انجمن گلف NCGU
در نشست با روسای پیشین ورزش؛

صالحی امیری: در سه سال به 80 درصد اهداف تعریف شده رسیده ایم

صالحی امیری: در سه سال به 80 درصد اهداف تعریف شده رسیده ایم

انجمن گلف: نشست هم اندیشی رئیس کمیته ملی المپیک با روسای ادوار مختلف سازمان تربیت بدنی، روسا و دبیران کل اسبق کمیته ملی المپیک در سالن همایش های استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزارشد.به گزارش انجمن گلف به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، این جلسه با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، اعضای هیات اجرائی و مشاورین، معاونین وزارت ورزش و روسای ادوار مختلف سازمان تربیت بدنی، روسا و دبیران کل اسبق کمیته ملی المپیک اجرا شد.
در ابتدای نشست صالحی امیری ضمن خیرمقدم به حضار گفت: روالی را از گذشته داشتیم که بزرگان و مسئولان بعد از انقلاب را به صورت دوره ای گرد هم می آوردیم ولی بدلیل کرونا یکسالی است که این مثنوی به تاخیر افتاد و حالا با کاهش کرونا مجدداً گرد هم آمدیم.
وی اضافه کرد: یک حقیقتی وجود دارد که هر کسی گذشته را نادیده بگیرد ابتر است و بایستی هر کسی در مسند مدیریت می نشیند بداند که بر میراث گذشتگان قرار گرفته و مقصد و مقصود همه ما ارتقاء ورزش ایران است. در ادامه با تاکید بر اینکه همگان باید بدانند که روزی و روزگاری مدیرانی بودند که خیلی مشکل کوشی کردند تا امروز ورزش در این جایگاه قرار گرفته است و نهال ورزش ایران را به سامان رساندند.
وی اضافه کرد: ما یک استراتژی داریم آن هم این است که ما یک هویت داریم آن ورزش ایران است و این مرزبندی ها را ژله ای و بی اساس می دانیم؛ ما یک خانواده با یک هدف هستیم. تلاش ما این بود وارد حاشیه نشویم و خدا را شکر به این مهم رسیدیم. امروز که با شما صحبت می کنم هفته اول سال چهارم حضور ما در کمیته ملی المپیک است و نشان دادیم که در این امر موفق بودیم.

وی افزود: منطق و عقل به ما می آموزد که هیچ کس با حاشیه به نتیجه نمی رسد و با چراغ روشن به دور از روزمرگی در مسیری که تدوین کرده بودیم حرکت می نماییم و در این سه سال به ۸۰ درصد از اهداف تعریف شده رسیده ایم.
صالحی امیری با اشاره به اهمیت و جایگاه مدیران سابق و پیشکسوتان ورزش ایران اضافه کرد: ما به شما نیاز داریم به قول یک اندیشمند غربی وقتی یک پیشکسوت می میرد یک کتابخانه می سوزد، پس شما بسیار باارزش هستید. اگر کرونا اجازه دهد در شروع قرن ۱۵ از بزرگ ترین پروژه تاریخ شفاهی که سازمان ورزش ایران است، با حمایت و همکاری شما رونمایی خواهیم کرد.
رییس کمیته ملی المپیک افزود: ورزش آلودگی سیاسی ندارد، هر کسی یک قدم در ورزش بردارد هویت تاریخی دارد و عضو این خانواده است.
وی افزود: بزرگ ترین پروژه تاریخ شفاهی با عنوان پروژه تاریخ شفاهی سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش و جوانان ایران است که برمبنای توضیحات مدیران اسبق و روسای سابق وزارت و سازمان تربیت بدنی تدوین خواهد شد.
صالحی در خاتمه با تاکید بر تفاوت اساسی خاطره نگاری با تاریخ شفاهی اظهار نمود: ما تاریخ نگاری داریم نه خاطره نگاری، پژوهشگر تاریخ شفاهی بعد از بررسی صحبت های اهالی آشنا به موضوع، برمبنای متدولوژی علمی تاریخ واقعی را استخراج می کند؛ این بزرگ ترین پروژه تاریخ شفاهی است که با کمک و حمایت شما بزرگان ورزش اجرا خواهد شد و در تاریخ ورزش این کشور ماندگار خواهد ماند؛ که علاوه بر پخش مستقیم در صدا و سیما به صورت مجلد نیز ارائه خواهد شد.
وی بار دیگر در آخر یاد آور شد که اگر امروز شما همکاری نکنید آیندگان تاریخ را جعل خواهند کرد و آنچه ما انجام دادیم تداوم کار شما بوده است و بطور قطع اگر ورزش به هر موفقیتی نائل شود ثمره تلاش شما خواهد بود.

در ادامه بعد از پخش کلیپ ویژه موزه ملی ورزش دکتر صالحی امیری توضیحی درباب تالار مشاهیر ورزش ایران و بخش باقیمانده از تندیس های قهرمانان ورزشی ارائه نمود.
همچنین بعد از پخش کلیپ تاریخ شفاهی مدیران و مجریان پروژه تاریخ شفاهی به معرفی خود و مسئولیت هایی که در این پروژه برعهده دارند، پرداختند.
در ادامه نشست حسن غفوری فرد، سید اسماعیل داودی شمس، محمد علی آبادی، مهدی کرباسیان، محمود گودرزی، محمود خسروی وفا، حمید سجادی، مهین فرهادی زاد، محمد درخشان، محمد رضا داورزنی، مهدی علی نژاد تعدادی از مدعوینی بودند که ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در این دوره کمیته ملی المپیک همچون راه اندازی موزه ملی ورزش، پروژه تاریخ شفاهی ورزش کشور نقطه نظرات خودرا جهت بهبود روند این دو پروژه بزرگ ارائه کردند.
همچنین کلیپی درباب تاریخ شفاهی تحولات ورزش زنان ایران پخش گردید.
این نشست با توضیح مختصری توسط حبیب هنری مجری طرح تاریخ شفاهی سازمان تربیت بدنی وزارت ورزش و جوانان درباب این طرح به پایان رسید.


منبع:

1399/11/10
14:56:22
0.0 از 5
909
تگهای خبر: المپیك , تیم , داور , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد