انجمن گلف NCGU
یك تهدید جدی برای آینده؛

بازی كودكان واجب تر از نان شب

بازی كودكان واجب تر از نان شب

به گزارش انجمن گلف شرایطی كه كرونا برای مردم و خصوصاً كودكان به وجود آورده خطرات و تهدیدهایی را برای سلامتی و آینده آنها رقم زده است كه نیاز است با برخی تدابیر از تبعات منفی آن جلوگیری نماییم.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، رضا شجیع نایب رییس فدراسیون ورزش های همگانی و استاد دانشگاه در یادداشتی برای گروه ورزشی «مهر» ضمن اشاره به اهمیت بازی و نشاط کودکان که با اتفاقات اخیر سلامتی و آینده شأن به خطر افتاده است، نوشت:
«بعد از اضطراب ناشی از فضای پر التهاب کرونا، خطر اجتماعی نشدن بزرگترین تهدیدی است که بزودی گریبان کودکانمان را خواهد گرفت. کودکان عصبی و پرخاشگر، مادران خسته و پدران بی حوصله؛ محصول وضعیتی هستند که می توان از آن بعنوان «وضعیت بحرانی» یاد کرد.
به نظر می رسد تصور کودکان عصر کرونا از جهان به مانند گرفتار شدگان غار افلاطون با حقیقت حقیقی آن فاصله گرفته و جهان آن ها بازتاب تصاویری است که از تلویزیون، تبلت و لپ تاپ پخش می شود.
مدرسه که برای کودکان نشانگر جهان بیرون از خانه بود، به صورت ناگهانی ناپدید شده و دیگر خبری از رفع وابستگی کودکان نسبت به والدین نیست، کودکانی که قرار بود خارج از محیط خانه و به دور از محبت های شتابزده و احساسی والدین تلاش کنند، شکست بخورند و اگر لایق بودند پیروز شوند.
جایی که قرار بود صداهای مخالف نظراتشان را هم بشنوند، ناراحت شوند، قهر کنند و در نهایت بپذیرند و طعم دوستی را هم بچشند. مدرسه محلی برای کشف ناشناخته های دنیای بیرون بود که در نهایت کودکانمان را برای مواجهه با آینده آماده می کرد.

به نظر می رسد کرونا تجربه باردیگر این وضعیت را به شدت برای کودکانمان مسدود کرده است؛ تحمل این وضعیت برای کودک که ماهیت و رشدش با جنب و جوش و حرکت پیوند خورده بسیار عذاب آور است. ازاین رو چند سفارش ساده برای عبور از این بحران:
۱- بازی برای کودکان ۲ تا ۵ سال مثل نان شب ضروری است؛ هر طور که شده با آنها بازی کنید؛ بازی های حرکتی و فکری هر دو در یک درجه اهمیت هستند.
۲- بازی کودکان با یکدیگر، در یک جمع محدود و در محیط باز آپارتمان (البته با استفاده از ماسک) می تواند بسیار مفید باشد.
۳- شنیدن خبرهای مرگ و میر می تواند برای کودکان خطرناک و اضطراب آور باشد؛ سپر دفاعی خانه را در مقابل بمباران اخبار منفی و تلخ فعال کنید.
۴- بازی های نقش آفرین بسیار مفید هستند، بگذارید نقش ها را خودشان انتخاب کنند و کنترل بازی را بدست بگیرند.
۵- به انجام ورزش های گروهی و خانوادگی در محیط خانه آن هم با یک موسیقی فرح بخش فکر کنید؛ احتمالاً برای روحیه کودکان بی نظیر خواهد بود. حداقل نیاز روزانه کودک به ورزش و فعالیت بدنی ۶۰ دقیقه است.
۶- کوه روی و پیاده روی های خانوادگی را بعنوان یک برنامه جدی در برنامه هفتگی قرار دهید. لمس طبیعت، آخرین امید انسان برای مقابله با زندگی ماشینی و قرنطینه وار عصر کرونایی است. باور کنید.

1399/08/23
18:42:35
5.0 از 5
1429
تگهای خبر: بازی , سلامت , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد