انجمن گلف NCGU
بررسی در كمیسیون اجتماعی دولت؛

تغییر بخشنامه استخدام قهرمانان ورزشی به نفع پارالمپیكی ها

تغییر بخشنامه استخدام قهرمانان ورزشی به نفع پارالمپیكی ها

انجمن گلف: با پیگیری كمیته ملی پارالمپیك و ورود وزارت ورزش، بخشنامه استخدام قهرمانان ورزشی در ارتباط با ورزشكاران پارالمپیكی دستخوش تغییراتی به سود آنها خواهد شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، حدود پنج سال پیش بخشنامه استخدام قهرمانان ورزشی پس از تصویب توسط هیات وزیران از طرف اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید.
این بخشنامه و مزایای آن شامل حال ورزشکاران قهرمان در هر دو بخش المپیک و پارالمپیک است اما با یک تفاوت که اقدام مسئولان مربوطه را برای همسان سازی آن به همراه داشته تا بواسطه آن قهرمانان پارالمپیکی هم بتوانند همچون المپین ها از مزیت استخدام شدن بهره مند شوند.
بر اساس بخشنامه ابلاغی، «قهرمانان بازی های المپیک» شامل نفرات اول تا سوم و قهرمانان اول و دوم مسابقات قهرمانی جهان و نفرات اول، دوم و سوم بازی های آسیایی و مسابقات جهانی در رشته های ورزشی تحت پوشش کمیته بین المللی المپیک (IOC) حسب مورد در رشته های فردی و گروهی و مقام اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال می توانند با رعایت شرایطی، از طرف دستگاه های اجرائی بدون برگزاری آزمون و خارج از نشر آگهی به صورت پیمانی جذب و استخدام شوند. این مساله اما در مورد قهرمانان بازی های پارالمپیک شامل «فرزندان» آنها می شود.
این عدم نگاه یکسان به موضوع استخدام قهرمانان در دو بخش المپیک و پارالمپیک موجب شد تا کمیته ملی پارالمپیک طی سال های گذشته مکاتباتی را با دولت جهت رسیدگی به مسئله با هدف یکسان سازی شرایط داشته باشد که البته به نتیجه نرسید اما ورد وزارت ورزش این مهم را تا مراحل امیدوار کننده ای پیش برده است.
طی ماه های گذشته نامه وزارت ورزش دراین زمینه با امضای شخص مسعود سلطانی فر در اختیار کمیسیون اجتماعی دولت قرار گرفت. بررسی این درخواست در مرحله حقوقی و قانونی به سر می برد تا شرایط تصویب توسط دولت را به دست بیاورد.
محمد تابع دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تایید این مطلب ابراز امیدواری که با برداشته شدن گام های نهایی، شرایط قانونی به وجود آمد تا قهرمانان پارالمپیک هم همچون قهرمانان المپیک بتوانند از مزایای استخدام بهره مند شوند نه اینکه این مزیت در اختیار فرزندان شان قرار بگیرد.
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک امیدوار است که با ورود وزارت ورزش و پیگیری شخص وزیر، این مسئله هرچه سریعتر به سرانجام خوشی برسد.


منبع:

1399/08/17
20:01:11
5.0 از 5
1271
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد