انجمن گلف NCGU

سكوها كی به تماشاگران ایرانی لبخند می زنند؟

سكوها كی به تماشاگران ایرانی لبخند می زنند؟

از اواخر سال قبل تا کنون به علت شیوع کرونا، سکوی ورزشگاه ها و سالن های ورزشی کشور در سکوت محض به سر می برد و معلوم نیست چه زمانی باز هم شاهد انتقال شور و هیجان از جانب تماشاگران به رقابت های ورزشی خواهیم بود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، از مدتی پیش علیرغم شیوع کرونا در نقاط مختلف دنیا اما پای تماشاگران در بعضی لیگ های ورزشی به ورزشگاه ها باز شد؛ اتفاقی که با در نظر گرفتن شرایط خاص مدنظر قرار گرفته و به صورت محدود شاهد حضور تماشاگران رشته های مختلف در ورزشگاه ها هستیم.
روسیه و فرانسه همچون کشورهایی بودند که زودتر از سایرین تماشاگران را به ورزشگاه ها راه دادند، اقدامی که با رعایت فاصله اجتماعی روی سکوها رخ داد و بعد از آن هم چنین رویه ای از جانب برخی دیگر از کشورها در دستور کار گرفت که به صورت مثال می توان به لیگ برتر انگلیس اشاره نمود. البته لیگ قهرمانان اروپا برای تمامی تیم های حاضر به یک شکل دنبال نشد و برخی کشورها همچون روسیه بازهم تماشاگران خویش را به ورزشگاه راه دادند، درحالی که از جانب بعضی از کشورها چنین اتفاقی صورت نگرفت.
در مورد لیگ قهرمانان آسیا هم که در قطر به صورت متمرکز دنبال شد و در نهایت هم مقرر است میزبان فینال این رقابت ها باشد، ماجرای مرحله حذفی و فینال جداست و علیرغم شرایط بسیار مناسب زیرساختی در قطر و تجهیز بسیار مناسب و امکانات کم نظیر قطری ها تا پیش از مرحله فینال، تماشاگران به ورزشگاه ها راه داده نشدند و در نهایت قرار شد فینال لیگ قهرمانان آسیا با حضور ۱۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه الجنوب قطر برگزار گردد.
نکته قابل اشاره اینکه حضور تماشاگران در ورزشگاه ها و سالن های ورزشی اما صرفاً منوط به رشته فوتبال نیست و خیلی از کشورهای دنیا مجوز چنین اتفاقی را برای رشته های ورزشی مختلف صادر کرده اند.
پیش از شروع بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران بود که محمد اسد مسجدی، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد حضور تماشاگران در ورزشگاه ها، اعلام نمود که با عنایت به این که در نامناسب از نظر انتشار ویروس قرارداریم چنین اتفاقی را متصور نیستیم، اما پیشنهاداتی عرضه شده است و ما در جلسات آینده روی این مورد کار می نماییم تا با فاصله گذاری و خیلی محدود در مورد حضور تماشاگران بررسی کنیم؛ مساله ای که در نهایت عملی نشد و تا کنون تماشاگران به ورزشگاه های کشور نرسیده اند.
بطور حتم حضور تماشاگران در ورزشگاه ها یکی از مهم ترین ابزار جذابیت مسابقات ورزشی است و ویروس کرونا پدیده پیشبینی نشده ای بود که سبب جدایی این دو از یکدیگر شد. هرچند فوتبال ایران هم در نهایت روزی باردیگر شاهد حضور تماشاگران در ورزشگاه ها و سالن های ورزشی خواهد بود، اما مساله مهم در این رابطه به تصمیم متولیان ورزش کشور باز می گردد، اینکه چه زمانی رفتار کووید۱۹ و وضعیت مبتلایان ویروس کرونا، این اجازه را به مسؤلان خواهد داد تا یکی از سخت ترین تصمیمات ورزش ایران را اتخاذ کنند؟
منبع:

1399/09/29
14:58:44
5.0 از 5
1055
تگهای خبر: پزشك , تیم , رقابت , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد