انجمن گلف NCGU
باقرزاده :

شمشیربازان برای اعزام به المپیك توكیو نونوار می شوند

شمشیربازان برای اعزام به المپیك توكیو نونوار می شوند

به گزارش انجمن گلف به قول رئیس فدراسیون شمشیر بازی تمام تجهیزات مصرفی ملی پوشان اسلحه سابر برای حضور در المپیک توکیو تغییر کرده و نو می شود.فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به پیگیری تمرینات تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر از شنبه پیش رو اظهار داشت: اردوهای تیم ملی کماکان در سالن آکادمی ملی المپیک که مجهز به تجهیزات استاندارد و به روز شمشیربازی است، پیگیری می شود. از این حیث ملی پوشان اسلحه سابر مشکلی بابت تجهیزات و در اختیار داشتن کامل آنها ندارند.
وی با تاکید بر اینکه تمام نیازهای لازم برای آماده سازی هر چه بهتر ملی پوشان اسلحه سابر مهیا می شود، افزود: علاوه بر پیمان فخری که هدایت تیم را برعهده دارد، امین قربانی بعنوان کمک مربی در کنار وی است. در هر مرحله از تمرینات یک بدنساز، ملی پوشان را در امر بدنسازی همراهی می کند. ضمن اینکه از استفاده از روان شناس به منظور بهبود شرایط روحی اردونشینان هم غافل نیستیم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی در مورد تجهیزات مصرفی ملی پوشان این رشته در اسلحه سابر با یادآوری اینکه طی دو سه سال گذشته، اسپانسر تیم ملی تأمین کننده آنها بوده است، تصریح کرد: تیم ملی اسلحه سابر ایران جزو سرشناس ترین تیم ها در دنیا بشمار می رود و بنابراین بابت جذب اسپانسر و بهره مندی از کمک های آن مشکلی نداشت. در سالهای گذشته از راه بهترین اسپانسرهای دنیا، بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات در اختیار ملی پوشان قرار گرفته است.
باقرزاده در پاسخ به این پرسش که «تجهیزات مصرفی شمشیربازان اسلحه سابر برای حضور در المپیک به روز رسانی می شود و یا به کل تغییر خواهد داشت؟» اظهار داشت: اساسا برای المپیک تجهیزات مورد نیاز ملی پوشان اعزامی «نو» می شود. این تجهیزات در برگیرنده اقلام زیادی است که ماسک، وست سه تیکه، وست الکترونیک، تیغه و … را شامل می شود. در نظر داریم تمام این تجهیزات ملی پوشان را قبل از المپیک عوض نماییم تا آنها نونوار راهی توکیو شوند.
وی همینطور در مورد ترکیب تیم اعزامی به المپیک توکیو خاطرنشان کرد: به واسطه کسب سهمیه تیمی، با ترکیبی چهار نفره در بازی های توکیو شرکت خواهیم داشت. در ارتباط با ترکیب اعزامی و انتخاب نفرات هیچ دخالتی در تصمیم کادر فنی ندارم. پیمان فخری بعنوان سرمربی در این حوزه تصمیم گیرنده نهایی است.
باقرزاده خاطرنشان کرد: سهمیه تیمی شمشیربازی اسلحه سابر توسط مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی و از حضور در مسابقات مختلف گزینشی المپیک به دست آمد. اما اینکه همین ترکیب عیناً به توکیو اعزام شود و یا دستخوش تغییراتی شود کاملاً به نظر سرمربی تیم بستگی دارد.
رئیس فدراسیون شمشیربازی همینطور در ارتباط با وضعیت صدمه دیدگی مجتبی عابدینی اظهار داشت: به نظر می آید روند بهبودی به خوبی در حال سپری شدن است. مجتبی در اردوی قبل حضور داشت و تمرینات خوبی را هم برگزار کرد. به امید خدا برای دور جدید تمرینات هم حضور خواهد داشت. امیدواریم در روند برگزاری های اردو مشکلی گریبانگیر او نشود تا بتواند مراحل آماده سازی را بدون وقفه دنبال کند.

1399/10/20
19:36:46
0.0 از 5
1463
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد