انجمن گلف NCGU
مهین فرهادی زاد خبر داد:

طرح وزارت ورزش برای جانشین پروری در حوزه ورزش بانوان

طرح وزارت ورزش برای جانشین پروری در حوزه ورزش بانوان

به گزارش انجمن گلف معاون توسعه ورزش بانوان از طرح وزارت ورزش برای جانشین پروری در این عرصه و آغاز دوره های در ارتباط با آن از دیماه اطلاع داد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان امروز چهارشنبه در نشست خبری از طرح جدید وزارت ورزش در مورد جانشین پروری در حوزه ورزش بانوان اطلاع داد.
وی البته قبل از پرداختن به این طرح در مورد شرایط ورزش بانوان برای حضور در بازی های توکیو توضیح داد.
فرهادی زاد در آغاز نشست خبری خود از شرایط حمیده عباسعلی ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: حمیده بزودی تمرینات خویش را شروع خواهد نمود. در بعضی از رشته ها مانند تنیس روی میز که امید به کسب سهمیه داریم با رئیس فدراسیون صحبت کردم. اردوها و تمرینات آنها بزودی شروع می شود البته ورزشکاران در شهرهای خود تمرین می کنند.
وی افزود: در دوومیدانی همین هفته دیداری با مسؤلان فدراسیون داشتم. کمیته بانوان در این رشته فعال شده و در جمع ورزشکاران جوان حضور پیدا کردم. فصیحی برای انجام اردو و آمادگی برای کسب سهمیه به خارج از کشور اعزام شده است. فصیحی برای ۱۰۰ متر تلاش می کند، امیدواریم او هم بتواند سهمیه را بگیرد.
معاون وزیر ورزش خاطرنشان کرد: ورزشکاران ما در دوومیدانی رکوردهای خوبی زده اند که باید در آینده روی آن کار شود. در کمیته بانوان روی این مورد تمرکز شده و من هم قول دادم هر کمکی از دستم بر می آید انجام دهم. در رشته بدمینتون هم ناامید نیستیم. در تکواندو امید زیادی داریم تا در مسابقات کسب سهمیه نتیجه لازم را بگیرند.
فرهادی زاد همینطور ضمن اشاره به تیراندازی، افزود: تیراندازی هم ۴ سهمیه در بخش بانوان کسب کرده است. الهام هاشمی با حمایت آقای دادگر برنامه خویش را پیگیری می کند. امیدوارم با آرامش تمرینات را پیگیری کرده و به جای خوب برسند.
وی همینطور با اشاره به اینکه در بدمینتون پیش از این نماینده داشته ایم، تصریح کرد: امیدمان را ناامیدی از این رشته نمی نماییم ضمن اینکه به تکواندو هم امید زیادی داریم که بتوانیم صاحب سهمیه شویم.
وی با یادآوری اینکه هنوز مسابقات کسب سهمیه آغاز نشده، افزود: به اندازه میزان سهمیه های توزیع شده، سهمیه هایی وجود دارد که هنوز توزیع نشده اند. امیدواریم با آغاز این رقابت ها بتوانیم سهمیه های جدیدی در بخش بانوان کسب نماییم.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه در بخش پارالمپیک هم سهمیه هایی در بخش بانوان کسب شده و نیاز است تا سهمیه های جدیدی کسب شود.
فرهادی زاد در بخش دیگری از این نشست به اهمیت جانشین پروری و توانمندسازی افراد پیشکسوت برای بهره گیری از توانایی و تجربه های آنها اشاره نمود و اظهار داشت: افراد توانمندی داریم که نیازمند آموزش هستند تا وقتی متصدی شدند، بتوانند مفید فایده باشند
وی به برخی اقدامات در این حوزه اشاره نمود و افزود: مبحث را با فدراسیون ها در بین گذاشتیم، بیشتر از ۴۰۰ نفر به ما عرضه شدند که پیش از این جزو قهرمانان بودند اما هم اکنون از ورزش قهرمانی تا حدی هستند.

معاون وزیر ورزش در امور بانوان با اشاره به اینکه در این حوزه با نواب رئیس فدراسیون ها هم صحبت هایی داشتیم، اظهار داشت: باید افراد در رشته های مختلف تربیت شده و آموزش ببینند تا برای هر رشته از میان اهالی همان رشته برای انتخاب مسئولی مانند نایب رییس اقدام گردد.
فرهادی زاد تصریح کرد: در این حوزه هماهنگی هایی هم با آکادمی ملی المپیک داشتیم، مبحث را در کمیسیون بانوان مطرح کردیم. البته خوشبختانه هم اکنون در بخش بانوان و به لحاظ نیروی انسانی شرایط خوبی داریم طوری که نمایندگانی داریم که حتی در میادین جهانی بعنوان مربی یا داور حضور داشتند یا حتی برای المپیک انتخاب شده اند.

ایشان در ادامه نشست خبری خود بر پیگیری "طرح توانمندسازی و جانشین پروری زنان" تصریح کرد و خاطرنشان کرد: از میان ۴۰۰ نفر معرفی شده و طی آزمون برگزار شده و با در نظر گرفتن شاخص هایی مانند سن، ۱۵۰ نفر برای حضور در دوره های طرح موردنظر انتخاب شدند.
به گفته وی این دوره ها به صورت حضوری و در چارچوب سه دوره ۵۰ نفره با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد. دوره موردنظر در برگیرنده ۵۴ ساعت آموزش نظریه است.
فرهادی زاد در مورد مدرسین منتخب برای این دوره های آموزشی اظهار داشت: برای هر بخش از دوره از بهترین مدرس خانم در آن زمینه استفاده می نماییم، در انتها دوره از شرکت کنندگان آزمون گرفته می شود، چگونگی آزمون به خود مدرسین بستگی دارد.
معاون امور بانوان تصریح کرد که دوره های آموزشی موردنظر از دهه اول دیماه شروع می شود.
وی با اشاره به اینکه در مجموع فدراسیون ها به این سمت که از ظرفیت بانوان بیشتر استفاده کنند، پیش رفته اند، اظهار داشت: در جریان امضای تفاهم نامه با فدراسیون ها در ارزیابی فدراسیون ها توجه به بحث بانوان در سال ۹۸ برای برآورد اعتبارات فدراسیون ها مورد توجه قرار گرفت و نشان داد که فدراسیون ها در این راه حرکت کردند.

1399/09/21
13:11:54
5.0 از 5
1146
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد