انجمن گلف NCGU

تغییر وزن، آخرین تلاش كیانوش رستمی برای المپیكی شدن

تغییر وزن، آخرین تلاش كیانوش رستمی برای المپیكی شدن

انجمن گلف: کیانوش رستمی تصمیم دارد با تغییر وزن در آخرین فرصت خود برای رسیدن به سهمیه المپیک امتیاز بالایی بگیرد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، کیانوش رستمی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ که گزینشی المپیک توکیو نیز هست، تصمیم گرفته در یک وزن دیگر شرکت نماید.
رستمی دست به تغییر وزن زده و در حال کم کردن وزنش است تا در دسته ۸۹ کیلوگرم قهرمانی آسیا وزنه بزند و در این وزن برای المپیک امتیاز جمع کند چونکه شاید بوسیله امتیازی که در این وزن به دست می آورد و محاسبه آن در رنکینگ دسته ۹۶ کیلوگرم، بتواند خودش را به سهمیه برساند.

مسابقات قهرمانی آسیا که ۲۷ فروردین در ازبکستان برگزار می شود، امتیاز بالایی برای کسب سهمیه المپیک دارد. اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که این کم و زیاد کردن وزن مشکلی برای او به وجود می آورد یا خیر؟

بهداد سلیمی قهرمان سابق جهان و المپیک که در لیگ برتر هم بعنوان مربی در کنار رستمی بود، در مورد تغییر وزن این وزنه بردار بیان کرد: کیانوش رستمی شانس خودرا برای رفتن به المپیک امتحان می کند و اگر در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه های خوبی بزند و امتیاز بالایی بگیرد، شانس بیشتری برای رسیدن به سهمیه دارد تا اینکه بخواهد همان وزنه ها را در دسته ۹۶ کیلوگرم بزند. حالا دارد شانسش را امتحان می کند باید دید چه چیزی پیش می آید.

سلیمی در پاسخ به این پرسش که آیا با کم کردن وزن و باردیگر کوشش برای افزایش آن، مشکلی برایش به وجود نمی آید، اشاره کرد: رستمی اگر بتواند سهمیه را بگیرد باید برای المپیک باردیگر وزنش را بالا ببرد تا در دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه بزند و اساسا بالا و پایین شدن وزن در مدت زمان کوتاه لطمه زننده است اما از این طریق که در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه بزند، شانس بیشتری برای رسیدن به سهمیه دارد و او نیز می خواهد تلاشش را کند.

او اضافه کرد: به نظرم شرایطش خوب است و زمانی که در دور برگشت لیگ هم شرکت کرد، ۸۰ درصد آمادگی بدنی داشت و فکر می کنم در این یکی، دوماه به یک هل کوچک احتیاج دارد تا آمادگی خودرا به ۱۰۰ درصد برساند.

منبع:

1399/12/18
10:40:08
0.0 از 5
1129
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد