انجمن گلف NCGU
نصرالله سجادی:

آمادگی صد درصدی ژاپن برای المپیك

آمادگی صد درصدی ژاپن برای المپیك

انجمن گلف: سرپرست کاروان ورزش ایران در المپیک توکیو با تاکید بر اینکه این بازی ‎ها با رعایت پروتکل های بهداشتی اساسا برگزار می گردد از آمادگی صد درصدی ژاپنی ها برای میزبانی آگاهی داد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، نصرالله سجادی مشاور رئیس کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان ورزش ایران در المپیک توکیو در نشستی که با حضور سیدرضا صالحی امیری انجام شد در مورد آخرین وضعیت کاروان ورزش کشورمان توضیح داد.
بازی های المپیک برگزار می شود
وی با تاکید بر اینکه بر اساس گزارش های دریافتی از مقامات ژاپنی در صورتی که شرایط کرونائی جهان همینگونه باشد بطور قطع المپیک برگزار می شود، در مورد آمادگی ژاپنی ها برای برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توضیح داد.
آمادگی صد درصدی ژاپن برای برگزاری المپیک
سجادی اشاره کرد: برگزارکنندگان بازی های المپیک توکیو در جریان اجلاس مسقط گزارش کلی در مورد آمادگی دهکده، حمل و نقل، مکان مسابقات و برنامه مسابقات و تغذیه ارائه دادند. این گزارش ها نشان از آمادگی آنها داشت. آمادگی های ژاپنی برای برگزاری بازی ها صدرصدی است.
احتمال در نظرگرفته شده از جانب میزبان المپیک
سرپرست کاروان ورزش ایران به شرایط برگزاری بازی ها از نظر کشور میزبان اشاره نمود و اظهار داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تاکید است، البته دستورالعمل های اصلی هنگام برگزاری بازی ها و باتوجه به شرایط کرونا در زمان مشخص می شود اما هم اکنون هم احتمالاتی در نظر گرفته شده است.
لزوم واکسینه شدن تمام مسافران توکیو
وی با آنکه مسافران توکیو ملزم به استفاده از واکسن کرونا هستند، اشاره کرد: اینطور عنوانشده که همه شرکت کنندگان در المپیک توکیو باید ۷۲ ساعت پیش از حرکت به سمت توکیو تست کرونا بدهند. این افراد همگی باید واکسینه شوند. اگر تا آن زمان واکسن کرونا در دسترس عموم باشد که مشکی نیست و اگر هم این شرایط مهیا نباشد از جانب IOC و میزبان برای کشورها ارسال خواهد شد.
شرایط حضور تماشاگران در المپیک
سجادی همین طور به شرایط در نظرگرفته شده برای تماشاگران بازی های ۲۰۲۰ اشاره و اشاره کرد: جمع بندی این است که کمیته برگزارکننده بازی ها در ژاپن و مقامات کمیته بین المللی المپیک مصمم به برگزاری بازی ها هستند. حتی مقرر است از شهریور ماه کارگروهی از جانب IOC و با حضور نمایندگان بهداشت جهانی، دولت ژاپن و کمیته برگزاری بازی ها مسائل را در دنیا و ژاپن رصد کرده و بخش هایی از اطلاعات که لازم است برای کشورها ارسال شود. از همه افرادی که آیدی کارت دارند در ضمن بازی ها هم تست گرفته می شود. حتی برای تماشاگران هم تکمیل ظرفیت ورزشگاه ها به میزان یک پنجم یا یک دهم پیش بینی شده است. ضمن اینکه به صورت رندوم از تماشاگران هم تست گرفته می شود.
شانس ایران برای دو سهمیه وزنه برداری به قوت خود باقی است
وی همین طور با اعلان اینکه طبق اعلام کمیته بین المللی المپیک تمام امتیازهای ورزشکاران برای کسب سهمیه به قوت خود باقی است، اشاره ای به شرایط وزنه برداران ایران برای کسب سهمیه کرد و اظهار داشت: وزنه برداری ایران در دو وزن می تواند برای المپیک نماینده داشته باشد. یکی در وزن مشترک سهراب مرادی و کیانوش رستمی و دیگری در یک وزن دیگر است.
تکلیف برگزاری اردوها مشخص نیست
سجادی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به شرایط کرونائی برنامه توکیو برای بازدید تیم ها از شهرهای مختلف ژاپن و تشکیل اردو در شهرهایی غیر از توکیو منتفی شده است؟، اظهار داشت: فعلاً اعلامی در خصوص منتفی شدن این برنامه نشده است.

1399/10/01
14:24:44
5.0 از 5
1125
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد