انجمن گلف NCGU
مدیر ورزش و جوانان شهرستان ایلام:

كرونا تعداد ورزشكاران سازمان یافته ایلام را 75 درصد كم كرد

كرونا تعداد ورزشكاران سازمان یافته ایلام را 75 درصد كم كرد

به گزارش انجمن گلف ایلام مدیر ورزش و جوانان شهرستان ایلام اظهار داشت: سال 98 در شهرستان ایلام 15هزار و 660 ورزشکار سازمان یافته داشته ایم اما به سبب شیوع ویروس کرونا به 2887 نفر کاهش یافته است.


«جلال رستمی» با حضور در ایسنا، اظهار نمود: از اسفند ۱۳۹۸ به بعد حوزه ورزش به شدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت به صورتی که در مقاطعی که وضعیت شهرستان قرمز بود کارهای باشگاه ها و هیات های ورزشی بطور کامل تعطیل شد.
وی اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون باتوجه به قرار گرفتن شهرستان در وضعیت نارنجی فعالیت رشته های کم برخورد و رشته هایی که در فضای باز انجام می گیرد با رعایت پروتکل های بهداشتی برقرار است.
مدیر ورزش و جوانان شهرستان ایلام اشاره کرد: این بازگشایی برمبنای مکاتبات صورت گرفته توسط مدیران کل ورزش و جوانان استانها و وزیر ورزش و جوانان با ستاد کرونا کشور درباب تغییر گروه شغلی باشگاه های ورزشی از گروه ۴ به گروه ۲ انجام گرفت.
مدیر ورزش و جوانان شهرستان ایلام افزود: هم اکنون و برمبنای وضعیت نارنجی کرونا فعالیت تمامی رشته های پربرخورد مانند کشتی، تکواندو، کاراته، ووشو بطور کامل تعطیل و فعالیت رشته های کم برخورد مانند بدنسازی، آمادگی جسمانی، ایروبیک و رشته هایی که در فضای باز انجام می گیرند مجاز است.
رستمی افزود: شهرستان ایلام دارای ۲۲ هیات ورزشی فعال است که عملکرد مناسبی در سنوات قبل داشته اند اما شرایط کرونا موجب شد فعالیت هیات ها در سال ۹۹ بیشتر به صورت مجازی و ورزش در خانه انجام گیرد.
رستمی افزود: هم اکنون ۲۱۴ باشگاه ورزشی خصوصی و دولتی فعال در این شهرستان پروانه فعالیت دارند که از این تعداد ۸۸ مورد اختصاصی آقایان، ۸۳ مورد به صورت دووجهی و ۴۳ مورد اختصاصی بانوان است.
وی افزود: یکی از اشکالات اصلی، موضوع تعطیلی باشگاه ها بود که باتوجه به شرایط موجود و بیکار شدن موسسین، مربیان و ورزشکاران، وزارت ورزش و جوانان، برای موسسین مبلغ ۱۶۰میلیون ریال و مبلغ ۸۰ و ۶۰ میلیون ریال تسهیلات برای مدیران، مربیان و کارکنان باشگاه ها در نظر گرفته شد.
مدیرورزش و جوانان شهرستان ایلام اشاره کرد: مقرر شده است تسهیلاتی در اختیار موسسین باشگاه ها قرار گیرد به این شکل که به ازای هر فرد شاغل در باشگاه مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال اعطا شود.
رستمی افزود: جلسات مختلفی با حضور دکترعلی شائی مدیرکل ورزش و جوانان، کریمی معاون ورزش با آقای دکتر صادقی فرد معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی برگزار و قرار شد نظارت بر نحوه فعالیت و رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان فعالیت باشگاه ها صورت گیرد.
رستمی افزود: در حوزه جوانان ۲۶ سمن فعال در شهرستان ایلام دارای پروانه بوده که بیشتر در حوزه های فرهنگی و لطمه های اجتماعی فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ایلام با ریاست فرماندار نیز در مهرماه ۹۹ با موضوع برگزاری پاتوق های مهارتی و فرهنگی تشکیل شد که باتوجه به شرایط موجود امکان برگزاری جلسات بیشتر فراهم نشد
مدیر ورزش و جوانان شهرستان ایلام اشاره کرد: یکی از اهداف این اداره ایجاد فضاهای ورزشی بوسیله بخش خصوصی در حاشیه شهر بود که این امر با کمک دفاتر تسهیل گری درباب شناسایی مشکلات مناطق حاشیه نشین و معرفی افرادی که شرایط تاسیس باشگاه ورزشی را دارند در حال انجام می باشد بطوریکه امسال ۲ باشگاه ورزشی خصوصی در مناطق حاشیه نشین برای استفاده رایگان نوجوانان و جوانان از امکانات باشگاه با مساعدت مدیرکل ورزش و جوانان استان تجهیز شد.
وی اظهار داشت: باتوجه به اهمیت ورزش در مناطق روستایی تا آذرماه ۹۹ تعداد ۵ خانه ورزش روستایی با کمک هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان تجهیز و در اختیار علاقمندان به ورزش در روستاها قرار گرفت.
رستمی درباب اهمیت توجه به ورزش بانوان خصوصا بانوان شاغل در ادارات نیز اظهار داشت: پیست دو و میدانی مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی از خرداد ماه سال ۹۹ در ایام فرد از ساعت ۶ بامداد الی ۲۰ شب در اختیار بانوان قرار گرفت که خوشبختانه با استقبال خوب ورزشکاران مواجه گردید.
منبع:

1399/10/02
14:16:53
5.0 از 5
1232
تگهای خبر: بازی , باشگاه , پزشك , كشتی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد