انجمن گلف NCGU
سه عامل تعیین كننده؛

اعزام مشروط كاروان ایران به پارالمپیك توكیو با پرواز چارتر

اعزام مشروط كاروان ایران به پارالمپیك توكیو با پرواز چارتر

بگفته سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک 2020 هنوز در مورد چگونگی اعزام این کاروان به توکیو تصمیم نهایی اتخاذ نشده اما اجرای رویه همیشگی جهت استفاده از پرواز چارتر مشروط خواهد بود.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، کمیته ملی پارالمپیک طی سالهای گذشته همیشه با بهره بردن از تسهیلات پرواز چارتر شرایط ویژه ای را برای اعزام کاروان خود به محل برگزاری بازی ها فراهم نموده است کمااینکه کاروان های ایران در بازی های المپیک ۲۰۱۲ و بازی های آسیایی ۲۰۱۸ بوسیله پرواز چارتر به لندن و اندونزی اعزام شدند.
اعزام اینطور ورزشکاران جانباز و معلول به محل برگزاری بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ اما قطعی و صد درصد نیست چونکه کمیته ملی پارالمپیک انجام آنرا مشروط به برخی قوانین و تصمیم گیری ها کرده است.
هادی رضایی سرپرست کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو در گفتگو با خبرنگار مهر و توضیح این مساله اظهار داشت: اعزام کاروان ایران به پارالمپیک برزیل بوسیله امارات انجام شد اما در کل کمیته ملی پارالمپیک استفاده از پرواز چارتر برای حضور در بازی های پارالمپیک یا آسیایی را تجربه کرده است. استفاده از این پرواز جزو گزینه های مورد نظر برای چگونگی اعزام به توکیو است اما به صورت مشروط.
وی اشاره کرد: ترکیب کاروان ایران و اینکه در نهایت اعزام چه تعداد ورزشکار به توکیو نهایی می شود، عاملی تعیین کننده دراین زمینه خواهد بود. بارها اعلام شده که طبق مصوبه ستاد بازی های پارالمپیک تنها کسب سهمیه ملاک اعزام ورزشکار به توکیو نخواهد بود بلکه دراین زمینه گروه بندی ورزشکاران و موقعیت آنها به لحاظ شانس مدال طلا، نقره و برنز یا قهرمانی در آسیا را در هم در نظر می گیریم.
سرپرست کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک توکیو اشاره کرد: شاید ترکیب نهایی برای اعزام به توکیو به اندازه ای باشد که نیمی از ظرفیت هواپیما را هم اشغال نکند. بدین سبب این مساله عاملی تعیین کننده در تصمیم گیری خواهد بود.
رضایی تصریح کرد: از طرفی کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) برای هر دوره بازی های پارالمپیک قوانین خاص خودرا دارد. IPC و برگزار کنندگان بازی های توکیو قاعدتاً برای برگزاری این بازی ها هم قواعد ویژه ای را لحاظ خواهند کرد به خصوص با در نظر گرفتن کرونا و شرایطی که این ویروس بر بازی ها حاکم می کند.
به گفته وی، ترکیب کاروان اعزامی به توکیو و قوانین کمیته بین المللی پارالمپیک و برگزارکنندگان بازی ها در کنار تصمیم گیری های فنی در مجموعه کمیته ملی پارالمپیک سه عاملی است که در چگونگی اعزام کاروان به توکیو و استفاده از پرواز چارتر برای آن تاثیر خواهد داشت.
سرپرست کاروان اعزامی به پارالمپیک توکیو با اعلان اینکه هم اکنون ترکیب این کاروان متشکل از ۵۳ ورزشکار از ۹ رشته است، اشاره کرد: رشته هایی هستند که رقابت های انتخابی در آنها ادامه دارد مانند دوومیدانی؛ بدین سبب احتمال اضافه شدن تعداد سهمیه های کاروان پارالمپیک وجود دارد اما در عین حال احتمال ریزش هم دور از ذهن نیست.
وی با یادآوری سیاستی که کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام کاروان ایران به توکیو تصویب کرده، اظهار داشت: ورزشکاران اعزامی به توکیو زیر ذره بین دائمی بخش فنی کمیته ملی پارالمپیک هستند. وضعیت این ورزشکاران به لحاظ رکوردی مدام در حال ارزیابی است. نتایج این ارزیابی در اعزام قطعی ورزشکاران تاثیر گذار است. برای اجرای این سیاست با هیچ تیم و ورزشکاری هم تعارف نداریم کمااینکه قبل از این هم آنرا اجرا کرده ایم.
رضایی همین طور در مورد شرایط محتمل برای واکسیناسیون کاروان پارالمپیک توکیو به خبرنگار مهر اظهار داشت: برای اولین بار کشور میزبان بازی های المپیک و پارالمپیک از سیستم واحد برای برگزاری این دو رویداد بهره گرفته است. بدین سبب هر مسئله ای که در ارتباط با المپیک تصویب شود برای پارالمپیک هم اجرا می گردد همچون واکسیناسیون یا قرنطینه ورزشکاران.
سرپرست کاروان پارالمپیک اشاره کرد: در صورتیکه مجهز کردن کشورهای شرکت کننده در المپیک به واکسن کرونا مصوب شود این قاعده بطور قطع در مورد کاروان های پارالمپیک هم اجرائی می شود. اینطور نیست که ما درخواستی را مطرح نماییم. تصمیمات کمیته ملی المپیک و کمیته بین المللی پارالمپیک دراین زمینه تعیین کننده است.

1399/10/03
22:13:31
5.0 از 5
1195
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد