انجمن گلف NCGU

دفاع نماینده ایران در مجمع جهانی شطرنج از رفتارهای سیاسی پرهیز كنید

دفاع نماینده ایران در مجمع جهانی شطرنج از رفتارهای سیاسی پرهیز كنید

انجمن گلف: نودویکمین مجمع عمومی فدراسیون جهانی شطرنج روز گذشته (یکشنبه) به صورت آنلاین و وبینار انجام شد که نماینده ایران دفاعیاتی را در ارتباط با هجمه های اخیر بیان نمود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، نودویکمین مجمع عمومی فدراسیون جهانی شطرنج به صورت آنلاین و وبینار اجرا شد. این درحالی بود که صحبت هایی از تعلیق شطرنج ایران شنیده شده و نایجل شورت نایب رییس انگلیسی فدراسیون جهانی چندین بار ایران را تهدید به تعلیق کرده بود.
فرهاد نیکو خصال سرپرست فدراسیون شطرنج که نماینده ایران در این نشست بود به همراه شادی پریدر به دفاع از مواضع ایران پرداخت.
نیکو خصال نماینده فدراسیون شطرنج در این مجمع آنلاین اظهار نمود: فدراسیون شطرنج ایران طی سالهای گذشته اقدامات زیادی برای توسعه شطرنج در ایران انجام داده است و با ۴۵ هزار و ۲۵۲ عضو فیده، نزدیک به ۵ درصد از کل جامعه شطرنج بازان فدراسیون جهانی را تشکیل می دهد.
او افزود: ایران با برگزاری بیش از هزار مسابقه در سال، در رده های اول فهرست برگزار کنندگان مسابقه در جهان قرار دارد و این به بدان معنا است که رشته شطرنج در میان مردم ایران محبوبیت ویژه ای دارد. فدراسیون شطرنج ایران در پاسخ به نامه فیده در تاریخ ۰۸/۰۶/۲۰۲۰ پاسخ خودرا در تاریخ ۲۲/۰۶/۲۰۲۰ ارسال کرده است و درباب رعایت منشور المپیک هیچ تخلفی مرتکب نشده و با تمام قوا در زمان شیوع ویروس کرونا اهتمام در گسترش رشته شطرنج و بازگرداندن امید بین ۸۰ میلیون نفر داشته است.
او افزود: در ایران هیچ قانونی در خصوص عدم بازی در مقابل هیچ کشوری وجود ندارد. شش ماه پیش موضوعاتی از طرف فیده اعلام گردید و ایران به تمامی موارد پاسخ داد و با فیده به توافق هایی رسیدیم. تصور بر این بود که موضع ما و فیده حل شده و حال سوال اینجاست که چرا بعد از شش ماه موضوع از طرف استاد بزرگ، نایجل شورت نسبت به طرح موضوع مجدد اقدام نموده، زمانی که هیچ اتفاق جدیدی در این مساله رخ نداده است؟
نیکوخصال اضافه کرد: مطرح کردن موضوعات تکراری سبب ایجاد فشارهای روحی و روانی به ورزشکاران ما می شود. درباب بیانیه فدراسیون شطرنج انگلیس و آقای نایجل شورت که مقابل ایران مطرح گردیده است موضوعات تامل برانگیزی وجود دارد که پاسخ آن به اعضا تحویل داده شده است. از همه اعضا خواهشمندیم پاسخ فدراسیون شطرنج ایران را با دقت مطالعه کنند. از فدراسیون کانادا و انگلیس تقاضا می نماییم که از دخالت در امور داخلی فدراسیون شطرنج سایر کشور ها اجتناب کنند. عجیب است فدراسیونی که خودش عضو کمیته ملی المپیک کشورش نیست، از قوانین IOC برای سایر کشور ها صحبت می کند. درخواست ایران از فیده این است که در نخستین فرصت، جلسه هیئت رئیسه فیده در ایران برگزار شود که شاهد گسترش شطرنج در ایران باشید. از همه متشکرم و ما همه عضو یک خانواده ایم.
نماینده ایران خطاب به نایجل شورت اظهار داشت: آقای نایجل شورت توجه شما را به دو موضوع جلب می کنم. اول از آن که ما به نهضت المپیک پایند بوده و تمامی موارد آنرا رعایت می نماییم و به شما تذکر می دهیم که از این به پس از رفتار های سیاسی پرهیز کنید.
تصویری از مجمع آنلاین فدراسیون جهانی شطرنج


منبع:

1399/09/17
12:03:23
5.0 از 5
1202
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد