انجمن گلف NCGU
پاكدامن:

كرونا سبب شد تیم سابر استراحت كند

كرونا سبب شد تیم سابر استراحت كند

به گزارش انجمن گلف ملی پوش شمشیربازی سابر اظهار داشت: كرونا سبب شد استراحتی داشته باشیم اما باید از فرصت باقی مانده بهترین استفاده را ببریم تا نماینده شایسته ای در المپیك باشیم.


علی پاکدامن در گفتگو با ایسنا درباره ی مدت زمانی که به علت مثبت شدن تست کرونا در قرنطینه بود، بیان نمود: کلا قرنطینه دشوار می باشد اما مجبور بودم در خانه بمانم. البته چون ناقل خاموش بودم اذیت نشدم. در این زمان هم فیلمهای شمشیربازی را تماشا می کردم. همینطور در خانه تمرین هم داشتم چون بدن من دیگر به تمرین کردن عادت دارد و اگر تمرین نکنم بدن درد می گیرم(با خنده). خدا را شکر جواب تست مجدد هم منفی شد و دیگر می توانیم اردو را شروع نماییم.
پاکدامن در مورد احتیاج به برگزاری اردوی تیم ملی تصریح کرد: واقعا نیاز داشتیم که اردوها آغاز شود. ما ۷-۸ سال اردوی منظم داشتیم اما به علت شیوع کرونا در اردوها هم وقفه افتاد. توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک هم اعلام نمود که ورزشکاران برای المپیک آماده شوند ازاین رو زمان زیادی هم باقی نمانده و باید از فرصتی که داریم بهترین استفاده را ببریم تا نماینده شایسته ای در المپیک ۲۰۲۰ باشیم.
ملی پوش سابر ایران در پاسخ به این پرسش که فکر می کند با وقفه یک ساله ای که در برگزاری المپیک افتاده، تیم ایران بتواند مانند سال قبل در بهترین فرم خود برای بازی ها آماده شود؟ خاطرنشان کرد: ما سال قبل پشت سر هم در اردو بودیم و روزهای پر فشاری داشتیم. تیم های بزرگ دنیا دو تیم داشتند و در رقابتهای تیمی نفرات جوان خویش را به میدان می فرستادند اما ما در همه مسابقات خودمان به رقابت می پرداختیم. بحث شیوع کرونا سبب شد استراحت نماییم و تیم ما با استراحتی که کرده است مطمئن باشید بهتر و آماده تر به مسابقات برمی گردد.
پاکدامن در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه در این یک سال چه برنامه ای دارد تا بتواند در المپیک توکیو نتیجه المپیک ریو خویش را جبران کند، تصریح کرد: من چهار سال است که دارم به این مورد فکر می کنم چون المپیک ریو را سخت به دست آوردم اما راحت از دست دادم و از این بابت هنوز ناراحتم. اگر مانند مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ بازی را ۱۴ بر ۱۵ واگذار می کردم اینقدر ناراحت نمی شدم. ازاین رو تلاشم بر این است در المپیک توکیو نماینده شایسته تری برای ایران باشم. چهار سال پیش انگیزه داشتم اما تجربه هم اکنون را نداشتم امیدوارم این المپیک خدا کمک نماید و بتوانم موفق باشم.
وی در مورد اینکه در این زمان که مسابقات به علت شیوع کرونا تعطیل بودند، چگونه با بی انگیزگی مبارزه کرده است، اظهار داشت: وقتی المپیک به تعویق افتاد فکر کردم دیگر المپیک برگزار نمی گردد و اوایل گرفتار بی انگیزگی شده بودم چون هدف ما حضور در المپیک بود اما بعدا دیدم فوتبال اروپا برگزار گردید و مسابقات رشته های دیگر کم کم شروع شدند با خودم گفتم پس المپیک هم برگزار می گردد و تمریناتم را طبق روال ادامه دادم.
ملی پوش شمشیربازی در مورد ضرورت برگزاری لیگ هم اظهار داشت: امیدوارم سال جاری لیگ قوی و پویا داشته باشیم. چهار تیم بزرگ بیایند و قراردادهای خوبی داشته باشیم.
منبع:

1399/09/07
14:16:27
5.0 از 5
1148
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد