انجمن گلف NCGU

آخر اولین دوره لیگ تندرستی با هدف رفع كم تحركی

آخر اولین دوره لیگ تندرستی با هدف رفع كم تحركی

اولین دوره لیگ تندرستی ایران با هدف رفع کم تحرکی در دوران کرونا و مشارکت بیشتر از ۷۰ هزار نفر به پایان رسید.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، «لیگ تندرستی» ایران که برای اولین بار و با مشارکت ۳۲ هیات استانی، نزدیک به ۵۰۰ شهرستان و بیشتر از ۱۵۰۰ کمیته استانی از جانب فدراسیون ورزش های همگانی و در طرح زمستان فعال برگزار شد با معرفی استان ها، شهرستان ها و کمیته های برتر به پایان رسید.

در جدول رده بندی سازمان آمادگی جسمانی و روش های تمرینی رشته های جیمستیک، تمرینات معلق و جامپینگ فیتنس اول تا سوم شدند و در جدول سازمان ورزش های رقابتی و تفریحی هم رشته های پرثوآ، روپایی و طناب زنی گوی سبقت بعنوان سه رشته برتر عرضه شدند.

لیگ تندرستی ایران با هدف کاهش کم تحرکی بخصوص در دوران کرونا از اوایل بهمن تا نیمه اسفند برگزار شد و در انتها این رویداد استان های خراسان شمالی، سمنان و آذربایجان غربی به عناوین اول تا سوم دست پیدا کردند.

شهرستان های برتر در اولین دوره لیگ تندرستی ایران هم عبارتند از:

۱- کرمانشاه

۲- بوکان

۳- بجنورد

۴- شیراز

۵- آمل

۶- دابودشت

۷- جهرم

۸- اراک

۹- شهرکرد

۱۰- تهران

۱۱- سمنان

۱۲- بوشهر

۱۳– میاندوآب

۱۴- زرقان

۱۵- کهگیلویه

۱۶- ماهنشان

۱۷- زنجان

۱۸- بیرجند

۱۹- محلات

۲۰- بندرانزلی

۲۱- آزادشهر

۲۲- خرم آباد

۲۳- گالیکش

۲۴- مانه و سملقان

۲۵- قصرقند

محمد مرادی، رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی به ایسنا اعلام نمود: در طرح برگزاری لیگ تندرستی ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی مطابق با دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی در هفته مدنظر قرار گرفت که شامل شش برنامه تمرینی ۲۵ دقیقه ای در طول شش روز هفته بود.

وی اضافه کرد: بعد از اتمام این دوره، دومین دوره لیگ تندرستی در اردیبهشت سال آینده برگزار می گردد و هدف گذاری صورت گرفته در حوزه اقشار پرجمعیت کشور است و پیشبینی می شود مشارکت ها بیشتر از ۱۰ برابر شود.

منبع:

1399/12/17
13:20:53
0.0 از 5
990
تگهای خبر: تمرین , رقابت , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد