انجمن گلف NCGU
علی مرادی:

نادو در مورد نمونه های وزنه برداری شفاف سازی كند

نادو در مورد نمونه های وزنه برداری شفاف سازی كند

رئیس فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ  شفاف برخورد کند و اگر واقعا نمونه های وزنه برداری را ارسال نکرده است بگوید تا ما تکلیف خودرا بدانیم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، علی مرادی در مورد ابهام در ارسال نمونه های دوپینگ وزنه برداری برای آزمایش و گلایه از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ بیان کرد: ستاد مبارزه با دوپینگ به ما می گوید ۳۰ نمونه وزنه برداری ارسال شده و پاسخ همه منفی بوده است اما احساس ما این است که ارسال نشده است. در این شرایط اگر خدایی نکرده مشکلی به وجود بیاید، چه کسی پاسخگو است. آقایان باید شفاف برخورد کنند و اگر من دارم اشتباه می کنم، بیایند مشخص کنند که واقعا نمونه ها را ارسال کرده اند.

او افزود: حالا با این شرایط ما داریم در راه تاریکی قدم می گذاریم. در اعزام هایی که داریم ورزشکاران ما روی سکو هستند و اساسا از همه آنها تست دوپینگ گرفته می شود و اگر خدایی نکرده اتفاقی بیفتد چه کسی مقصر است. به ما گفته شده که تست ها ارسال نشده اند و وقتی ارسال نشده از کجا می دانند مثبت بوده است یا منفی. اگر تست ها را نفرستاده اند و مشکل مالی دارند واقعیت را بگویند تا من هم تکلیف خودم را بدانم.

* کسی برای انتخابات فدراسیون جهانی اعلام آمادگی نکرد
مرادی در پاسخ به این پرسش که فردی بوده برای حضور در انتخابات فدراسیون جهانی اعلام آمادگی کند اما اسم او را نفرستاده باشید، اشاره کرد: با وجود اینکه همه می دانستند، کسی به ما اعلام آمادگی نکرد و ما آمادگی ارسال اسامی را داشتیم. البته باید افراد استانداردهای لازم را داشته باشند. برای نمونه در کمیته فنی افراد باید داور درجه یک بین المللی باشند. بیرانوند خودش عضو کمیته تحقیقات و مربیان بود و از نظرات وی در این سالها استفاده شد بدین سبب دور از ذهن است، توانی که وجود دارد را در نظر نگیریم و بخواهیم اسم جدیدی را ارسال نماییم.

*IOC برخورد تندی با وزنه برداری می کند
رئیس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این پرسش که چهار سال پیش ایران موفق به کسب کرسی در بخش مدیریت فدراسیون جهانی نشد و الان رایزنی ها به شکلی هست که در این دوره صاحب کرسی شویم، اشاره کرد: خیلی خوب شد که چهار سال پیش ما نتوانستیم در حوزه مدیریت حضور پیدا نماییم. الان جو بدی نسبت به این افراد وجود دارد و حتی اروپایی ها اطلاعیه ای را صادر کرده اند و به دست من رسیده و نسبت به خود محوری اعضای فعلی هیات اجرائی واکنش نشان دادند و خواهان استعفای اعضا شده اند. ما نیز رایزنی ها را انجام داده ایم.

او افزود: وزنه برداری در مرز حذف از المپیک قرار دارد و اگر به سفارش های IOC توجه نشود به نظرم از المپیک ۲۰۲۴ حذف می شود و این نهایت ظلم و خیانت است که این افراد دارند انجام می دهند. وزنه برداری در المپیک قدمت دار است اما با کارهایی که دارند انجام می دهند آنرا نابود می کنند. قوانین جدید ضد دوپینگ بر خلاف ادعاهای مطرح شده سفت و سخت نیست و اینکه کشورها بجای سه نمونه با چهار نمونه دوپینگ تعلیق می شوند نشان میدهد کسی که این تصمیم را گرفته به نفع کشور خود این کار را کرده است. به نظرم وضعیت وزنه برداری در هاله ای از ابهام قرار دارد و IOC دارد به شدت وضعیت وزنه برداری را رصد می کند و به نظرم برخوردهای تندتری خواهد داشت.

*فدراسیون جهانی شفافیت ندارد
مرادی در مورد مشکل پرداخت حق عضویت سالیانه فدراسیون جهانی نیز اظهار داشت: فدراسیون جهانی اعلام نمود در دو، روز سه آینده حق عضویت باید پرداخت گردد. ما در نظر داشتیم طبق روال قبل به صورت نقدی پرداخت نماییم که موافقت نکردند اما نکته این است که حساب بانکی، همان حساب بانکی در مجارستان است و این نشان میدهد که آن شفافیت لازم را ندارند و فساد باردیگر همان فساد است.1399/11/12
13:51:40
0.0 از 5
1055
تگهای خبر: المپیك , تیم , داور , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد