخن می گفت ضمن اشاره به اقداماتی که سال قبل در ورزش همگانی صورت گرفته است اظهار داشت: برای سال جاری شعار «بهره وری نیروی کار ایرانی با توسعه ورزش همگانی» را در نظر گرفته ایم که در همین راستا طرح های این فدراسیون را با چهار محور «جامعه فعال»، «محیط فعال»، «مردم فعال» و «سیستم فعال» اجرائی خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه مثل سال قبل اجرای برنامه های مشارکتی با نهادها و سازمان های مختلف را در دستور کار فدراسیون قرار خواهیم داد اظهار داشت: امسال باید بتوانیم به رقم ۴ میلیون شهروند مشارکت کننده در کارهای ورزشی برسیم. عدد بزرگی است اما وظایف هر استان به شکل مشخص تعریف شده و امیدواریم با حمایت وزارت ورزش بتوانیم به این هدف مهم برسیم.
افشین ملایی با اشاره به مشکلات و موانعی که پیش روی فدراسیون برای اجرای برنامه هایش وجود دارد اظهار داشت: تخصیص ناقص اعتبارات در سال قبل زمینه بی نظمی در برنامه های هیات های ورزش همگانی را فراهم نمود و نارضایتی هایی را به وجود آورد.
وی در ادامه اشاره کرد: طبق آماری که در اختیار داریم در وضعیت فعلی برای هر ایرانی ۵۴ تومان سرانه ورزشی داریم که اگر بخواهیم برای جمعیت در نظر گرفته شده ۴ میلیونی برنامه داشته باشیم به ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داریم که امیدوارم با حمایت وزارت ورزش این امر محقق شود.
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با تاکید بر اینکه برای اجرای برنامه های اثربخش به حمایت وزارت ورزش نیاز داریم اشاره کرد: همانطور که در حوزه ورزش قهرمانی خودمان را با سایر کشورهای مقایسه می نماییم باید بدانیم خروجی ورزش همگانی ما هم که باید منجر به کاهش اضافه وزن و چاقی در میان مردم شود چه وضعیتی دارد.
وی افزود: طبق پیش بینی فدراسیون جهانی چاقی که در سال ۲۰۱۹ انجام شده ما تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۳ میلیون شهروند ۵ تا ۱۹ ساله خواهیم داشت که گرفتار اضافه وزن و چاقی هستند. برمبنای همین پیش بینی ها ما ۳ درصد شانس اهداف تحقق ملی در این سال را خواهیم داشت.
ملایی اضافه کرد: با وجود برنامه ها و طرح های خوب و قابل دفاعی که در ورزش همگانی اجرای شده است اما هنوز نتوانسته ایم به اثربخشی لازم برسیم. بنا بر این نیاز به اجرای پروژه های مشترک در سطح ملی و تعامل بین بخشی با سازمان ها و ارگان های مختلف داریم که سال قبل به بهترین شکل این اتفاق رقم خورد.
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی اشاره کرد: برمبنای آمار انتشار یافته سازمان جهانی بهداشت، میزان چاقی مردم ایران در سال ۱۹۹۰ بین ۵۰ تا ۶۰ درصد بوده است اما این رقم در سال ۲۰۱۰ به ۶۰ تا ۷۰ درصد رسیده که نشان میدهد سرعت رشد افزایش چاقی و اضافه وزن و کاهش کم تحرکی در ایران زیاد شده است و باید کار جدی در این بخش صورت بگیرد.
افشین ملایی در آخر اشاره کرد: به همین خاطر از خدای بزرگ و پیام مقام معظم رهبری که تاکید دارند باید سراغ کارهای ناشدنی برویم، مدد گرفتیم تا بتوانیم امسال برنامه ها و طرح های اثربخش و ماندگاری را در ورزش همگانی اجرا نماییم.

1400/01/17
16:32:43
0.0 از 5
926
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد