انجمن گلف NCGU
سرمربی پیشین تیم ملی تنیس:

چشم خویش را روی مشكلات تنیس بسته ایم

چشم خویش را روی مشكلات تنیس بسته ایم

سعید احمدوند اظهار داشت: اگر مشکلات تنیس ایران ریشه یابی نشوند و برنامه مشخصی نداشته باشیم، انتخاب سرمربی کار بی فایده ای است.


سرمربی پیشین تیم ملی تنیس در گفتگو با ایسنا درباره ی بلاتکلیفی تیم ملی تنیس و تعلل کمیته فنی فدراسیون در انتخابی سرمربی بیان نمود: تیم هایی که در گروه چهار دیویس کاپ هستند را بررسی کردم و چند تا تیم خوب حضور دارند ازاین رو مسابقات گروه چهار دیویس کاپ هم مسابقات آسانی نخواهند بود. از طرفی قوانین هم تغییر کرده است و این طور نیست که به سادگی بتوان به گروه بالاتر صعود کرد.

او افزود: البته مساله تنیس ایران رفتن به گروه سه یا چهار آسیا نیست و ما چشم خویش را روی حقیقت بسته ایم. مساله اصلی این است که سطح عمومی تنیس ایران پایین است. تعداد مسابقات جایزه بزرگ کم است لیگ هم نداریم و بازیکن سازی صورت نمی گیرد. بازیکنانی هم که هستند در مسابقات فیوچرز شرکت نمی کنند. در این شرایط چگونه می توان انتظار داشت که تنیس ایران رشد کند؟ ازاین رو انتخاب سرمربی بدون اینکه برنامه مشخصی داشته باشیم، بی فایده است.
احمدوند در مورد عملکرد کمیته فنی فدراسیون در انتخاب سرمربی خاطرنشان کرد: کمیته فنی در وهله اول باید تشخیص بدهد که مشکل تنیس ایران چه چیزی است. سپس ببیند چه کسی می تواند برای حل آن کمک نماید وگرنه نشستن روی نیمکت تیم ملی که کاری ندارد اما مساله این است که بخواهیم فقط مسابقه بدهیم یا رقابت هم نماییم. همینطور اینکه کمیته فنی فقط از مربیان بخواهد رزومه بیاورند و دفاع کنند که مشکل را حل نمی نماید. در تنیس ایران هر کسی ساز خویش را می زند و در نهایت وقتی نتیجه ای به دست نیامد ساده ترین کار این است که بگویند سرمربی موفق نبوده است. ازاین رو اگر بخواهند به همین سبک ادامه بدهند هیچ چیزی تغییر نخواهد چون مشکل ریشه یابی نشده است.

او اضافه کرد: من در ۱۰ سال قبل در تیم های ملی فعالیت داشتم یک مرتبه در نشست کمیته فنی از من دعوت نشد که سوال کنند مشکل تیم ملی چه چیزی بوده است. یعنی خودشان اطلاع دارند که در این ۱۰ سال تنیس ایران چه مشکلاتی دارد؟ کمیته فنی اصلا متوجه مشکلات شده است؟ هر چند که مشکلات کاملا مشخص هستند.

سرمربی پیشین تیم ملی در مورد مهمترین مشکلات تنیس ایران اظهار داشت: بازیکنان تنیس ایران در مسابقات بین المللی حضور ندارند. هم اکنون به جز حمید نداف که هزینه می کند و در کمپ های خارجی است دیگر چه کسی به مسابقات بین المللی می رود؟ تنها نداف است و بقیه فقط دارند نگاه می کنند. کمبود مسابقه، نداشتن تجربه بین المللی، ضعف بدنی، عدم تاکتیک پذیری، ضعف در یادگیری اصول اولیه تنیس و عدم برنامه ریزی مناسب در رده های سنی مهمترین مشکلات تنیس هستند. به نظرم این مسیر، مسیری نیست که به نتایج بهتر ختم شود چون مشکل تنیس رفتن به گروه بالاتر نیست. مسابقات جام حذفی تنیس دارد برگزار می گردد و این همه مربی یک جا جمع شده اند اما یک کلاس مربیگری برای این افراد گذاشته نشده است.1399/10/22
15:16:50
0.0 از 5
1255
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تنیس , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد