انجمن گلف NCGU
مهر در گزارشی بررسی كرد؛

رد پای یك حاشیه در تعویق انتخابات شطرنج

رد پای یك حاشیه در تعویق انتخابات شطرنج

اقدام وزارت ورزش در عدم تعیین زمان انتخابات فدراسیون شطرنج ابهام در مورد تاثیرگذاری حواشی اخیر در انتخابات این فدراسیون واحتمال ثبت نام باردیگر کاندیداه را بیشتر کرده است.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، پس از دو ماه وقفه در برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی مقرر است وزارت ورزش از دیماه انجام این مهم در مورد فدراسیون های حائز شرایط را روی غلطک کاری بیندازد تا بلاتکلیفی به نوبت از روی آنها برداشته شود.
از سرگیری مجامع فدراسیون ها از ۱۰ دیماه با برگزاری انتخابات فدراسیون روستایی - بازی های بومی و محلی شروع می شود و به ترتیب در مورد فدراسیون های بدنسازی و پرورش اندام (۱۳ دی ماه)، پزشکی ورزشی (۱۵ دی ماه) و اسکی (۱۷ دی ماه) پیگیری می شود.
وزارت ورزش در حالی زمان انتخابات این فدراسیون ها را مصوب و نهایی کرده که برای شطرنج و انتخاباتش هیچ پیشبینی نداشته است؛ فدراسیونی که قرار بود دو ماه پیش رئیس جدید خویش را بشناسد اما نه تنها این مهم انجام نشد بلکه طی این مدت با حواشی زیادی هم از سوی برخی کاندیداها مواجه گردید.
لقمه آماده ای که روی زمین گذاشته شده!
مدیریت فدراسیون شطرنج اسفندماه سال قبل با اتمام دوره ریاست مهرداد پهلوان زاده به فرهاد نیکوخصال سپرده شد. قرار بود انتخابات این فدراسیون ۶ آبان ماه برگزار گردد اما دقیقاً دو روز قبل از برگزاری مجمع، وزارت ورزش به علت ابلاغ قانون کرونایی در خصوص ممنوعیت تجمع بیشتر از ۱۵ نفر مبادرت به لغو این مجمع کرد.
انتظار می رفت در شروع به کار باردیگر وزارت ورزش برای تشکیل مجامع انتخاباتی فدراسیون ها، شطرنج نخستین گزینه باشد یا حداقل جزو اولویت ها قرار بگیرد اما این فدراسیون و انتخاباتش در بین چهار فدراسیونی که زمان انتخابات شان مشخص شده، جایی ندارد.
به هر حال قاعدتاً همه شرایط لازم برای انتخابات شطرنج مهیا بوده که وزارت ورزش در یک مقطع زمانی مبادرت به تعیین زمان مجمع آن کرد و حالا هم بی جهت این لقمه آماده را روی زمین نگذاشته است.
رد پای یک حاشیه در انتخابات شطرنج
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، از مجموع ۹ نفری که متقاضی ریاست در فدراسیون شطرنج شدند در نهایت صلاحیت شادی پریدر، احمد گواری، محمدابراهیم مداحی، رضا شیرین آبادی فراهانی و حسین مطیعی برای حضور در مجمع انتخاباتی تایید شد.
یکی از این کاندیداها اما اخیراً حواشی زیادی پیرامون خود ایجاد کرد که حتی حضورش در کارزار انتخابات را هم زیر سوال برد. اتفاقاً این کاندیدا همانی است که از او بعنوان گزینه مورد حمایت وزارت ورزش یاد می شود و همین مساله رنگ این حواشی و تاثیرگذاری اش در انتخابات را هم بیشتر کرده است.
اینکه حاشیه های پیرامون این کاندیدا در انتخابات شطرنج و تعویق آن تأثیر داشته توسط هیچیک از مقام مسئولی در وزارت ورزش تایید نشده اما واقعاً چه دلیلی سبب شده فدراسیونی که صلاحیت کاندیداهایش تایید شده و یک مرتبه هم در آستانه برگزاری انتخابات قرار گرفت همچنان سردرگم در تعیین زمان مجمع باشد؟
ثبت نام احتمالی کاندیداها
نام نویسی از کاندیداهای فدراسیون شطرنج در بازه زمانی ۷ تا ۲۱ خردادماه انجام شد و حالا پس از ۶ ماه شطرنج و انتخاباتش با این حواشی روبرو شده است. این در شرایطی است که ماده ۱۴ آیین نامه انتخاب رئیس به صراحت اعلام نموده که در صورتی که ظرف مدت زمان ۶ ماه پس از نام نویسی کاندیداها و به هر علتی مجمع انتخاباتی برگزار نشد، فراخوان مجدد برای ثبت نام کاندیداها داده می شود.
شاید از کنار هم قرار دادن این مجوز قانونی در کنار حواشی اخیر میان کاندیداها و معطلی بی جهت وزارت ورزش در تعیین زمان انتخابات بتوان در مورد شطرنج و ابهام در مجمع انتخاباتی اش به جمع بندی رسید.


منبع:

1399/09/30
18:23:34
5.0 از 5
917
تگهای خبر: بازی , پزشك , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد