انجمن گلف NCGU
رضازاده:

بعید می دانم ركورد تاریخی سیامند رحمان در توكیو تكرار شود

بعید می دانم ركورد تاریخی سیامند رحمان در توكیو تكرار شود

به گزارش انجمن گلف رئیس انجمن پاراوزنه برداری اظهار داشت: بعید می دانم از نظر رکوردی کسی بتواند در توکیو رکورد سیامند رحمان را تکرار کند.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، حسین رضازاده در حاشیه مراسم سالگرد درگذشت سیامند رحمان، اظهار داشت: رحمان تلاش می کرد تا رکورد ۳۲۰ را در توکیو ثبت کند و رکورد افسانه ای را به نام خود ثبت کند. ازاین رو از نظر رکوردی جایگزینی برای رحمان وجود ندارد، چونکه رکوردش افسانه ای است.

وی در مورد جایگزین سیامند رحمان و کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو در فوق سنگین اظهار داشت: شاید جانشین سیامند بتواند مدال طلای سنگین وزن را در توکیو کسب کند اما از نظر رکوردی کسی نمی تواند جایگزین سیامند رحمان شود. البته تلاش ما بر این است که در پارالمپیک توکیو همانند لندن در سکوی قهرمانی قرار بگیریم.

وی در ادامه همینطور درباره وضعیت وزنه برداری در المپیک توکیو اظهار داشت: در وزنه برداری ۲ سهمیه را می گیریم و امیدواریم ۲ مدال خوشرنگ را مانند گذشته کسب نماییم.

رییس انجمن پاراوزنه برداری درباره اینکه از بین سهراب مرادی و کیانوش رستمی کدام یک شانس کسب سهمیه توکیو در وزن ۹۶ کیلوگرم را دارند، اظهار نمود: کسب سهمیه المپیک در وزنه برداری امتیازی است و از بین سهراب و کیانوش هرکدام که موفق به کسب امتیازات مدنظر فدراسیون جهانی شوند، می توانند در المپیک حضور پیدا کنند.

رضازاده در واکنش به کاهش سهمیه ایران در توکیو به علت دوپینگ خاطرنشان کرد: این اتفاق تنها مختص ایران نیست، کشورهای دیگری چون تایلند تعلیق شدند یا چین که همیشه با ۶ سهمیه کامل به المپیک می رفت، در این دوره با کاهش سهمیه روبرو شدند.

وی افزود: هدف فدراسیون جهانی از این اقدام مبارزه با دوپینگ بود.

دارنده مدال طلای المپیک و رکورددار سنگین وزن دنیا در واکنش به اینکه کشتی و وزنه برداری همواره بار کاروان ایران در ادوار مختلف المپیک را به دوش می کشیدند، اما با کاهش سهمیه روبرو هستند، اظهار داشت: باید مدیریت قوی در داخل داشتیم تا با همکاری فدراسیون پزشکی و نادو دوپینگ را کنترل می کردیم. اما با تصمیم فدراسیون جهانی، ایران تنها با ۲ سهمیه در مردان و ۲ سهمیه در زنان می توانست در المپیک توکیو شرکت نماید که وزنه برداری زنان ما فعال نیست.

وی در انتها پیرامون این پرسش که از بین دو وزنه بردار اعزامی شانس کدام وزنه بردار برای کسب مدال زیاد است، اضافه کرد: هر دو سخت تمرین کردند و شانس کسب مدال دارند.

منبع:

1399/12/12
21:01:56
0.0 از 5
916
تگهای خبر: المپیك , پزشك , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد