انجمن گلف NCGU
نشست خبری دبیر اجرایی و سرپرست كاروان اعزامی به بازی های پارالمپیك

9 رشته به پارالمپیك توكیو اعزام می شوند

9 رشته به پارالمپیك توكیو اعزام می شوند

انجمن گلف: دبیر اجرائی كمیته ملی پارالمپیك و سرپرست كاروان ایران در بازی های پارالمپیك توكیو در نشست خبری كه امروز به صورت وبینار برگزار شد، سیاست های كمیته ملی پارالمپیك را برای اعزام ورزشكاران به بازیهای پارالمپیك توكیو را تشریح نمود.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، در این جلسه هادی رضایی درباب سیاست جدید کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام ورزشکاران به بازیهای پارالمپیک توکیو اظهار داشت: سیاست کمیته ملی پارالمپیک بر اساس همان سیاست قبلی است و هیچ تغییری در سیاست کمیته ملی پارالمپیک در اعزام ورزشکاران ایجاد نشده است.
در این جلسه همین طور محمد تابع اضافه کرد: بر طبق جلسه ای که روز گذشته در ستاد بازی های پارالمپیک توکیو داشتیم، در این جلسه باردیگر مصوبات گذشته مورد بررسی قرار گرفت و تاکید بر این شد که سیاست های قبلی بدون هیچ تغییری عملیاتی شود. بدین سبب در این سیاست، ورزشکاران شانس کسب طلا، نقره و برنز و کسانی که در جایگاه اول آسیا قرار دارند جز ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو هستند.
وی اشاره کرد: هم اکنون ۹ رشته کسب سهمیه کردند و رشته جدیدی برای ایران اضافه نمی گردد، البته کسب سهمیه در رشته دوومیدانی ادامه دارد؛ ضمن این که بعضی از ورزشکاران این رشته هنوز نیاز به کلاس بندی بین المللی دارند که باید مورد تایید قرار بگیرد.
دبیر احرایی کمیته ملی پارالمپیک افزود: در رشته های تیروکمان، تیراندازی، وزنه برداری، والیبال نشسته مردان، بسکتبال با ویلچر مردان، قایقرانی در رشته کانو، جودوی نابینایان و پاراتکواندو جز رشته هایی هستند که سهمیه آنها به پایان رسیده است.
وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که آیا تعداد ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو کاهش پیدا کرده است یا خیر، اضافه کرد: در تعداد ورزشکاران اعزامی به توکیو هیچ تغییری اعمال نشده و تعداد ورزشکاران اعزامی بر حسب سهمیه کسب شده مشخص است، اما در تعداد خبرنگاران و همراهان تیم ها شامل سرپرست، کادر فنی و اجرائی، پزشک، فیزیوتراپ تیم ها و... محدودیت های زیادی در نظر گرفته شده است.
رضایی همین طور در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری در خصوص نبود حریف تمرینی برای جودوکاران پارالمپیکی اظهار داشت: هیچ مشکلی دراین زمینه وجود ندارد و ما برحسب وزن جودوکاران پارالمپیکی حریف تمرینی برای آنها داریم. حتی در اردوی سال قبل کیش که هزینه ها توسط کمیته ملی پارالمپیک پرداخت شد، جودوکاران مشکل حریف تمرینی نداشتند و شرایط برای آماده سازی دو جودوکار پارالمپیکی مهیاست.
وی درباب جانشین مرحوم راضیه شیرمحمدی در پارالمپیک توکیو و این که فرزانه عسگری بعنوان جانشین وی در توکیو پذیرفته نشده است، اظهار نمود: این که وی در مسابقات رکوردگیری بالاترین امتیاز را کسب کرده است، دلیل بر اعزام نیست، عسگری در ضمن یکسال گذشته در هیچ تورنمنت برون مرزی شرکت نکرده و کلاس بندی بین المللی ندارد. کسانی مورد تایید کمیته بین المللی پارالمپیک هستند که طی سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کلاس آنها به تایید این کمیته رسیده باشد بدین سبب او امکان اعزام به توکیو را ندارد حتی اگر بالاترین رکورد را در مسابقات کسب کرده باشد.

ادامه دارد...منبع:

1399/08/28
22:46:23
5.0 از 5
1277
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , پزشك
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد