انجمن گلف NCGU

اجرای بیش از ۱۴۰۰ برنامه ورزشی در هفته تربیت بدنی

اجرای بیش از ۱۴۰۰ برنامه ورزشی در هفته تربیت بدنی

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی به برنامه های این حوزه در هفته تربیت بدنی پرداخت و از انجام بیش از 1400 برنامه توسط فدراسیون ها در هفته تربیت بدنی آگاهی داد.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، عبدالحمید احمدی در آستانه هفته تربیت بدنی به خبرنگاران اظهار داشت: شعار هفته تربیت بدنی، ایران همدل و ایران فعال است که این شعار باتوجه به شرایط کرونا برگزیده شد و سعی کردیم در این شعار موضوع هم دلی را مورد توجه قرار دهیم.

وی اضافه کرد: برای این هفته که از ۲۶ مهر شروع می شود سعی کردیم در هر روز باتوجه به نامگذاری رویکرد ها عناوینی را مشخص کردیم.

معاون وزیر ورزش اشاره کرد: در این هفته وزارت خانه های بهداشت و تعاون و کار و رفاه اجتماعی شهرداری ها و سایر دستگاه ها در کنار وزارت همراهی می کنند.

احمدی افزود: برنامه های متنوعی چه به صورت میدانی و مجازی در پیش داریم و بر طبق استعلام از ۳۱ استان بیش از ۷۰۰۰ برنامه با تاکید به رعایت دستورالعمل ها و خصوصاً استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.

احمدی اشاره کرد: بیش از ۱۴۰۰ برنامه توسط فدراسیون ها تعریف شده است که به دو شیوه میدانی و مجازی برگزار می شود.

بررسی کنترل چاقی ۱۴ میلیون دانش اموز

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی اظهار داشت: یکی از مهمترین طرح ها کنترل چاقی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش در هفته تربیت بدنی آغاز و تا آخر سال ادامه دارد. در این طرح وضعیت وزن بیش از ۱۴ میلیون دانش آموز بررسی می شود.

احمدی اظهار نمود: طرح ابتکاری داور و مربی یار برای دانش آموزان نیز در هفته تربیت بدنی برگزار می گردد.

وی اظهار داشت: در حوزه ورزش کارگری پویش دوشنبه های کار در کارخانه ها برگزار می گردد که اهتمام داریم دوشنبه هفته آینده ۲۸ مهر این برنامه را به صورت نمادین در یکی از فدراسیونها اجرائی نماییم.

وی درباره ورزش دانشجویی در هفته تربیت بدنی نیز اظهار داشت: برنامه های آموزشی در ترویج ورزش و مقابله با کرونا برگزار می گردد.

معاون وزیر ورزش افزود: در حوزه ورزش زورخانه ای نیز برنامه های متنوعی داریم. در هفته اول تربیت مصادف با شهادت امام رضا است که در این روز با مشارکت سازمان بسیج ورزشکاران دیدار و تجلیل از خانواده های شهدای ورزشکاران را خواهیم داشت.

افتتاح بیش از ۱۰۰۰ خانه ورزش روستایی

وی اظهار داشت: تا اختتام امسال ۱۱۵۰ خانه ورزش افتتاح می شود که از بین آن بیش از ۴۰۰ خانه ورزش روستایی در هفته تربیت بدنی گشایش می یابد که در مجموع شمار خانه های ورزشی تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ به پنج هزار خانه ورزش روستایی و تا اختتام دولت تدبیر به ۷۵۰۰ خانه ورزش روستایی خواهد رسید.

معاون وزیر ورزش افزود: افتتاح ۱۲۹ پروژه شهری و روستایی در هفته تربیت بدنی از دیگر برنامه های پیش رو است که از این تعداد، ۴۱ پروژه طرح ورزشی شهری و ۸۸ طرح روستایی است که در هفته تربیت بدنی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

طرح شمس و شکوه

احمدی از طرح شکوه شبکه کمیته ورزش همگانی فدراسیون های ورزشی آگاهی داد که این فدراسیون ها بوسیله شبکه آبی مشارکت توسعه ورزش همگانی پررنگ تر خواهد شد و می تواند به تقویت ورزش همگانی کمک نماید.

وی همین طور به طرح شمس اشاره نمود که برای توسعه ورزش همگانی بوسیله بکارگیری از ظرفیت های سمن ها یا سازمان های مردم نهاد صورت خواهد گرفت.

معاون وزیر ورزش اظهار داشت: طرح پیاده روی رییسان فدراسیون های ورزشی در تهران و هیات های استانی در استانها در هفته تربیت بدنی اجرا می شود که این طرح در تهران سه شنبه ۲۹ مهر در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار می شود.

برنامه های هفته تربیت بدنی با مجوز ستاد مقابله با کرونا

احمدی درباره برنامه های ورزشی در هفته تربیت بدنی در شرایط کنونی کرونا اظهار نمود: این برنامه ها با مجوز ستاد مقابله با کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد و هیچ مشکلی برای برگزاری برنامه های پیش بینی شده در هفته تربیت بدنی نداریم.

احمدی اشاره کرد: اگر ما ورزش را به خاطر بیماری کرونا تعطیل نماییم مردم را از سلامتی و نشاط روحی دور خواهیم کرد. ورزش با رعایت کرونا و به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تعطیل نیست و تعطیل نخواهد شد. با ادامه این روند ما به سلامتی و نشاط مردم کمک می نماییم.

وی در آخر درباره اعتبار هفته تربیت بدنی اضافه کرد: ما بودجه لازم را از محل ۲۷ صدم درصد و بودجه جاری وزارت به هیات های استانی و فدراسیون های ورزشی بودجه تخصیص دادیم تا مشکلی برای اجرای برنامه های هفته ترییت بدنی نداشته باشند.
1399/07/23
13:45:08
5.0 از 5
1465
تگهای خبر: آموزش , داور , دستگاه , دیدار
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد