انجمن گلف NCGU
عبدالحمید احمدی:

باید به فكر ۲۰ سال آینده باشیم

باید به فكر ۲۰ سال آینده باشیم

به گزارش انجمن گلف معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی اظهار داشت: هر چه وابستگی ورزش به دولت كمتر شود ورزش پویاتر خواهد شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، مراسم آیین رونمایی از طرح های شکوه و شمس با حضور معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون ورزش های همگانی امروز دوشنبه در محل کمیته ملی المپیک اجرا شد.
رضا شجیع در تشریح طرح های جدید فدراسیون همگانی اظهار داشت: به کمک شبکه ملی سمن های ورزشی ظرفیت سمن های جوان را در حوزه ورزش فعال می نماییم. کشوری مانند چین شعار هزار سمن ورزشی را دارد که در این ۴ هزار سمن ورزشی، بار قابل توجهی از مدیریت توسعه ورزش کشور را به دوش می کشد.

وی اظهار داشت: این در حالیست که برمبنای آمارهای بخش جوانان کشور هم اکنون ۲۵۰ سمن جوانان در ایران فعال است و از سمن های ورزشی نیز اطلاعات دقیقی در دست نداریم. بدین سبب امیدواریم که این شبکه در نخستین گام این سمن ها را شناسایی کند تا ظرفیت آنها فعال شود.

نایب رییس فدراسیون ورزشهای همگانی اشاره کرد: شبکه شکوه را داریم که اتفاق مبارکی است. سالهاست که حوزه همگانی وزارت ورزش تلاش می کند که کمیته همگانی را درفدراسیونهای ورزشی ایجاد کند و امروز با حضور نمایندگان ۲۰ فدراسیون احکام آنها توزیع شد که یک حرکت رو به جلو است. همگرایی در ورزش همگانی فعالیت ظرفیت ها و تعامل بین فدراسیون ها از اهداف این شبکه است که باید آنرا به اوج برسانیم و حلقه مفقوده می باشد.
عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در این مراسم اظهار داشت: نکته ای که بر روی آن تاکید بسیاری دارم ورزش همگانی است. در ورزش همگانی با جمعیت ۸۲ میلیون ایرانی مواجه هستیم، اگر مقرر است در ورزش همگانی اتفاقی رخ دهد و حرکتی را شاهد باشیم باید بتوانی م توانی مطابق با ۸۲ میلیون جمعیت ایران ایجاد نماییم که در واقع مشارکت عمومی در ورزش همگانی را شاهد باشیم.
احمدی افزود: با ظرفیت های محدود گذشته و ادامه همان نگاه و رویدادهای گذشته مدیریتی اتفاقی در ورزش همگانی رخ نداد. کم توجهی هایی در دوره های گذشته شاهد بودیم که در گذشته آثار و تبعاتش را امروز به چشم می بینیم. آمارهایی که ملایی داد واقعیت های امروز جامعه است، باید به بعد سلامت و مبتلاشدن به بیماری ها دقت نماییم.
وی گفت: آمارها آمارهای خوبی نیست این آمارها در شرایطی که با جمعیت جوان مواجه هستیم یعنی پنجره جمعیتی امروز کشور جوان است اما در بیست سال آینده شرایط متفاوت خواهد بود و اگر از امروز به فکر نباشیم در آینده گرفتار مشکل خواهیم شد و تبعات جبران ناپذیری به دنبال دارد.
احمدی اشاره کرد: اگر بتوانیم در ورزش همگانی ظرفیت سازی نماییم لزوم است که از همه ظرفیت های موجود شناسایی و آنها را فعال نماییم. قرار نیست همه ظرفیت های در رابطه با ورزش دولتی باشد لکن ظرفیت های دولتی را به کار بگیریم نهایتاً پاسخگوی قسمتی از نیازهای کشور است. ما باید ظرفیت های مردمی را شناسایی و فعال نماییم.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی اضافه کرد: باید از تجربه های موفق جهانی استفاده نمائیم و در رویکردها و روندهای مدیریتی خود به کار بگیریم، ورزش هر چه وابستگی کمتری به دولت داشته باشد می تواند پویاتر باشد.
در ادامه محسن باقریان دبیر فدراسیون ورزش های همگانی اظهار داشت: همانطور که می دانید جهان با ویروس کرونا درگیر است و ورزش قهرمانی با چالش روبه رو شده است اهمیت ورزش همگانی امروز بسیار پررنگ تر از قبل است. شبکه های لازم در هم افزایی یعنی تامین تندرستی ۸۲ میلیون ایرانی واضح تر شده، ورزش همگانی برخلاف ورزش قهرمانی جای مدال، سکو و رسانه نیست بلکه تلاشگرانی را نیاز دارد که کارشان از جنس کار جهادی است.
وی افزود: از همه عزیزان که امروز برای آیین رونمایی کمک کردند تشکر می کنم و شروع این هم افزایی را در کنار فدراسیون ها خواهیم داشت و همین طور از طرح شمس که نیاز مبرم ورزش همگانی است بهره خواهیم برد.
باقریان در آخر اظهار داشت: بعنوان خادم ورزش همگانی از همه کسانی که به ما کمک کردند تشکر می کنم امیدوارم مسیری را که آغاز نموده ایم در ادامه دستاوردهای خوبی از جنس شادی و تحرک برای مردم داشته باشد.

1399/08/01
13:07:26
5.0 از 5
1422
تگهای خبر: المپیك , تیم , سلامت , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد