انجمن گلف NCGU
دبیر فدراسیون شنا :

مجوز بازگشایی یك هفته استخرها راهگشا نیست!

مجوز بازگشایی یك هفته استخرها راهگشا نیست!

به گزارش انجمن گلف دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره بازگشایی یک هفته ای استخرها اظهار داشت: هنوز بخش نامه ای ابلاغ نشده است اما بازگشایی یک هفته ای چاره ساز نیست.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر بعد از انتشار ویروس کرونا، استخرها یکی از مکان هایی بوده اند که به سبب رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت مردم تعطیل شدند. روز گذشته معاون وزیر بهداشت از بازگشایی یک هفته ای استخرها آگاهی داد.
حمید اسکندریون دبیر فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازگشایی یک هفته ای استخرها اظهار داشت: دستور و بخشنامه ای دراین زمینه برای ما نیامده و به صورت شفاهی اعلام شده است ما نیز پیش دستی کردیم که بازگشایی یک هفته ای راه گشا برای استخرها نخواهد بود. پیگیر هستیم بوسیله فدراسیون پزشکی تا به ستاد ملی مبارزه با کرونا نامه ارسال و دستور بازگشایی استخر را داده شود اما مشکل این است که یک هفته نمی تواند راهگشا باشد و ما دراین زمینه رایزنی های خودرا انجام خواهیم داد.
دبیر فدراسیون شنا افزود: فدراسیون پزشکی در حال مکاتبه است تا بعد از ارسال بخشنامه آنرا به استانها ابلاغ نماییم.
وی اشاره کرد: متاسفانه تعطیل بودن استخرها در سطح کشور مشکلاتی برای شناگران و مربیان ایجاد کرده است. در قسمتی از کشور اهتمام ما بر این بود تا مجوزهای استانی صادر نماییم در استان هایی مانند اصفهان و خراسان رضوی استخرها باز هستند. در آذربایجان شرقی نیز پایگاه ملی شنا فعالیت خودرا ادامه می دهد. در استان مرکزی نیز مجوزی برای فعالیت ملی پوشان را صادر کرده ایم. کم کم زمینه برای بازگشایی استخرها فراهم می شود. هم اکنون مجوزهای استانی را گرفته ایم.
اسکندریون افزود: در تهران نیز اعضای تیم های ملی شنا، شیرجه و واترپلو تمرینات خودرا به صورت گروه بندی و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می دهند. تیم های ملی شنا و واترپلو و شیرجه در استخر آزادی مشغول فعالیت هستند.

وی در آخر درباره تشکیل کمیته پیشکسوتان نیز اظهار داشت: خوشبختانه بعد از پیگیری ها و با اراده رئیس فدراسیون چند روز گذشته انجمن پیشکسوتان را ایجاد کرده ایم و از هر استان یک نماینده خواسته ایم تا در مراسمی ضمن قدردانی از کسوت و تجربه این عزیزان قدردان زحماتشان باشیم و حمایت های مادی و معنوی را از آنها به عمل آوریم و از وجودشان استفاده نمائیم.


منبع:

1399/10/23
20:12:17
0.0 از 5
1152
تگهای خبر: پزشك , تمرین , تیم , سلامت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد