انجمن گلف NCGU
با اشاره به مجوز صادر شده؛

اسبقیان: محور تمام كارهای فدراسیون جانبازان پارالمپیك است

اسبقیان: محور تمام كارهای فدراسیون جانبازان پارالمپیك است

رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان با یادآوری مجوز دریافتی و تشریح کارهای پیش بینی در امتداد آن اظهار داشت: از این پس محور تمام کارهای فدارسیون، پارالمپیک توکیو است.سید محمد شروین اسبقیان در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه اخیراً فدراسیون پزشکی - ورزشی مجوز کارهای این فدراسیون برای برگزاری اردو و مسابقه در رشته های مختلف را صادر کرده است، در مورد برنامه هایی که اجرای آنها برمبنای مجوز جدید در برنامه است، توضیحاتی داد.
وی با اعلان اینکه شرایط و اقدامات جهانی در ارتباط با ویروس کرونا موید این است که پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به احتمال خیلی زیاد برگزار می شود، اشاره کرد: بدین سبب از این پس باید خیلی جدی تر به برنامه های آماده سازی برای ورزشکاران پارالمپیکی بپردازیم به خصوص که مدت زمان زیادی به آغاز این بازی ها باقی نمانده و از سویی طی ماه های گذشته خیلی از کارهای آماده سازی تحت تاثیر محدودیت های کرونائی کمرنگ و حتی منتفی شدند.
رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان با یادآوری اعمال دو هفته ای محدودیت های کرونائی در کشور افزود: قول داده بودیم پس از این دو هفته برای برگزاری اردو و مسابقات اقدام نماییم. در همین زمینه درخواست خودرا به فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کردیم تا با دریافت مجوز لازم بتوانیم این مهم را در مناطق حائز شرایط لازم و به شرط عمل به پروتکل های بهداشتی اجرائی نماییم.
اسبقیان اشاره کرد: با در نظر گرفتن در پیش بودن پارالمپیک از این پس محور تمام کارهای فدراسیون در زمینه باشگاهی و ملی، این رویداد است و آماده سازی ورزشکاران و تیم های صاحب سهمیه برای حضور در آن؛ به همین دلیل برنامه ریزی برای برگزاری تمام مسابقات و اردوها هم بر این مبنا انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه دور جدید کارهای فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان با مجوز جدیدی که در اختیار گرفته است از هفته آتی و با برگزاری رقابت های لیگ والیبال نشسته در اصفهان شروع می شود، تصریح کرد: برگزاری رقابت های باشگاهی در والیبال نشسته اتفاق مثبتی است برای ملی پوشان این رشته که طی ماه های گذشته درگیر مسابقه نبودند. حضور در لیگ می تواند روی آمادگی آنها تاثیر مثبتی داشته باشد.
رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان همین طور دیگر برنامه هایی که برمبنای مجوز اخیر اجرای آنها در دستور کار این فدراسیون قرار گرفته را مرور کرد و اظهار داشت: برگزاری مسابقات والیبال نشسته بانوان در دی ماه پیش بینی شده است. می خواهیم لیگ بسکتبال با ویلچر را هم پس از والیبال نشسته برگزار نماییم. برای برگزاری مسابقه و اردوی دوومیدانی کاران در اسفندماه هم به جمع بندی رسیده ایم. همین طور می خواهیم پاراوزنه برداران را هم در اردو داشته باشیم. البته آنها طی این مدت با حضور در فدراسیون یا در شهرهای خود پیگیر تمرینات شان بودند اما به زودی اردوی متمرکز ملی پوشان این رشته همراه با رکوردگیری را برگزار می نماییم.
اسبقیان با تاکید بر اینکه آغاز کارهای فدراسیون جانبازان و معلولان در عرصه ملی از اواخر همین ماه با برگزاری اردوی تیم ملی تیراندازی شروع می شود، اشاره کرد: تیراندازی نخستین رشته ای است که اردوی ملی آن انجام می شود. در ادامه و پس از برگزاری لیگ والیبال نشسته، اردوی تیم ملی این رشته را هم برگزار می نماییم. به تدریج برای دیگر رشته ها مانند بسکتبال با ویلچر هم برگزاری اردو را پیش بینی می نماییم.
وی با تاکید بر اجرای پروتکل های بهداشتی در تمام مسابقات و اردوهای جانبازان و معلولان اشاره کرد: ورزشکاران شرکت کننده در هر یک از این رویدادها باید تست PCR بدهند و طی مدت حضور در مسابقه یا اردو، شرایط قرنطینه را رعایت نمایند. محل برگزاری مسابقات و اردوها قبل از ورود و پس از خروج ورزشکاران و تیم ها سم پاشی و ضدعفونی می شود. همین طور استفاده از ماسک برای همه و رعایت فاصله اجتماعی هم جزو الزامات است.
رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان با اعلان اینکه در صورت نیاز و هماهنگ با ستاد مبارزه با کرونا تصمیمات جدی تر و سختگیرانه تری هم اتخاذ خواهد شد، اظهار داشت: اولویت حفظ سلامت ورزشکاران در هر شرایطی است. آماده سازی آنها برای پارالمپیک پس از این اولویت قرار دارد.

1399/09/23
13:10:34
5.0 از 5
1035
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد