انجمن گلف NCGU

در انتظار اختتام تبعیض ها در ورزش مادر

در انتظار اختتام تبعیض ها در ورزش مادر

انجمن گلف: با مشخص شدن رئیس جدید فدراسیون دوومیدانی انتظار بر این است كه بودجه و منابع این رشته به صورت عادلانه بین ورزشكاران تقسیم شود.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، بعد از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی، هاشم صیامی با ۲۴ رای بعنوان رئیس این فدراسیون برگزیده شد تا دوومیدانی بعد از یک سال از بلاتکلیفی بیرون رود. کار صیامی برای مدیریت این رشته دشوار است چون با وجود اینکه دوومیدانی مادر ورزش ها و پرمدال ترین رشته در بازی های المپیک است، اما وضعیت خوبی ندارد. از طرفی این رشته ۲۴ ماده تخصصی دارد که در هر ماده ورزشکاران زیادی فعالیت می نمایند و انتظار حمایت و برنامه ریزی درست از طرف فدراسیون را دارند، بدین سبب مسئولان جدید باید با شناخت وضعیت ورزشکاران اهتمام در تدوین برنامه دقیق برای آنها، توزیع عادلانه منابع بین آنها، توجه به بخش پایه، پشتیبانی از مربیان باکیفیت داخلی و مدیریت درست سایر مسائل داشته باشند.

هزینه های زیاد این رشته سبب شده که خیلی از ورزشکاران ناامید شوند یا به سختی کار خودرا ادامه دهند، بدین سبب بحث تخصیص عادلانه بودجه اهمیت زیادی دارد و یکی از اصلی ترین اقدامات برای بهبود شرایط خواهد بود اما در چند سال اخیر دوومیدانی به احسان حدادی خلاصه شده است. مسئولان دوومیدانی در یک دهه گذشته تلاش نموده اند تا این ورزشکار را راضی نگه دارند و امکانات درخواستی اش را فراهم آورند اما بعد از مدال نقره المپیک 2012 لندن، حدادی نتوانسته مدعی کسب مدال جهانی باشد و افتخاراتش تنها به سطح قاره آسیا محدود شده است.

تدارک اردوهای طولانی مدت در آمریکا و اروپا، عقد قراردادهای دلاری با مربی و ماساژور خارجی و اخیرا درخواست عجیب و غریب عمل جراحی خارپاشنه در آلمان، هزینه های زیادی را در این سالها به فدراسیون تحمیل کرده است. در صورتیکه حدادی بعد از برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۱ و نقره المپیک ۲۰۱۲ که حدود یک دهه از آنها می گذرد، در حد مدال جهانی ظاهر نشده و تنها قادر به کسب مدال بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا بوده است.
این ورزشکار که برای عمل ساده خارپاشنه خود در ایران از پزشکان داخلی تضمین می خواهد اما آیا خودش حاضر است تضمین بدهد که با این همه هزینه که برای او می شود در المپیک توکیو مدال خواهد گرفت؟
در شرایطی که قیمت دلار از ۳۰ هزار تومان هم فراتر رفته است و وضعیت اقتصادی کشور به سبب شیوع ویروس کرونا و تحریم های آمریکا خوب نیست، مقرر است حدادی راهی اروپا شود تا با هزینه ای هنگفت یک جراحی ساده خار پاشنه انجام دهد؛ عملی که در داخل ایران هم به آسانی انجام می شود. در صورتیکه اگر فدراسیون دوومیدانی اگر یک دهم این هزینه ها را صرف ورزشکاران جوانی مثل مهدی پیرجهان می کرد، در آینده شاهد مدال آوری آنها بودیم و حال و روز دوومیدانی نیز بهتر از این بود که هشت سال چشم انتظار تکرار مدال جهانی یا المپیک حدادی باشیم.
با این حال انتظار بر این است که رئیس جدید فدراسیون دوومیدانی با دقت و عدالت بیشتری رفتار کند تا شاهد کشف استعدادهایی باشیم که به سبب کمبود امکانات و بی توجهی ها در حاشیه قرار گرفته اند و یا نابود شده اند. حال دوومیدانی خوب نیست و این نکته را خیلی از کارشناسان تایید کرده اند؛ اساسا راه درمان آن توجه صرف به یک ورزشکار و بی توجهی به استعدادها نیست.
دیگر دوره آن گذشته است که یک ورزشکار بخواهد با انتقاد از رئیس فدراسیون به خواسته هایش برسد و رئیس را در منگنه قرار دهد که اگر اردوی طولانی مدت در کشوری مانند آمریکا یا خواسته های پر هزینه اش را برآورده نکند او را به باد انتقاد خواهد گرفت. همه می دانند که دیگر این حرفها خریدار ندارد و راه نجات دوومیدانی توزیع عادلانه بودجه برای پرورش صحیح تمام استعدادها است.
منبع:

1399/07/21
14:54:37
5.0 از 5
1540
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد