انجمن گلف NCGU
عبدالحمید احمدی:

ورزش همگانی نیاز به هم افزایی ملی دارد

ورزش همگانی نیاز به هم افزایی ملی دارد

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: به جهت اینکه بتوانیم به یک جامعه و ایران فعال برسیم چهار محور را در دستور کار قرار داده ایم.به گزارش انجمن گلف به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، عبدالحمید احمدی که بامداد روز دوشنبه در برنامه ایران فعال شبکه سلامت حضور پیدا کرده بود، به تصویب و به روز شدن قوانین مربوط به وزارت ورزش با محوریت ورزش همگانی بمنظور هدفگذاری نشاط و سلامت عمومی کشور اشاره نمود و اظهار داشت: مهرماه سال ۹۹ بعد از ۴۹ سال قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان مصوب و به روز شد که این اتفاق موجب خوشی جامعه ورزش خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه باید برنامه های در نظر گرفته شده با محوریت فدراسیون ورزش های همگانی اجرائی شود، افزود: جای خوشی دارد که در وضعیت فعلی قانون جامعی داریم که می توانیم برمبنای آن برنامه ریزی نماییم. در این قانون هدف گذاری برای ورزش همگانی نشاط و سلامت عمومی مردم در نظر گرفته شده است.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه اشاره کرد: بندهای مختلفی در وظایف قانونی وزارت ورزش و جوانان پیش بینی شده که خصوصاً توجه به بند سوم از اصل سوم قانون اساسی اهمیت ویژه ای دارد. در این قوانین تاکید گردیده است که دولت باید بتواند بین ورزش همگانی و قهرمانی توازن برقرار کند. در گذشته شاهد بودیم که این توازن بهم خورده بود که یکی از تبعات آن پدید آوردن کم تحرکی در جامعه است.
احمدی با تاکید بر اینکه ورزش همگانی باید به مسأله محوری حاکمیت تبدیل گردد و در کنار آن به ورزش حرفه ای و قهرمانی هم توجه گردد اظهار داشت: ورزش برای رسیدن به اهدافش در همه زمینه ها نیاز به یک هم افزایی ملی دارد.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در تشریح برنامه های این معاونت برای ورزش همگانی اشاره کرد: محور اول برنامه ما جامعه فعال است با محور آگاهی بخشی که صدا و سیما نقش ویژه ای دراین زمینه ایفا می کند.
وی افزود: محور دوم محیط فعال است که بتوانیم زیرساخت های متناسبی را برای مردم با محوریت پیاده راه ها و جاده های تندرستی ایجاد نماییم که نقش شهرداری ها دراین زمینه پررنگ است.
عبدالحمید احمدی افزود: محور سوم «مردم فعال» است که بر رویدادهای جذاب و متنوع برای مردم متناسب با گروه های سنی تاکید دارد. محور چهارم «سیستم فعال» است که بر همکاریهای بین بخشی و هم افزایی نهادهای متولی ورزش همگانی تاکید دارد.
معاون وزیر ورزش در آخر اظهار داشت: پیش بینی من این است اگر این هم افزایی های به خوبی شکل بگیرد و دستگاه های همکار به تعهدات خود عمل کنند در کوتاه مدت به نتایج ملموسی خواهیم رسید.

1399/10/15
13:55:04
0.0 از 5
1010
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد