انجمن گلف NCGU

اقدام پرابهام فینا

اقدام پرابهام فینا

به گزارش انجمن گلف به نظر می آید با معرفی قزاقستان بعنوان نماینده واترپلو آسیا در کنار ژاپن میزبان، شانس المپیکی شدن واترپلوی ایران از دست رفته است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، سال قبل همین موقع بود که تیم ملی واترپلو در حال آماده سازی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک بود که با انتشار کرونا در کشورهای اطراف سبب شد که برخی کشورها نتوانند در مسابقات شرکت نمایند و کنفدراسیون آسیا تصمیم گرفت بدون برگزاری مسابقه، قزاقستان بعنوان نماینده آسیا به المپیک برود.
استدلال فینا یک ماده قانونی بود که بر مبنای آن در صورت لغو تورنمنت انتخابی باید یک تک مسابقه بین دو تیم برتر قاره برگزار گردد و برنده سهمیه المپیک را بگیرد.
از آنجایی که بر مبنای رنکینگ جهانی و آخرین مسابقات رسمی یعنی بازی های آسیایی، قزاقستان و ژاپن در رده نخست و دوم بودند، عملا این دو تیم مشمول بند قانونی فینا می شدند.
اما با عنایت به میزبانی ژاپن در المپیک، قزاقستان رسما بدون بازی جواز حضور در المپیک را کسب می کند.
این مورد سبب اعتراض رسمی فدراسیون و کمیته ملی المپیک ایران شد و ایران درخواست نمود با عنایت به میزبانی ژاپن این تیم از شرایط انتخابی حذف شود و فینا برای انجام مسابقه ای بین ایران یعنی تیم سوم آسیا و قزاقستان تصمیم بگیرد.
چندی بعد به دنبال تعویق المپیک تصمیم گیری درباره سهمیه واترپلو آسیا هم به یکسال بعد موکول شد.
ولی اکنون گویا فدراسیون جهانی شنا اسامی و پرچم کشورهای راه یافته به المپیک را منتشر نموده که قزاقستان هم یکی از این کشورها است.


با این حساب به نظر می آید شانس حضور واترپلوی ایران در المپیک ۲۰۲۰ از دست رفته و قزاقستان بعنوان نماینده آسیا راهی المپیک خواهد شد.
با این وجود هنوز از جانب فدراسیون جهانی شنا هیچ نامه ای در خصوص انجام نشدن مسابقه میان ایران و قزاقستان ارسال نشده و باید دید که سرنوشت تیم ملی واترپلوی ایران برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ چه خواهد شد؟
آیا امکان برگزاری تورنمنت بین قاره ای وجود دارد و ایران در آن مسابقات با وجود رقبای قدرتمند اروپایی شرکت خواهد نمود یا در صورت برگزاری المپیک واترپلوی ایران هیچ شانسی برای حضور نخواهد داشت.1399/11/09
17:26:18
0.0 از 5
961
تگهای خبر: المپیك , بازی , برند , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد