انجمن گلف NCGU
اسكی مارپیچ بزرگ قهرمانی جهان؛

كسب رتبه 41 ساوه شمشكی

كسب رتبه 41 ساوه شمشكی

انجمن گلف: نماینده باتجربه اسکی ایران موفق شد با کسب رتبه چهل و یکم به خط اختتام رقابتهای اسکی مارپیچ بزرگ قهرمانی جهان راه یابد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، در ادامه رقابتهای مارپیچ بزرگ قهرمانی جهان به میزبانی کشور ایتالیا پوریا ساوه شمشکی کاپیتان باتجربه تیم ملی با عملکردی قابل قبول در جایگاه چهل و یکم مسابقات مارپیچ بزرگ قرار گرفت.
اگرچه در اسکی عملکرد برمبنای اختلاف زمان با نفر نخست سنجیده می شود اما ساوه شمشکی از نظر رتبه در جدول پایانی نسبت به سایر نمایندگان ایران در مسابقات گذشته بهتر عمل کرد. وی از با تجربه ترین اسکی بازان ایران است که سابقه حضور در المپیک زمستانی را نیز دارد.
بهترین نتیجه ادوار تاریخ جام جهانی همچنان متعلق به محمد کیادربندسری است که با عملکرد درخشان خود و کسب رتبه ۲۵ در مرحله مقدماتی رقابتهای جهانی سال ۲۰۱۳ در مرحله بعد نیز با اختلاف تایم ۲۰ ثانیه نسبت به نفر اول چهل و هشتم شد. اختلاف تایم پوریا ساوه شمشکی در این رقابت نسبت به نفر نخست ۳۹ ثانیه است بااینکه در رتبه قابل قبول ۴۱ قرار گرفته است.
برای درک بهتر موضوع اهمیت اختلاف تایم در اسکی می توان به نتایج محمد کیادربندسری در المپیک زمستانی سوچی و کره جنوبی اشاره نمود. کیادربندسری در مرحله مقدماتی المپیک سوچی با اختلاف تایم ۱۷ ثانیه نفر سی ام شد اما در المپیک کره جنوبی با اختلاف تایم ۱۳ ثانیه نسبت به نفر اول (یعنی عملکرد بهتر) در جایگاه ۳۴ قرار گرفت.
پیش از این عاطفه احمدی ملی پوش بانوی تیم ملی در غیاب سرمربی موفق شد برای اولین بار به مانش دوم رقابتهای مارپیچ بزرگ راه پیدا کند. این در حالیست که ملی پوشان ایران به سبب شرایط خاص کرونا و همین طور مشکل برف تمرینات و آماده سازی قابل قبولی برای این رقابتها نداشتند.


منبع:

1399/12/02
20:28:00
0.0 از 5
896
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد