انجمن گلف NCGU

انتخاب جایگزین برای پاراكماندار فقید دربرنامه كمیته ملی پارالمپیك

انتخاب جایگزین برای پاراكماندار فقید دربرنامه كمیته ملی پارالمپیك

به گزارش انجمن گلف کمیته ملی پارالمپیک در حال بررسی جوانب است تا در صورت مساعد بودن شرایط مالی و فنی لازم، جایگزین مرحوم راضیه شیرمحمدی در بازی های پارالمپیک توکیو را مشخص نماید.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، مرحوم راضیه شیرمحمدی خردادماه سال قبل همراه با تیم ملی پاراتیروکمان به محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در هلند اعزام شد و توانست یکی از سهمیه های توزیعی این رقابت ها برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را از آن خود کند.
یک ماه بعد از این رویداد و موفقیت حاصل شده در آن اما راضیه شیرمحمدی در اثر سکته قلبی درگذشت و بدین ترتیب کاروان ورزش ایران فرصت در اختیار داشتن این پاراکماندار در میادین توکیو را از دست داد.
البته طبق قوانین کمیته بین المللی پارالمپیک، سهمیه مرحوم شیرمحمدی در واقع به پاراتیروکمان و کمیته ملی پارالمپیک ایران داده شده است و بر همین مبنا امکان عرضه آن به یک ورزشکار دیگر وجود دارد.
کمیته ملی المپیک هم بر همین مبنا بررسی همه جوانب را در برنامه قرار داده تا در صورت مساعد بودن شرایط مالی و فنی، برای ورزشکار فقید تیم ملی پاراتیروکمان جایگزین جدیدی انتخاب نماید.
این کمیته در مورد دیگر سهمیه های کسب شده برای بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم مدال آوری (طلا، نقره و برنز) یا قهرمانی در آسیا را شرط اعزام قرار داده است. بر همین مبنا در مورد انتخاب جایگزین مرحوم شیرمحمدی هم به رکورد و توانایی فنی ورزشکار مربوطه برای کسب سکو در توکیو توجه زیادی دارد. علاوه بر این مسائل مالی هم دیگر موضوعی است که در بحث انتخاب جایگزین برای مرحوم شیرمحمدی اثرگذار است.
در صورتی که کمیته ملی پارالمپیک و ستاد برگزاری بازی های پارالمپیک در مورد انتخاب جایگزین برای پاراکماندار فقید به نتیجه برسند، تیم ملی با هفت ورزشکار عازم توکیو خواهد شد در غیر این صورت ترکیب این تیم برای توکیو متشکل از ۶ ورزشکار خواهد بود.
اصغر زارعی نژاد، علی سینا منشازاده، رمضان بیابانی، غلامرضا رحیمی و محمدرضا زندی همراه با زهرا نعمتی ۶ عضو تیم پارالمپیکی پاراتیروکمان هستند.
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، مرحوم راضیه شیرمحمدی در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، در بخش ریکرو تیمی به مدال برنز دست یافت. وی همینطور در رقابت های پاراآسیایی جاکارتا به نشان نقره رسید.


منبع:

1399/10/11
01:15:10
0.0 از 5
952
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد