انجمن گلف NCGU

اعزام كیفی كاروان ایران به بازی های داخل آسیا

اعزام كیفی كاروان ایران به بازی های داخل آسیا

انجمن گلف: كمیته ملی المپیك در صورتیكه بازی های داخل سالن آسیا برگزار شود، تنها در رشته هایی شركت می كند كه امكان كسب مدال وجود دارد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، ورزش ایران در سال 2021 علاوه بر رویداد بزرگ المپیک و پارالمپیک توکیو، بازی های دیگری را هم پیش دارد. بازی های داخل آسیا یکی از این رودیدادها است که یک سال پیش از بازی های آسیایی برگزار می گردد و ایران هم کاروانی را به این رقابتها اعزام می کند.
طبق تقویم مقرر است بازی های داخل سالن آسیا 21 تا 30 می 2021(31 اردیبهشت تا 9 خرداد 1400) در تایلند اجرا شود.
باتوجه به شیوع ویروس کرونا هنوز تکلیف برگزاری بازی ها معین نیست چون کمیته ملی المپیک نه نامه ای در خصوص احتمال لغو بازی ها دریافت کرده و نه اطلاعیه ای در مورد زمان بندی انجام کارهای حضور در بازی ها به کشورها ارسال شده است.
با این وجود کمیته ملی المپیک با احتمال اینکه بازی ها برگزار شود، بررسی روی رشته هایی حاضر در بازی ها را آغاز نموده تا مشخص شود ایران در کدام در رشته ها می تواند نماینده اعزام کند.
باتوجه به افزایش قیمت ارز که معین نیست تا سال آینده به چه رقمی می رسد، اعزام کیفی در دستور کار کمیته ملی المپیک قرار گرفته است و به احتمال زیاد ایران تنها در رشته هایی نماینده اعزام می کند که بتواند مدال بگیرد. بازی های داخل سالن آسیا در 32 رشته (30 رشته اصلی و 2 رشته نمایشی ) برگزار می گردد.
اسامی رشته ها به شرح زیر است:
*رشته های اصلی
بسکتبال سه نفره، بدمینتون، دوچرخه سواری (BMX)، بولینگ، چیر لیدینگ، شطرنج، بیلیارد، دنس اسپورت، ورزش های الکترونیکی، ورزش های صعودی، فلوربال، فوتسال، اسکیت، دوومیدانی داخل سالن، هاکی داخل سالن، روئینگ داخل سالن، جوجیتسو، کاراته، کیک بوکسینگ، موتای، کوراش، پنچاک سیلات، نت بال، سامبو، تیراندازی، شنای مسافت کوتاه، سپک تاکرا، تکواندو،، والیبال و کشتی
*رشته های نمایشی
تک بال و ورزشهای هوایی بدون سرنشین (مدال رشته های نمایشی در جدول مدالی کشورها محاسبه نمی شود).

منبع:

1399/08/16
13:50:20
5.0 از 5
1334
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد