انجمن گلف NCGU
باقری:

نگرانی های وزنه برداری با پاسخ ستاد مبارزه با دوپینگ برطرف نشد

نگرانی های وزنه برداری با پاسخ ستاد مبارزه با دوپینگ برطرف نشد

به گزارش انجمن گلف نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: ما انتظار داشتیم ستاد نادو نسبت به ارسال نمونه های دوپینگ وزنه برداری پاسخ مستندی را بدهد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از فدراسیون وزنه برداری، پیرو مصاحبه فرزاد شارکی در پاسخ به مصاحبه علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد اینکه ستاد مبارزه با دوپینگ به ما می گوید 30 نمونه ارسال شده و پاسخ همه منفی بوده، اما احساس ما این است که ارسال نشده و در این شرایط، اگر خدایی نکرده مشکلی به وجود بیاید، چه کسی پاسخگو است؟
در این رابطه داود باقری رئیس کمیته پزشکی و نایب رییس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به اظهارات قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ (نادو) عنوان کرد: دکتر شارکی در مصاحبه های اخیرش پاسخی را ارائه کردند که نگرانی و ابهامات رئیس فدراسیون وزنه برداری را برطرف نکرد. دغدغه ریاست فدراسیون، موفقیت برنامه های کنترل و مبارزه با دوپینگ، ایجاد عدالت و رقابت سالم در سطح ملی و حضور پاک در رقابت های بین المللی خصوصا کسب سهمیه المپیک است.
او افزود: ستاندن نمونه در لیگ یا رکوردگیری تیم های ملی برای باخبر شدن از شرایط وزنه برداران، داشتن ارزیابی درست برای انتخاب نفرات برتر و همین طور پایش قهرمانان در طول سال است ؛ خصوصا که بدلیل همه گیری کرونا، ممنوعیت پرواز ها و عدم دسترسی نهادهای بین المللی و تعطیلی چند ماهه رقابت ها از شروع سال جاری و کم شدن نظارت بر عملکرد ورزشکاران از طرف نادو، این پایش از حساسیت بیشتری برخوردار می شود.
نایب رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: در گذشته و با ترافیک زیاد رقابت ها و ارسال نمونه های بی شمار از اقصی نقاط دنیا به آزمایشگاه کلن، پاسخ نمونه ها کمتر از ۴۰ روز به دستمان می رسید (در صورتی که رقبای ما در جهان کمتر از یک هفته به پاسخ آنالیز نمونه هایشان دسترسی دارند) و در موارد اورژانسی کمتر از 10 روز پاسخ توسط نادو به فدراسیون اعلام می شد. بجز یک نوبت که فدراسیون پزشکی ورزشی به سبب اعمال تحریم های بانکی، در انتقال مالی توفیق نداشت و با تاخیر چندین ماهه آنرا انجام داد و پاسخ نمونه ها بعد از گذشت چندین ماه از زمان ستاندن به دست ما رسید. همین موضوع ما را با مشکلات زیادی مواجه کرد و اگر اقای علی نژاد ورود نکرده بود، چه بسا با خسارت جبران ناپذیری روبرو می شدیم.
وی ادامه داد: با توضیح این مقدمه می خواهم حساسیت همکاری نادو با فدراسیون های المپیکی را نشان داده و توضیح دهم فدراسیون وزنه برداری همیشه با پشتیبانی نادو کشور به موفقیت دست یافته و در شرایطی که دوپینگ بزرگترین و با اهمیت ترین چالش دنیای امروز وزنه برداری بوده و آنرا در معرض حذف از المپیک قرار داده، این فدراسیون، با کمک و تلاش و فعالیت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ خصوصا در دوره مدیریت آقای دکتر رامین طباطبایی شرایط بسیار مناسبی دارد.
باقری عنوان کرد: از واکنش نادو به مصاحبه ریاست فدراسیون متعجب شدم. انتظار داشتم پاسخ مستندی به دغدغه های رئیس فدراسیون بدهند و دلیل این تاخیر طولانی در پاسخ آنالیز نمونه ها را ارایه کنند. با توضیحات قبل و در شرایطی که طبق قوانین مسابقات مجبوریم سه ماه پیش از برگزاری رویداد بین المللی اسامی نفرات تیم ملی را اعلام نماییم، پاسخ نمونه های ستاندن شده از ۵۰ روز قبل تا کنون اعلام نشده است. از طرفی برای حضور در گزینشی المپیک در کلمبیا کمتر از یک ماه فرصت داریم و تا قهرمانی آسیا برای کسب امتیاز نفرات المپیکی و قهرمانی جوانان جهان کمتر از دو ماه ولی ارزیابی وزنه برداران ما از نظر عاری بودن از مواد ممنوعه با عدم دریافت پاسخ نمونه ها از طرف نادو در هاله ای از ابهام قرار دارد.
او متذکر شد: اگر انتظار حضور پاک و رقابتی قدرتمند و کسب مدال در المپیک و افتخارآفرینی در جهان و هدیه شادی و سرور ملی به مردم شریف کشور داریم، باید از فدراسیون های المپیکی به درستی حمایت کرده و دغدغه های آنها را مرتفع نماییم. اگر ضعف و مشکلی در این حمایت و پشتیبانی وجود دارد هم را صادقانه مطرح نماییم.
باقری اظهار نمود: باید اعلام کنم تا پاسخ نمونه های ستاندن شده دریافت نشود، کمیته پزشکی فدراسیون نمی تواند مجوز اعزام ورزشکاران را صادر کند، مگر اینکه مسئولیت آنرا فرد صاحب صلاحیت دیگری بپذیرد.
او افزود: درباب پاسخ دکتر شارکی در خصوص پیگیری موضوع از آزمایشگاه کلن و در خواست اعلام دلیلهای تاخیر ارسال پاسخ، پیشنهاد می کنم برای رفع ابهام و حل مشکل، نادو طی نامه ای از آزمایشگاه رفرانس تقاضای آنالیز اورژانسی کرده و همچون گذشته، پاسخ را در کمتر از یک هفته دریافت کند.
منبع:

1399/11/14
22:49:19
0.0 از 5
925
تگهای خبر: المپیك , پزشك , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد