انجمن گلف NCGU
رئیس كمیته مسابقات تیراندازی:

مسابقه تپانچه حكم انتخابی دارد

مسابقه تپانچه حكم انتخابی دارد

به گزارش انجمن گلف علی گداری اظهار داشت: این مسابقات برای رشته تپانچه حکم انتخابی تیم ملی برای بازی های آسیایی را دارد.


رئیس کمیته مسابقات تیراندازی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آغاز مسابقات آزاد در رشته تفنگ اظهار داشت: مسابقات پس از یکسال استارت خورده است. ما اسفند سال قبل مسابقات آزاد زمستانی را برنامه ریزی کردیم و ثبت نام انجام شد اما به سبب شیوع ویروس کرونا مسابقات کنسل شد و تا الان هیچ مسابقه رسمی نداشتیم.
وی اظهار داشت: این مسابقات پس از یکسال انجام می شود. مرحله نخست است و تا عید دو مرحله دیگر هم خواهیم داشت که در ماه بهمن و اسفند انجام می شود. در مجموع در این سال سه مسابقه آزاد در رشته تفنگ و تپانچه خواهیم داشت.
رییس کمیته مسابقات تیراندازی اظهار داشت: این مسابقات در ماده تپانچه با درخواست سرمربی تیم ملی حکم انتخابی بازی های آسیایی را دارد، اما در تفنگ چون شیوه نامه انتخاب تیم ملی هنوز به تایید رسمی نرسیده است و روز یکشنبه مقرر است این مساله نهایی شود این مسابقه حکم انتخابی نیست. البته امتیاز آن در نظر گرفته می شود اما بطور رسمی به ما اعلام نکرده اند.
وی در ادامه درباب نفرات حاضر در مسابقه اظهار داشت: مرحله نخست مسابقات بود و مسائل بهداشتی هم باید رعایت می شد. ما در تفنگ ۷۰ نفر از برترین ها را مشخص کردیم که می توانند مسابقه دهند اما در بخش مردان ۲۵ نفر شرکت کردند. در تپانچه سرمربی تیم ملی ۳۰ نفر خواسته بود اما ما ۴۵ نفر اول را انتخاب کردیم که ۳۰ نفر ثبت نام کنند. بحث ثبت نام این شکلی انجام شد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا این مسابقات دیر شروع شد باتوجه به این که این رشته انفرادی و بدون برخورد است اظهار داشت: مسائلی در فدراسیون بود. یکی از اتفاقات سال قبل این بود که لیگ تفنگ و تپانچه به سبب شیوع ویروس کرونا کامل برگزار نشد و لیگ را تا همانجا که انجام شد رتبه بندی و به انتها رساندیم. همه اتفاقات دست به دست هم داد و اختلاف نظر به سبب مسائل بهداشتی هم بود که این مسابقات دیر انجام شد.
وی اظهار داشت: از طرفی بعضی از خانواده تیراندازان هم نمی خواستند خطر کنند و مدیریت فدراسیون هم اهتمام اش این بود که تیراندازان را در وضعیت خطر به مسابقه نیاوریم. حالا هم به سبب نیاز تیم ملی به مسابقات و المپیک پیش رو تصمیم گرفته شد با رده بندی و با تعداد محدود مسابقات را برگزار نماییم. می توانستیم زودتر برگزار نماییم اما پدر و مادرها نگران بودند و فرزندانشان را نمی فرستادند. حالا هم چندین نفر تماس گرفتند که فرزندانمان را می فرستیم مشکلی پیش نیاید؟ ما هم برنامه ریزی کردیم که بامداد ورزشکاران بیایند و تا عصر تمام شود و بروند تا از خوابگاه و رستوران استفاده نکنند.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا تست pcr گرفته نشده است اظهار داشت: قرار بر این شد که ورزشکاران به مراکز استان خود مراجعه کنند و برگه سلامت بگیرند. از طرفی فدراسیون پزشکی ورزشی شفاها اعلام نمود که برای تعداد زیر ۳۰ نفر تست لازم نیست. اما اگر بالا تر باشد باید ۴۸ ساعت قبل قرنطینه شوند و تست pcr دهند.

وی درباب انجام ندادن تب سنجی در بدو ورود هم اظهار داشت: بله همین حالا و پس از ورود به مسابقات تست انجام شد.
وی درباب جوایز مسابقات اظهار داشت: به نفرات برتر به ترتیب ۵۰۰ هزار تومان، ۳۰۰ و ۲۰۰ داده خواهد شد. این پاداش برای مسابقات اهداف پروازی هم همین مبلغ اشت.
منبع:

1399/10/06
01:45:12
0.0 از 5
1104
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد