انجمن گلف NCGU

نگاه مجلسی ها به ورزش همگانی

نگاه مجلسی ها به ورزش همگانی

سه نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر توجه هر چه بیشتر به ورزش همگانی تاکید نمودند و یکی از آنها اعلام نمود که فراکسیون ورزش باید اعتبارات خوبی برای ورزش بخصوص ورزش همگانی در نظر گیرد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، در مراسم عرضه همزمان سه پروژه ملی شامل، لیگ تندرستی ایران، طرح نشاط (مسابقات الکترونیک فعال) و طرح بازی و نشاط کودکانه، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیته ورزش همگانی مجلس شورای اسلامی و یکی دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با ورزش همگانی مسائل مختلفی را با حضور معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و هم رئیس فدراسیون ورزش های همگانی مطرح نمودند.
ورزش همگانی می تواند دغدغه کم تحرکی را کاهش دهد
محمد مهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس با تکیه بر اهمیت ورزش همگانی، اظهار داشت: ورزش همگانی می تواند دغدغه کم تحرکی را کم کند و باید ارتباط مجلس، وزارت ورزش و فدراسیون همگانی روز به روز بیشتر شود تا کشوری سالم داشته باشیم و باید بدانیم هرچقدر برای مردم هزینه نماییم، سلامتی آنها را تضمین کرده ایم.
وی افزود: روزی که وارد مجلس شدیم، دغدغه مجلس فقدان نیرویی برای پیگیری ورزش بود، اما نمایندگان با ورزش بخصوص ورزش همگانی بیگانه نیستند و فراکسیون باید اعتبارات خوبی برای ورزش در نظر گیرد.
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه اخطار کرونا در جهان داد نشان داد تا چه حد سلامت مردم مهم می باشد، اظهار نمود: طبق آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هر یک دقیقه به علت کم تحرکی، فشار خون و بیماری های غیرواگیر یک فوتی در کشور داریم و به علت کرونا هر چهار دقیقه، یک نفر فوت می شود.
فروردین اسلامی ضمن اشاره به اینکه اقدامات جدیدی در فدراسیون ورزش های همگانی شروع شده است: اقدامات تازه ای در ورزش همگانی شروع شده است و باید همه، به کمک این فدراسیون بیایند تا سلامتی مردم تامین گردد.
ورزش برای مجلس مهم است
به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، علیرضا پاک فطرت، رئیس کمیته ورزش همگانی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه بزرگترین هنر متولیان ورزش همگانی، وادار کردم کردم به ورزش است، اظهار نمود: مقوله ورزش برای مجلس مهم می باشد و ورزش همگانی برای همه مردم ایران بعنوان یک نیاز تلقی می شود.
وی افزود: آمار تبعات بیماری کرونا نشان می دهد، افسردگی در افراد مبتلا به این بیماری زیاد است، ضمن اینکه شرایطی که کرونا به وجود آورده هم سبب افزایش میزان افسردگی مردم شده است، به همین جهت احتیاج به ورزش همگانی بیشتر از قبل احساس می شود.
رئیس کمیته ورزش همگانی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فدراسیون ورزش های همگانی کار مهمی پیش رو دارد و کشور سالم شهروندانی سالم می خواهد، تصریح کرد: وقتی مردم یک کشور سالم باشند هیچ تعرضی به آن کشور صورت نخواهد گرفت.
وی افزود: مسائل روحی مهم تر از مسائل جسمی است، ازاین رو اگر می خواهیم ورزش همگانی رونق یابد، باید روی مسائل روحی کار نماییم.
پاک فطرت ضمن اشاره به اینکه امیدوارم با زندگی آپارتمان نشینی که ۷۰ درصد مردم درگیر آن هستند، اقشار مختلف و بخصوص کودکان را به تحرک واداریم، اظهار نمود: باید کودکان را از فضای مجازی و کامپیوتر جدا نماییم، چونکه کودکان در هر شرایطی علاقمند به ورزش هستند.
وی ادامه داد: وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شهرداری است تا شهر را طوری بسازند که فضا برای فعالیت بدنی کودکان فراهم گردد چونکه متاسفانه آپارتمان ها فضای بازی و فعالیت ورزشی استاندارد را ندارند؛ آپارتمان ۱۰ واحدی، دو برابر فضای اشغال شده باید فضای باز داشته باشد تا شرایط کرونا و در فضای باز آپارتمان، مردم تحرک داشته باشند.
رئیس کمیته ورزش همگانی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با ورزش می توان مطب پزشک را خلوت و صرفه جویی خوبی در امر درمان کرد و بهترین پیشگیری همان ورزش کردن و بخصوص ورزش همگانی است.
توجه جدی به ورزش همگانی در مناطق محروم
همینطور محمدجواد عسگری، دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه کشور به واسطه مسائل اقتصادی و کرونا در فضای روحی روانی بدی قرار دارد، اظهار داشت: تما دنیا درگیر است ولی در کشور ما بیشتر است و باید در این رابطه چاره اندیشی کرد.
وی افزود: روی چند مبحث مهم حساسیت داریم؛ اشتغال، مسکن، ازدواج و ورزش باید کنار هم دیده شوند چونکه جوان ترین کشور منطقه هستیم و این یک پتانسیل پرارزش است که باید برای بالقوه کردن آن برنامه ریزی میان مدت و بلندمدت داشته باشیم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه باید از پتانسیل جوانان در زمینه اقتصادی کمک بگیریم، اظهار نمود: علاقمند هستیم ورزش همگانی همه گیر شود چونکه بحث روانی، جامعه را تهدید می کند.
عسگری اضافه کرد: برخی شهرستان ها در حال درگیری با مواد افیونی هستند و فدراسیون همگانی می تواند با عرضه جوایز کمک و جوانان را به ورزش تشویق کند، ازاین رو باید قانونی تصویب شود که ورزش وارد زندگی مردم شود و نگاه ویژه ای باید به مناطق محروم داشته باشیم.
منبع:

1399/11/01
22:35:32
0.0 از 5
1030
تگهای خبر: آموزش , بازی , پزشك , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد