انجمن گلف NCGU
كامران شهلا:

امیدوارم وفایی با درخشش در قهرمانی انگلیس به جمع 16 نفر برتر جهان راه یابد

امیدوارم وفایی با درخشش در قهرمانی انگلیس به جمع 16 نفر برتر جهان راه یابد

کامران شهلا سرمربی تیم های ملی اسنوکر ایران می گوید که حسین وفایی در رقابتهای قهرمانی انگلیس خیلی خوب درخشید و امیدوار است که بزودی او بتواند در جمع  ۱۶ نفر برتر دنیا قرار بگیرد.کامران شهلا سرمربی تیم های ملی اسنوکر ایران در گفتگو با ایسنا، در مورد عملکرد ملی پوشان ایران در رقابت های اسنوکر قهرمانی انگلیس اظهار داشت: مسابقات اسنوکر قهرمانی انگلیس بعد از رقابتهای قهرمانی جهان مهم ترین مسابقه در سطح دنیا بوده و دارای رنکینگ بالایی است که در آن بازیکنان حرفه ای شرکت می کنند. سهیل واحدی در نخستین بازی مقابل لیو هاوتیان چینی رنکینگ ۴۵ جهان قرار گرفت. متاسفانه با این که واحدی با نتیجه دو بر صفر از حریف پیش بود و خوب بازی می کرد، شش بر چهار شکست خورد و از گردونه رقابت ها کنار رفت. حسین وفایی هم در نخستین دور مقابل بیلی کسل انگلیسی، رنکینگ ۹۶ دنیا قرار گرفت و موفق شد این حریف را شش بر سه شکست دهد. حریف وفایی با این که دارای رنکینگ ۹۶ بود اما معتقدم که او بسیار قوی بود. حسین در این بازی خیلی خوب ظاهر شد و موفق شد یک بریک ۱۴۶ آن هم در فریم اول به نام خود ثبت کند.
شهلا در مورد بریک ۱۴۶ وفایی در این رقابتها اظهار نمود: حسین وفایی برای بار دوم موفق شد در جمع حرفه ای ها بریک ۱۴۶ را به نام خود ثبت کند.
او اضافه کرد: بازی بعدی وفایی با مایکل هولت انگلیسی که در رده ۲۸ بهترین اسنوکربازان جهان قرار دارد، مورد پیگیری قرار|گرفت. حریف وفایی در این دور از رقابت ها بسیار قدرتمند بود. وفایی موفق شد این حریف را با نتیجه شش بر چهار شکست دهد.
شهلا افزود: وفایی در مرحله سوم این رقابت ها رو در روی سلبی قرار گرفت و توانست ۲ بر یک از حریف پیش بیفتد. فکر می کنم که باید بازی سه بر یک می شد اما فریم این بازی بسیار زمان برد و نزدیک به ۵۸ دقیقه بازیکنان با یک دیگر رقابت کردند که در آخر وفایی نتیجه را واگذار کرد و بازی ۲ بر ۲ شد. سلبی به مدت چهار سال رنک یک جهان بود و چندین قهرمان جهان در کارنامه اش دیده می شود، سلبی بعد از نتیجه ۴ بر ۲ خیلی خوب بازی کرد. در فریم بعد وفایی بسیار بد شانس بود چون که توپ صورتی به مشکلی خوب برخورد نکرد و این سبب شد نتیجه ۵ بر ۲ شود. در صورت عدم بدشانسی، وفایی می توانست نتیجه را ۴ بر ۳ کند و به بازی برگردد. در آخر هم وفایی روحیه خویش را از دست داد و بانتیجه شش بر دو از این حریف قدرمتمند شکست خورد.
سرمربی تیم های ملی اسنوکر ایران اظهار داشت: نخستین مسابقات این فصل هم حسین وفایی در یک هشتم نهایی به مصاف مارک سلبی رفت که در آنجا هم با بدشانسی شکست خورد و در فریم آخر بازی را از دست داد. وفایی دو بار با سلبی خیلی خوب جنگیده است.
شهلا در آخر اظهار داشت: وفایی حالا در رنکینگ ۳۶ جهان قرار دارد و در رنکینگ سالیانه در رده ۲۰ قرار گرفه است. معتقدم پس از این رقابت ها حسین وفایی می تواند رنکینگ خویش را بهبود ببخشد. حسین وفایی در این رقابتها خیلی خوب درخشید و امیدواریم که بزودی او بتواند در جمع ۱۶ نفر برتر دنیا قرار بگیرد. وفایی باید باورش بیشتر شود و تجربه کسب کند. تجربه عامل مهمی است که هرچه با رقابت با افراد مهم و برتر جهان به دست می آید. در کارنامه وفایی پیروزی مقابل سلبی و جاد ترامپ (نفر اول حال حاضر اسنوکر جهان) دیده می شود و معتقدم حسین در حال پیشرفت در این رشته است.
منبع:

1399/09/14
12:37:35
5.0 از 5
1030
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد