انجمن گلف NCGU
ملی پوشان به مجارستان می روند؛

اعزام برون مرزی تیم المپیكی شمشیربازی اسلحه سابر پس از یك سال

اعزام برون مرزی تیم المپیكی شمشیربازی اسلحه سابر پس از یك سال

به گزارش انجمن گلف اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که سهمیه المپیک توکیو را در اختیار دارند پس از یک سال تمرین داخلی، اسفندماه به مجارستان سفر می کنند تا در جام جهانی این کشور حضور یابند.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، جام جهانی شمشیربازی مجارستان آخرین رویدادی است که فدراسیون جهانی شمشیربازی برگزاری آنرا برای کامل کردن سهمیه های تیمی المپیک توکیو مصوب کرده است. قرار بود این رقابت سال قبل برگزار گردد که همه گیری ویروس کرونا، آنرا برای یک سال به تعویق انداخت.
حالا فدراسیون جهانی شمشیربازی در تقویم ۲۰۲۱ خود برگزاری جام جهانی مجارستان را لحاظ کرده؛ باآنکه هنوز دعوت نامه حضور در آن برای کشورها ارسال نشده است. مقرر است این رویداد هفته پایانی اسفندماه در بوداپست برگزار گردد. فدراسیون شمشیربازی ایران هم اعزام تیم ملی اسلحه سابر به این رقابت را در برنامه قرار داده است.
بدین ترتیب در صورتیکه عاملی مثل کرونا باز هم نقش بازدارنده پیدا نکند و منجر به لغو جام جهانی مجارستان نشود، اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران پس از یک سالی که برای آنها فقط به تمرین داخلی و حضور یکی دو روزه در لیگ باشگاهی گذشت، یک اعزام برون مرزی خواهند داشت.
آخرین اعزام ملی پوشان اسلحه سابر در ارتباط با سال قبل که حضور در مسابقات جام جهانی لهستان بخشی از آن بود. حضور در این رویداد با قطعی شدن سهمیه تیمی این اسلحه برای المپیک توکیو همراه بود. پس از آن بود که جام جهانی ایتالیا به علت انتشار کرونا لغو شد و در ادامه هم آلمانی ها نتوانستند برگزارکننده این رقابت باشند. بدین ترتیب ملی پوشان کشورمان که پس از مسابقات لهستان در اروپا ماندگار شده بودند فرصت حضور در این دو جام را از دست دادند. آنها در نهایت در جام جهانی لوکزامبورگ شرکت کردند و پس از آن به ایران بازگشتند.
اینکه پس از یک سال تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با چه ترکیبی در جام جهانی مجارستان شرکت خواهد داشت معلوم نیست اما قاعدتاً پیمان فخری سرمربی این تیم ترکیب اصلی تیمش را با المپیکی ها شکل می دهد.
در صورت برگزاری قطعی جام جهانی مجارستان، تکلیف هشتمین و آخرین تیم برای حضور در المپیک توکیو مشخص می شود. تابحال و بر مبنای رویدادهای انتخابی که تا سال قبل به سرانجام رسیدند تیم های کره جنوبی، ایتالیا، مجارستان و آلمان بعنوان چهار تیم اول رنکینگ جهانی همراه با ایران، مصر و آمریکا بعنوان نمایندگان آسیا، آفریقا و آمریکا حضور خود در المپیک را قطعی کردند.
برای کسب سهمیه هشتم و آخر المپیک رقابت نزدیکی میان تیم های روسیه و فرانسه وجود دارد.

1399/11/11
13:48:41
0.0 از 5
987
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد