انجمن گلف NCGU
بعد از اظهارات زن ستیزی؛

یك خانم ریاست كمیته برگزاری بازی های المپیك را عهده دار شد

یك خانم ریاست كمیته برگزاری بازی های المپیك را عهده دار شد

انجمن گلف: پس از اظهارات رئیس پیشین کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو مقابل زنان، یک خانم ریاست این کمیته را عهده دار شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، به دنبال اظهارات زن ستیزی که «یوشیرو موری» رئیس پیشین کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو داشت و موجب برکناری وی از این سمت شد، «سیکو هاشیموتو» عهده دار این مسئولیت شد.
Kyodo news دراین زمینه با تاکید بر اینکه «سیکو هاشیموتو» بعنوان رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک انتخاب شده، آورده است: وی جای خالی رئیس کمیته برگزاری بازی های توکیو را پذیرفته و جانشین یوشیرو موری شده است که هفته گذشته در بین هیاهوی اظهارات جنسیتی استعفا داد.
هاشیموتو که قبل از این بعنوان وزیر در کمیته برگزاری بازی های المپیک فعالیت داشت در ملاقاتی که با «یوشیهیده سوگا» نخست وزیر کشور ژاپن داشت استعفایش را از این مسئولیت تقدیم وی کرد.
تجربه بین المللی، دانش در مورد المپیک و پارالمپیک و همین طور درک عمیق از برابری جنسیتی از معیارهای موردنظر برای انتخاب رئیس جدید کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو بود. با لحاظ کردن این معیارها و غربال کاندیداها توسط یک هیات هشت نفره خانم «سیکو هاشیموتو» بعنوان گزینه نهایی تایید شد. به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، آنچه موجب کنار رفتن «یوشیرو موری» از ریاست سازمان برگزاری بازی های المپیک بود، اظهاراتی بود که وی مقابل زنان مطرح کرده بود. موری اینطور عنوان کرده بود که زنان زیاد صحبت می کنند و جلساتی که با حضور زنان عضو کمیته المپیک ژاپن برگزار می شد وقت زیادی می گیرد.
مطرح شدن این اظهارات سبب شکل گیری هجمه هایی مقابل یوشیرو موری شد بااینکه وی بابت آنها پوزش خواست اما در نهایت سبب کنار رفتنش از مسئولیتش شد.


منبع:

1399/11/30
18:05:36
0.0 از 5
469
تگهای خبر: المپیك , بازی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد