انجمن گلف NCGU
مجمع فدراسیون دوچرخه سواری؛

قمری: خداحافظی ام قطعی نیست

قمری: خداحافظی ام قطعی نیست

به گزارش انجمن گلف مجمع عمومی فدراسیون دوچرخه سواری در حالی امروز برگزار گردید كه قمری رئیس این مجموعه از احتمال خداحافظی خود از این رشته گفت و گلایه از گرانی و هزینه های این رشته داشت.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری امروز یکشنبه یازدهم آبان ماه به صورت وبینار و به ریاست دکتر مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور طاهره طاهریان نماینده کمیته ملی المپیک، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری و بعضی از اعضا به صورت محدود در سالن آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار گردید.
در ابتدای این مجمع که با هدف بررسی عملکرد سال ۹۸ فدراسیون دوچرخه سواری برگزار شد، قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ضمن یاد و خاطره محمد پراش، درگذشت وی را به خانواده ایشان تسلیت گفت و اضافه کرد: امروز گزارش بازرس و حسابرس فدراسیون عرضه شد. فدراسیون دوچرخه سواری پارسال ۳۶ مدال در مسابقات بین المللی کسب کرده است. در سال قبل بهترین نتیجه تاریخ بانوان توسط سمیه یزدانی با کسب عنوان سومی در آسیا به ثبت رسید که بعد از هفتاد سال این مدال بدست آمد. همین طور در رده جوانان مدال داشتیم و نتایج قابل قبولی گرفتیم.
وی در مورد روند کسب سهمیه المپیک و تغییر آن نسبت به سالهای قبل هم بیان نمود: روند کسب سهمیه المپیک نسبت به گذشته تغییر کرده است و برخلاف دوره های اخیر که با کشورهای آسیایی مقایسه می شدیم این دفعه در سطح جهانی مقایسه می شویم. با این شرایط باید به بخش پیست دقت کنیم، چون که رقبا به خاطر زیرساخت های بیشتری که دارند، از ما جلو افتاده اند. بر همین مبنا فردا نامه ای به وزارت ورزش می زنیم تا پیست سرپوشیده و چوبی ما زودتر آماده شود.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به پیوستن مجموعه دوچرخه سواری معلولین به این فدراسیون اشاره نمود و اظهار داشت: پیوستن ورزشکاران جانباز و معلول به زیرمجموعه فدراسیون دوچرخه سواری هزینه های زیادی را به ما تحمیل کرده است. تنها ۵۰ میلیون تومان در این بخش پارسال به ما کمک شد که خیلی کم بود. با این وجود در این بخش نمایندگان ایران به مسابقات قهرمانی آسیا هم اعزام شدند.
قمری همین طور در ادامه به گران شدن وسایل این رشته ورزشی اشاره نمود و بیان داشت: هزینه خرید یک دوچرخه از ۵۰ به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده و برای یک جفت کفش باید ۱۲ میلیون تومان هزینه شود. اعتقاد دارم در این شرایط وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید نگاه ویژه تری به دوچرخه سواری داشته باشند چون که کار در این شرایط سخت شده است.
وی به تلاشهای صورت گرفته در مدت ریاست اش در فدراسیون دوچرخه سواری پرداخت و اظهار داشت: در دوره ریاست من در فدراسیون نزدیک به ۴۰۰ مدال کسب شده است و اعزام ها و برگزاری کلاس های زیادی را داشته ایم. سرمایه گذاری زیادی روی مبحث مبارزه با دوپینگ کرده ایم، به صورتی که ۳۰ میلیارد تومان وثیقه از ورزشکاران بر سر این مورد گرفته ایم.
خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری پیرامون خداحافظی خود از این مجموعه هم اظهار داشت: من کارمند وزارت ورزش هستم و باید بدانم که در مأموریت هایی که اعلام می شود، بر مبنای آن باید اطاعت و دستورات ما فوق را قبول کنم. اتفاقات ارزشمندی در دوچرخه سواری افتاد و وظیفه داشتم که امروز از اعضای مجمع بابت همکاری و تلاش آنها تشکر کنم. به هر حال بر مبنای دستوراتی که ما فوق اعلام می کند که بمانم یا بروم و همینطور مشورت هایی که خواهم کرد، در زمان مقتضی تصمیم گیری خواهد شد. ازاین رو خداحافظی ام قطعی نیست و در آینده مشخص می شود.
وی تصریح کرد: در ماه های پایانی دوره ریاست چهار ساله ام هستم و جا دارد که از زحمات اعضای مجمع تشکر و از آنها خداحافظی کنم.
علی نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان بعد از عرضه گزارش خزانه دار تصریح کرد که میزان هزینه ای که برای بانوان در این سال شده بسیار کم است و شاید اشتباه شده باشد. طاهریان هم در این خصوص اظهار نظر کرد که این هزینه کرد برای بانوان بسیار کم است و امیدوارم که همان گونه که رئیس فدراسیون گفت بیش تر از این هزینه شده باشد.


منبع:

1399/08/14
15:13:15
5.0 از 5
1276
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد