انجمن گلف NCGU
رستمیان:

با چیریچ در ارتباطیم

با چیریچ در ارتباطیم

به گزارش انجمن گلف ملی پوش واترپلو اظهار داشت: دورادور با چیریچ سرمربی تیم ملی واترپلو در ارتباط هستیم، او منتظر است تا تكلیف مسابقات انتخابی المپیك مشخص شود تا به ایران بیاید.


سهیل رستمیان در گفت و گو با ایسنا، در مورد شرایط تمرینی تیم واترپلوی ایران اظهار نمود: پس از حدود ۹ ماه تعطیلی یکی دو هفته قبل تمریناتمان را در استخر چهارفصل انقلاب شروع کردیم. یک روز در بین و برای دو تا سه ساعت تمرین در آب داریم. البته هنوز زمان برگزاری مسابقات انتخابی المپیک هم مشخص نشده و اطلاعاتی به ما ندادند. یک جلسه کنفدراسیون آسیا در عمان هم برگزار شده اما باید ببینیم در نهایت چه تصمیمی خواهند گرفت. ما و مربیان مان آمادگی خودرا برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک اعلام کردیم و اگر شرایط مهیا باشد ما آمادگی مسابقه با تیم قزاقستان یا هر مسابقه ای که در نظر بگیرند را داریم.
ملی پوش واترپلو در ادامه درباب سرمربی تیم ملی واترپلو (الکساندر چیریچ) و زمان حضورش در تمرینات تیم ملی اظهار داشت: چیریچ دورادور با ما در تماس است و بوسیله رضایی مربی تیم برنامه ها و نکات تمرین را به ما می دهد. او منتظر است ببیند شرایط انتخابی المپیک به چه صورت است تا به ایران بیاید و تمرینات را با حضور او انجام دهیم. این مسابقات شاید در زمستان صورت گیرد و حق تیم ایران است.
وی درباب حضور تیم واترپلوی ایران در مسابقات بازی های ساحلی آسیا در فروردین اظهار داشت: این بازی ها در برنامه ما هست. حدودا سال بعد سال شلوغی به جهت حضور در مسابقات است. بازی های آسیایی، کاپ آسیا، انتخابی المپیک، بازی های ساحلی و اگر خدا بخواهد مسابقات المپیک را پیش رو داریم. از زمانی که چیریچ به ایران آمده (تقریبا سال ۲۰۱۳) روند قهرمان سازی اجرائی شده است و در این شرایط تیم ایران خیلی پیشرفت کرده است. نتیجه آنرا هم در بازی های آسیایی دیدیم که تیم ایران سوم شد. اساسا ما یکی از مدعیان مسابقات ساحلی هستیم، در دوره قبلی این مسابقات دوم شدیم و سال آینده هم شانس قهرمانی داریم.
عضو تیم واترپلوی پرسپولیس درباب مطالباتش از این تیم اظهار داشت: هیچ خبری از پرداخت مطالباتمان نیست، مدیر عاملش هم تغییر کرده است. ما حتی با آنها هم نامه نگاری کردیم، اما هنوز پول و مطالبات ما را نداده اند. ما قهرمان لیگ واترپلو شدیم ولی هنوز پولمان را نگرفته ایم. من فکر می کنم ورزش ایران فقط فوتبال است چون ما رسانه و تبلیغ نداریم و از مظلومیت ما سو استفاده می شود. اگر به نتیجه نرسیم برخلاف میل باطنی راه های دیگر چون شکایت را انجام می دهیم. قراردادهای ما رسمی است و مشکلی به لحاظ حقوقی هم ندارد.
ایشان سپس درباب اعلام آمادگی تیم پرسپولیس برای فصل جدید اظهار داشت: من هم شنیده ام که هم پرسپولیس و هم سایپا برای فصل جدید اعلام آمادگی کرده اند. سایپا هم ۳۰ درصد مبالغ بازیکنانش را نداده است. امیدوارم فدراسیون سرسخت روی موضع خود بماند و تا تسویه حساب با بازیکنان انجام نشده مجوز حضور این تیم ها در لیگ را صادر نکند.
رستمیان در ادامه نیز اظهار داشت: برایمان جای سوال است که چرا ما تمرین نداریم ولی حدود ۴ ماه پیش تمرینات تیم های مختلف در آکادمی های پایه و در استخرهای مختلف چون شیرودی و انقلاب انجام شد اما تیم ملی شنا و واترپلوی ایران تمرینی نداشت. همین طور می گویند استخر هزینه دارد و این هزینه را نمی توان فقط برای بازیکنان تیم ملی شنا و واترپلو کرد، در جواب باید بگویم ملی پوشان با یک سال تمرین به تیم ملی نرسیده اند، روند قهرمان سازی از سال ۲۰۱۳ و مسابقات آسیایی زیر ۱۷ سال آغاز شد. تمرینات و هزینه های زیادی با دلار ۲ یا ۳ هزار تومنی برای این تیم شده است.
وی ادامه داد: اگر خواسته باشیم از بعد اقتصادی هم حساب نماییم نمی توان قهرمانان و استعدادها را نادیده گرفت. نباید ملی پوشان را در اوج گروه سنی تلف کرد، میانگین رده سنی ملی پوشان واترپلو هم اکنون بین ۲۱ تا ۲۳ سال است و همه ملی پوشان این امکان را دارند که ۲ دوره دیگر در بازی های آسیایی شرکت نمایند. نادیده گرفته شدن قهرمانان یک فرصت سوزی است. از طرفی۹۰ درصد کشورهای دیگر تمریناتشان را آغاز نموده اند و این بهترین زمان است که ما خودرا به آنها برسانیم.
منبع:

1399/09/01
12:50:32
5.0 از 5
1430
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد