انجمن گلف NCGU
با رد شكایت توسط CAS؛

رئیس پیشین فدراسیون تیروكمان محكوم به پرداخت 2500 فرانك سوئیس شد

رئیس پیشین فدراسیون تیروكمان محكوم به پرداخت 2500 فرانك سوئیس شد

دادگاه عالی ورزش (CAS) شكایت رئیس پیشین فدراسیون تیروكمان ایران ضد این فدراسیون را رد كرد؛ بدین ترتیب وی محكوم به پرداخت ۲۵۰۰ فرانك سوئیس بعنوان بخشی از هزینه های قانونی این پرونده شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، کریم صفایی از رؤسای پیشین فدراسیون تیروکمان است که پس از ریاست محمد علی شجاعی نسبت به انتخاب وی و کنار رفتن خود به فدراسیون جهانی این رشته شکایت برده بود. در همین راستا وی سه سال پیش هم شکایتی به دادگاه عالی ورزش (CAS) اعلام نمود در خصوص اینکه انتخابات ۹۷ که طی آن غلامرضا شعبانی بهار صاحب رأی شد، مشکل قانونی داشته است.
بعد از گذشت چند سال دادگاه عالی ورزش ۳۰ آبان ماه گذشته (۲۰ نوامبر ۲۰۲۰) رأی خویش را در این حوزه اعلام نمود. طبق رأی صادر شده شکایت کریم صفایی پذیرفته نشده است.
در بخشی از رأی نهایی و قطعی دادگاه عالی ورزش آمده است:
۱- این دیوان فاقد صلاحیت رسیدگی به درخواست پژوهش خواهی آقای کریم صفایی در تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۱۸ (۲۵ مرداد ۱۳۹۷) ضد فدراسیون جهانی تیر وکمان و فدراسیون تیروکمان ایران می باشد.
۲- هزینه های داوری از جانب دفتر دیوان تعیین شده و به طرفین اعلام می شود که باید تماماً توسط آقای کریم صفایی پرداخت گردد.
۳- آقای کریم صفایی مکلف است مبلغ ۲، ۵۰۰ فرانک سوئیس را بابت بخشی از هزینه های قانونی و سایر هزینه ها به هریک از فدراسیون های جهانی و فدراسیون تیراندازی با کمان ایران پرداخت نماید.
۴- سایر ادعاها یا درخواست های آقای کریم صفایی رد می شود.
همچنین در بند ۷۵ این حکم آمده است آقای کریم صفایی در پژوهش خواهی خود به طرفیت WA و IAF (فدراسیون جهانی و ایران) شکست خورده و تقریباً تمامی استدلال ها را از دست داده است.


منبع:

1399/09/11
13:38:11
5.0 از 5
1084
تگهای خبر: داور , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد