انجمن گلف NCGU
معاون وزیر ورزش اعلام كرد:

بهاروند بازنشسته نیست

بهاروند بازنشسته نیست

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان بیان کرد که ورزش، در مقایسه با سایر حوزه ها، صدمه جدی تری را از کرونا متحمل شد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد امروز در نشستی خبری که به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار نمود: ورزش در سال گذشته، درگیر با کرونا بود و نسبت به سایر بخش ها ورزش صدمه جدی تری را متحمل شد و با تشکیل ستاد مقابله با کرونا در ورزش تلاش کردیم تا علاوه بر تأمین سلامت ورزشکاران، بازگشایی و فعالیت مجدد ورزش را بعد از اعمال تعطیلی ها، در دستور کار قرار دهیم.
او اضافه کرد: غیر از فوتبال، ۱۸ لیگ ورزشی یا برگزار شده و یا در حال برگزاری هستند و این نشان دهنده زنده بودن ورزش ایران است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان ضمن اشاره به این که تا پیش از تعویق المپیک، ۵۱ سهمیه کسب کرده بودیم، تصریح کرد: در المپیک ریو ۶۳ سهمیه کسب کردیم که بیش ترین سهمیه بود و به نظر می آید که بتوانیم رکورد کسب سهیمه را در المپیک توکیو ارتقا دهیم.
علی نژاد با بیان اینکه تا کنون ۱۰۰ میلیارد تومان کمک به فدراسیون های ورزشی پرداخت شده است، اظهار داشت: دو پرداخت دیگر به فدراسیون های ورزشی خواهیم داشت و باید اعلام نمود که بدهی سال ۹۷ به ورزشکاران پرداخت شده است و رقم در ارتباط با سال ۹۸ نیز، تا آخر سال جاری پرداخت می شود.
وی ضمن اشاره به این که ۴۷ فدراسیون ورزشی از وزارت ورزش و جوانان بودجه می گیرند، اظهار داشت: به صورت شفاف مطالبات وزارت ورزش به فدراسیون ها اعلام شده است و بر طبق این مطالبات بودجه عرضه می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره اساسنامه فدراسیون های ورزشی، بیان نمود: دولت اساسنامه را به شورای نگهبان ارجاع کرده است و امیدواریم که این اساسنامه به روز شود. در مورد اساسنامه فدراسیون فوتبال نیز، شاهد یک اساسنامه مترقی و دموکراتیک هستیم که فضا را برای اهالی فوتبال باز کرده تا آنها بتوانند حضور پیدا کنند و امیدواریم دهم اسفندماه بدون هیچ مشکلی این انتخابات برگزار گردد.
علی نژاد اضافه کرد: وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون فوتبال بی طرف است و دخالتی نخواهد داشت.
او در مورد جابه جایی خزانه دار فدراسیون جودو و اطلاع وزارت ورزش در این رابطه، اظهار داشت: اساسنامه فدراسیون ها شفاف است و برکناری برخی اعضا مجمع صورت گیرد و تاییدیه رئیس مجمع برای جابه جایی ها طبق اساسنامه است و حرکتی غیر از این خلاف اساسنامه است و در ارتباط با مجوز برکناری یا قبول استعفا در این خصوص، بنده بعنوان رئیس مجمع در جریان نبودم و تذکرات لازم در این رابطه عرضه شد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان در مورد پرداخت بدهی بودیمیر و کالدرون از جانب باشگاه پرسپولیس و چگونگی تأمین منابع در این خصوص، اظهار نمود: فدراسیون فوتبال حدود شش میلیون دلار در فیفا دارد، پرسپولیس ۲.۸ میلیین دلار و استقلال ۳۰۰ هزار دلار در AFC پول دارند که به علت تحریم ها امکان دریافت آنها وجود نداشته است، اما در مورد مطالبه کالدرون هزینه از محل اعتبارات باشگاه تأمین شده و در مورد بودیمیر نیز، نیمی از مطالبه قرض شده است و نیمی دیگر طی یک یا دو هفته آینده پرداخت می شود.
علی نژاد در مورد نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال و مبحث بازنشسته بودن بعضی از نامزدها همچون حیدر بهاروند، اعلام نمود: پنج کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال بازنشسته نیستند، بهاروند هم بازنشسته نیست و هیچ تناقضی در این رابطه وجود ندارد، علاوه بر این دبیرکل و خزانه دار انتصابی خواهند بود و در انتخابات حضور نخواهند داشت.
وی در مورد تایید صلاحیت ها نیز، اعلام نمود: مرجع تایید صلاحیت فدراسیون فوتبال مشخص است و وزارت ورزش و جوانان نقشی در تایید صلاحیت ها ندارد.
معاون وزیر ورزش و جوانان در مورد عملکرد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال نیز، اظهار نمود: مدیریت باشگاه استقلال اقداماتی در جهت اصلاح ساختار بودجه داشته است و زمانی که قبول مسئولیت کرد ۸۵۰ هزار دلار بدهی قبلی در باشگاه وجود داشت و با کمک کارگزار این مبالغ پرداخت گردید.
علی نژاد افزود: در یک مزایده هم برای استقلال، کارگزار تعیین شد و اقدام مطلوبی بود و تا کنون ۲۰ میلیارد تومان از قراردادهای ورزشکاران پرداخت شده است.
او ضمن اشاره به این که مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خصوصی سازی دو باشگاه را در دستور کار دارند، اظهار داشت: هدف این است که استانداردهای بازار سرمایه فراهم گردد و با عنایت به گذشته این دو باشگاه امیدواریم هرچه سریع تر این مسئله مدنظر قرار گیرد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان در ارتباط با انتخاب افراد گمنام در هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، اظهار نمود: افرادی در هیات مدیره انتخاب می شوند باید به باشگاه کمک کنند و قرار نیست که این افراد اقدام فنی انجام دهند، بلکه هدف کمک کردن به مقوله مدیریتی باشگاه است و بخشی از موفقیت های به دست آمده هم حاصل عملکرد هیات مدیره است.
علی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص این که درخواست وزیر ورزش و جوانان از وزیر اطلاعات در ارتباط با مبارزه با فساد در ورزش به کجا رسید و آیا صرفاً به همان چند مورد بازداشت و آزاد شدن، خلاصه شد؟ بیان نمود: این مورد در ارتباط با همه رشته ها و بخصوص فوتبال بود و بخشی از این اقدامات رسانه ای شد و بخشی از این اقدامات هم پنهان بود و بهتر است از دوستان وزارت اطلاعات در این رابطه سوال بپرسید که فعالیت ها چگونه بوده است.
وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در خصوص علت تغییر و تحولات بیش از اندازه در سطح مدیریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و این که حدود ۱۳ تا ۱۴ مدیرعامل در چهار سال قبل در این دو باشگاه تغییر کرده اند، خاطرنشان کرد: شرایط سخت اقتصادی و بالا رفتن قیمت ارز هزینه ها را افزایش داده و درآمدها به همان نسبت تغییر نکرده اند و مدیران بعد از مدتی فعالیت شاید به این احساس دست پیدا کرده باشند که فضا برای ادامه فعالیت شان وجود ندارد.
معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: علاوه بر این مطالبات سنگین هواداری فعالیت در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را سخت کرده است و شاید گفتن این مسائل برای بنده تبعاتی هم داشته باشد اما در همه کشورهای دنیا ورزشکاران به علت شیوع کرونا ۳۰، ۴۰ و ۵۰ درصد از مبالغ قرارداد خویش را کاهش دادند اما در ایران قراردادها دو تا سه برابر افزایش پیدا کرد و متاسفانه رویه حرفه ای دنیا در کشور ما طی نشد.
علی نژاد با بیان اینکه مدیران عامل اقدامات خاصی را انجام می دهند اما به علت مطالبات هواداران شرایط را برای ادامه ی فعالیت مناسب نمی بینند، اظهار نمود: به صورت مثال اقدامات متفاوتی در دوران مدیریت رسول پناه در باشگاه پرسپولیس انجام شد اما فیلم گرفته شده به صورت سریالی تقطیع شد و حیثیت فرد را بردند و کاری کردند که هیچ جای باشگاه نباشد. صحبت های مطرح شده در این فیلمها مورد تایید هیچ کس نیست اما ببینید چه شرایطی را برای یک مدیر رقم می زنند تا او را به در کنند، ازاین رو شرایط هواداری و فضای اقتصادی کار کردن در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را دشوار می کند و خیلی ها حاضر به قبول مسئولیت در این دو باشگاه نیستند.
او در ارتباط با بدهی مالیاتی فدراسیون ها نیز، تصریح کرد: اساسا فعالیتهای ورزشی مطابق قانون معاف هستند و این مسئله منوط به اظهارنامه مالیاتی است، اما اگر چنین اظهارنامه ای عرضه نشود به صورت علی الراس مالیات تعیین می شود که این مسئله در مورد فدراسیون ها در ارتباط با گذشته است و مالیات بر ارزش افزوده هم طی یک تا دو سال گذشته پرداخت گردید.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان افزود: در مورد بدهی مالیاتی فدراسیون ها، شرایط هر فدراسیون متفاوت می باشد و در مراحل مختلف تجدیدنظر قرار دارند، فدراسیون کشتی مفاصاحساب خویش را قطعی کرده و مبلغ ۲۹ میلیاردی را به هفت میلیارد کاهش داده و این رقم هم پرداخت شده است و سایر فدراسیون ها هم در حال حرکت در همین مسیر هستند.
علی نژاد در ارتباط با صدمه های مالی کرونا به افراد و باشگاه های ورزشی هم اظهار داشت: تفاهم نامه ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد افراد بیمه شده و غیر بیمه شده در باشگاه های ورزشی مدنظر قرار گرفته است و تابحال ۳۴۲ میلیارد تومان درخواست وام از جانب متقاضیان عرضه شد و ۹۱ میلیارد تومان هم تابحال پرداخت وام صورت گرفته است.
او افزود: خوشبختانه این وام ها با استمهال شش تا ۹ ماهه همراه می باشد و معافیت های خوبی در این راستا مدنظر قرار گرفته است به صورت مثال استخرهای ورزشی دارای ۱۰۰ درصد بخشودگی مالی هستند و مجموعه های دیگر که کم تر تعطیل بوده اند تا ۵۰ درصد مشمول بخشودگی شده اند تا کمتر متضرر شوند.
معاون وزیر ورزش و جوانان در مورد تعیین تکلیف چند فدراسیون ورزشی و مقوله برگزاری انتخابات آنها اعلام نمود: هم اکنون چهار فدراسیون تحت سرپرستی مدیریت می شوند که سه مورد آنها با المپیک ارتباطی ندارد. دوچرخه سواری هم یک سهمیه گرفته و خیلی در معرض رقابت نیست، هرچند در آسیا حرف های زیادی برای گفتن داریم اما در المپیک این چنین نیست و شرایط متفاوت می باشد، در مورد فدراسیون شطرنج هم چون بیشتر از شش ماه از ثبت نام ها گذشته ثبت نام مجدد را انجام خواهیم داد و در مورد فدراسیون اتومبیل رانی اگر تا اواسط اسفندماه سالجاری تایید صلاحیت ها نیاید باید باردیگر ثبت نام صورت گیرد و درباره فدراسیون زورخانه ای و دوچرخه سواری در نخستین فرصت ثبت نام ها را انجام می دهیم.
منبع:

1399/11/18
21:24:47
0.0 از 5
1520
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد