انجمن گلف NCGU
با حضور در اردوی تیم های ملی كشتی؛

صالحی امیری: كشتی در بهترین وضعیت تاریخ خودش قرار دارد

صالحی امیری: كشتی در بهترین وضعیت تاریخ خودش قرار دارد

انجمن گلف: رئیس کمیته ملی المپیک و هیأت اجرائی این کمیته امروز (شنبه) در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی محل اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی حضور یافت و با ملی پوشان و اعضای کادر به گفتگو پرداخت.به گزارش انجمن گلف به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این دیدار که فضل الله باقرزاده نایب رییس، سید عبدی افتخاری، مجید کیهانی عضو هیأت اجرائی، بهداد سلیمی قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک و مشاور رئیس کمیته ملی المپیک، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک نیز حضور داشتند، رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه انصافاً در طول این مدت زمانی که از حضور دکتر صالحی امیری در کمیته ملی المپیک می گذرد اتفاقات خوبی در این کمیته افتاده است.
وی اشاره کرد: حدود ۹۰ نفر کشتی گیر، مربی، دکتر، ماساژور، عوامل اجرائی در اینجا قرنطینه هستند و کسانی که آزمایششان منفی بود در اردو حضور دارند و امیر محمد یزدانی را نیز مجدداً آزمایش گرفتیم که آزمایش وی باز هم مثبت بود.
دبیر افزود: برگزاری اردوها به این صورت مشکلات و هزینه های بیشتری دارد، هزینه های تست، هزینه های خورد و خوراک و سایر هزینه های جانبی به فدراسیون فشار می آورد و باید حمایت لازم از ما صورت گیرد.
رئیس فدراسیون کشتی گفت: این اردوها به جهت کسب سهمیه المپیک و به صورت فشرد و مستمر برگزار می گردد و ما از ۱۲ وزن آزاد و فرنگی ۶ وزن سهمیه داریم و باید در ۶ وزن دیگر سهمیه بگیریم که رقابت های انتخابی آسیا در فروردین ماه و انتخابی در سطح جهان در اردیبهشت ماه را پیش رو داریم.
وی تاکید کرد: پرچم بزرگ جمهوری اسلامی در سالن نصب است تا کشتی گیران همیشه یادشان باشد که باید این پرچم را بالا نگه دارند و به خاطر داشته باشند که اگر تحملشان را بالا ببرند، می توانند به طلای المپیک دست یابند و پرچم پرافتخار کشورمان را به اهتزاز در بیاورند.
دکتر صالحی امیری نیز در این دیدار اظهار داشت: قصد داشتیم که امروز ضمن دیدار با شما، یک جلسه ای را با رئیس فدراسیون و سرمربیان تیم های ملی در مورد مشکلات و دغدغه های کشتی داشته باشیم.
وی افزود: به تک تک شما علاقمندیم و عشق می ورزیم و شما سرمایه های ما هستید. الان به اعتقاد من کشتی در بهترین وضعیت ممکن در تاریخ خودش قرار دارد. از این منظر که همه سرمایه های کشتی امروز درگیر تعالی و اوج کشتی هستند، هم سخت افزار و هم نرم افزار در تلاش این هستند که اتفاق خوبی در کشتی شکل بگیرد.
رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: پس از اردو روزی را وقت بگذارید و در کمیته ملی المپیک حاضر شوید و ببینید که ۹۰ درصد مشاهیر ورزش ما کشتی گیر هستند و بالای ۴۰ تندیس ما مربوط به کشتی است و همین هفته نیز ۵ تندیس دیگر در مورد کشتی از عبداله موحد و امامعلی حبیبی و سایر قهرمانان رونمایی می نماییم.
وی افزود: نهایتاً مقرر است از تندیس نسل جدید قهرمانان ما همچون بهداد سلیمی، علیرضا دبیر و خادم عزیز و همه عزیزانی که زحمت کشیده اند رونمایی نماییم.
صالحی امیری اظهار داشت: پیگیر مشکلات کشتی هستم و با دبیر در تماس هستم، در مورد برگزاری اردو در کیش هم مشکلی نیست و حتما هماهنگی های لازم را دراین زمینه خواهیم کرد.
وی افزود: البته این مورد نیاز به موافقت رئیس فدراسیون دارد اما هم اکنون کیش وضعیت سفیدی در مورد کرونا دارد و می توانیم اردوهای تیم های ملی کشتی را جهت تنوع در آنجا برگزار نماییم.
رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: به خاطر کرونا در وضعیت سختی به سر می بریم و همه زیر فشار و تورم و گرانی هستند اما باید بگویم که با درخشش شما در المپیک کام مردم ما شیرین می شود و فراتر از کسب مدال، تغییر ذائقه مردم است و امیدوارم با حمایت شما عزیزان و مدیریت رئیس فدارسیون کشتی می تواند یک اتفاق بزرگ شکل بگیرد.
وی افزود: صادقانه عرض می کنم من و تیم تصمیم گیری کمیته ملی المپیک به هر میزانی که در توانمان باشد به کشتی کمک خواهیم کرد. هم ما کمک می نماییم و هم وزارت ورزش این کار را می کند و به این توافق رسیده ایم که ما هر میزانی که برایمان امکان دارد باید از کشتی حمایت نماییم چون نقطه امید ما در المپیک کشتی است.
صالحی امیری اشاره کرد: اگر کسی فکر می کند که ما نست به کشتی بی توجه هستیم این فکر اشتباه و گناه است، چونکه اولویت اول ما ورزش اول ما است.
وی افزود: دبیر خوب درخشیده است و با تمام توان به میدان آمده و پیگیر است و همجنس و همزبان کشتی است و این نقطه عطفی است و من زحمات قبلی ها را نیز نفی نمی کنم مانند آقای خادم عزیز، آقای طالقانی و آقای یزدانی خرم همه زحمت کشیده اند.
رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: اگر کشتی گیران تقاضایی دارند همینجا مطرح کنند و اگر موردی است به سرمربیان خود انتقال دهند تا آنها به ما این نکات را منعکس کنند.
در ادامه این دیدار محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ضمن تشکر از حضور رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: در وضعیت حساسی هستیم و مردم نیاز به یک امید دارند و تلاش و زحمات شما و کسب مدال در المپیک می تواند به شادی مردم کمک نماید.
وی افزود: ما تمام تلاشمان را می نماییم که با تمام وجودمان بجنگیم، تا بتوانیم دل مردم خوبمان را شاد نماییم و از رئیس فدراسیون کشتی نیز به خاطر پشتیبانی از ما تشکر می نماییم.
بنا اظهار داشت: صالحی امیری را به عنوان یک انسان والا می شناسم و می دانم که چقدر برای ورزش تلاش می کنید.
وی اشاره کرد: به نظرم مربیان ما کمتر دیده شده و مظلوم واقع شده اند و باید به آنها رسیدگی شود.
بنا در آخر تولد حسن یزدانی را که روز گذشته (جمعه) بود را تبریک گفت و وی را اسطوره کشتی ایران خواند.
غلامرضا محمدی نیز ضمن خوش آمد گویی به میهمانان حاضر در این دیدار، اشاره کرد: دکتر صالحی امیری یک انسان بزرگ هستند و از رئیس فدراسیون کشتی تشکر می کنم که از جنس کشتی است.
وی افزود: به شخصه صحبت ها را با بچه ها کردیم و هدف هم مشخص است و می دانیم دنبال چه هدفی هستیم و از همه چیز مهمتر حضور محمد بنا در کنار من است و این ارتباط بین بچه های آزاد و فرنگی تجربه ی خوبی برای ما بوده است.
محمدی اشاره کرد: فروردین ماه باید برای کسب ۳ سهمیه در کشتی آزاد و ۳ سهمیه در کشتی فرنگی بجنگیم و امیدوارم که کشتی ما با ۱۲ سهمیه به المپیک برود و انشا اله در آنجا افتخارآفرین باشیم.
وی در آخر اظهار داشت: امیدوارم که حمایت های لازم از کشتی بشود، چونکه شرایط دشوار است و کشتی گیران و مربیان همه مشکل اقتصادی دارند و امیدوارم که این مشکلات رفع گردد.

مصطفی حسین خانی به نمایندگی از آزادکاران در این دیدار اظهار داشت: برای مشکلات کشتی گیران همچون اشتغال و بیمه آنها کاری کنید، چونکه پس از دوران قهرمانی گرفتار مشکلات خیلی بزرگی می شوند.

محمدعلی گرایی نیز به نمایندگی از فرنگی کاران گفت: امیدوارم در این چند ماه که به المپیک مانده از ما حمایت لازم بشود و مشکلات را نیز آقای حسین خانی گفتند.

در اختتام این مراسم نیز حسن یزدانی کیک تندیس از چهره خودرا به مناسبت سالروز تولدش، برش زد و مورد تشویق حاضرین در سالن قرار گرفت.منبع:

1399/10/06
23:14:34
0.0 از 5
1374
تگهای خبر: المپیك , برند , بیمه , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد