انجمن گلف NCGU
رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان:

بوچیا بعنوان رشته حمایتی در پارالمپیك حضور یابد

بوچیا بعنوان رشته حمایتی در پارالمپیك حضور یابد

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان اظهار داشت: تلاش می نماییم بوچیا هم در پارالمپیك حضور پیدا كند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره كل ورزش و جوانان استان زنجان، حمیدعلی صمیمی در مجمع سالیانه هیئت ورزش های جانبازان و معلولان استان زنجان با اشاره به اینكه جامعه ورزشی، تعدد رشته های ورزشی و شرایط حاكم برآن در این فدراسیون امورات خیلی سخت و پیچیده ای به همراه دارد، اضافه كرد: كار در این فدراسیون كاملا دلی و بر مبنای علاقه است.
وی با اشاره اینكه باید باور را در دل جوانان معلول ایجاد كرد كه می توانند كارهای بزرگ انجام دهند، خاطرنشان كرد: در صورت ایجاد این باور خواهیم دید كه همین جوانان بار بزرگی از دوش خانواده و جامعه برمی دارند و توانمندی های خیلی از خویش را بروز می دهند.
رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان در ادامه اظهار نمود: با عنایت به اینكه هزینه ورزش های این قشر پرارزش بسیار بالاتر از افراد عادی است، تامین هزینه های جانبازان و معلولان در بخش های مختلف به عهده جامعه و همه ارگان ها است و باید در این زمینه ساز و كارهای دقیق و منسجمی تعریف شود تا خدمات بهتری صورت گیرد.
صمیمی با اشاره به هزینه و قیمت بالای تمام شده برای رمپ بوچیا و اهمیت استاندارد بودن آنها، خاطرنشان كرد: تلاش ها در جهت تهیه این رمپ ها ادامه دارد و امیدواریم تهیه شود.
او همینطور در مورد شیوه انتخاب مربی در فدراسیون، افزود: تیم فنی و شورای راهبردی تعیین شده از جانب فدراسیون پیگیر این امر هستند و در صورت داشتن درخواست باید فهرست و رزومه مربیان را به آنها جهت بررسی عرضه دهیم.
این مسئول با بیان اینكه تعدادی وزنه، دیسك، نیزه و دیگر اقلام را خریداری خواهیم كرد، اضافه كرد: دیگر لوازم ورزشی و لوازم ویلچر را هم در دست بررسی و اقدام قرار خواهیم داد.
مدیركل ورزش و جوانان استان زنجان هم در ادامه این مجمع با اشاره به اینكه نقص در بعضی اعضای بدن نباید محدودیت آور باشد، اظهار داشت: اگر نیروی درونی امید در انسان زنده و پرتوان باشد، می تواند حتی با نقص عضو كارهای اعجاب انگیزی انجام دهد، چنان كه ورزشكاران جانباز و معلول در میادین مختلف ورزشی، این امر مهم را به منصه ظهور رساندند.
علی خلیلی با اشاره به اهمیت ایجاد دیدگاهی نو در جامعه در مورد افراد با نقص عضو، اظهار نمود: اصلاح معلولیت باید برچیده شده و در مورد ورزش، فعالیت اجتماعی و حتی شغلی این قشر پرارزش و با پتانسیل بالا، فرهنگ سازی صورت گیرد و نباید بگذاریم گوشه عزلت گزیده و در خانه ها بمانند و ناامید شوند.
وی با اشاره به اینكه استعدادیابی از مهم ترین مباحث در همه ورزش ها و در ورزش های جانبازان و معلولان است، خاطرنشان كرد: باید اهتمام بیشتری به این مورد در هیئت صورت گیرد.
این مسئول با اشاره به اینكه یك سانس استخر ویژه ورزشكاران این هیئت در نظر گرفته شده است، تصریح كرد: هیئت جانبازان و معلولان با عنایت به شرایط ویژه ای كه دارد، می تواند از اماكن ورزشی دستگاه های دیگر هم امتیاز گرفته و استفاده نماید.1398/07/22
18:16:09
5.0 از 5
4596
تگهای خبر: المپیك , تیم , خدمات , دستگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد