انجمن گلف NCGU

چین ۱۸ فضانورد جدید را برای ارسال به ایستگاه فضایی خود برگزید

چین ۱۸ فضانورد جدید را برای ارسال به ایستگاه فضایی خود برگزید

به گزارش انجمن گلف آژانس فضایی چین اعلام نمود كه سه گروه از فضانوردان متشكل از ۱۸ نفر را برای آماده سازی به منظور عزیمت به ایستگاه فضایی آینده این كشور برگزیده است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ۱۸ فضانورد جدید متشکل از ۱۷ مرد و یک زن توسط آژانس فضایی چین انتخاب شدند و در سه گروه قرار گرفتند تا برای فرستاده شدن به ایستگاه فضایی آینده چین آماده شوند.
هفت نفر از آنها از نیروی هوایی ارتش چین انتخاب شده اند و خلبانان فضاپیما خواهند شد. هفت نفر دیگر مهندس پرواز فضایی می شوند و تابحال محققان یا تکنسین های هوانوردی، فضانوردی و سایر زمینه های مرتبط بوده اند. چهار نفر آخر هم متخصصان محموله مأموریت هستند و از بین متقاضیان علوم فضایی و برنامه آزمایشی فضایی چین انتخاب شده اند.
طبق گزارشی که در "چاینا دیلی" انتشار یافته است، چین پیش از این انتخاب جدید، ۲۱ فضانورد برآمده از دو دوره جذب نیرو داشت که در این میان، ۱۱ نفر طی شش مأموریت فضایی به فضا پرواز کرده اند.
انتخاب این ۱۸ نفر در سومین دوره از جذب نیرو توسط آژانس فضایی چین از آوریل ۲۰۱۸ از بین تقریباً ۲۵۰۰ متقاضی شروع شد.
طبق برنامه های دولت چین، این کشور در سال ۲۰۲۱ آغاز به مونتاژ نخستین ایستگاه فضایی سرنشین دار کامل خود خواهد نمود.
در نخستین مرحله، یک موشک "Long March ۵B" ماژول اصلی این ایستگاه فضایی را در سال ۲۰۲۱ به مدار زمین منتقل می کند و در مرحله بعدی، اجزای دیگر و فضانوردان برای مونتاژ ایستگاه فضایی به ماژول اصلی منتقل می شوند.
طبق اعلام آکادمی فناوری فضایی چین، این ایستگاه چند ماژوله به نام "تیانگونگ"(Tiangong) به معنای "کاخ آسمانی" از سه جزء شامل یک واحد اصلی متصل به دو آزمایشگاه فضایی تشکیل خواهد شد و بیشتر از ۹۹ تن وزن خواهد داشت.
آکادمی فناوری فضایی چین می گوید که انتظار می رود این ایستگاه فضایی در حدود سال ۲۰۲۲ تکمیل و به صورت کامل عملیاتی شود و مقرر است حدود ۱۵ سال مورد بهره برداری قرار بگیرد.
ایالات متحده در مورد استقرار این ایستگاه فضایی نگرانی هایی دارد. در تاریخ ۳۰ سپتامبر، یک گروه ویژه متشکل از ۱۵ نماینده کنگره جمهوری خواه به نمایندگی از ۱۱ کمیته در مجلس نمایندگان ایالات متحده برای مقابله با تهدید جهانی فزاینده حزب کمونیست چین یک برنامه جامع را منتشر نمودند.
در این سند که در مورد ایستگاه فضایی چین صحبت می کند و به صورت آنلاین در دسترس می باشد، آمده است: حزب کمونیست چین در تلاش است تا به یک ابرقدرت فضایی تبدیل گردد. اگر جمهوری خلق چین در تلاش خود جهت راه اندازی نخستین ایستگاه فضایی دراز مدت خود در سال ۲۰۲۲ موفق شود، با ایالات متحده همسان خواهد شد و ایالات متحده باید نگران نوآوری های فناورانه و نقش رهبری چین در فضا باشد.
منبع:

1399/07/20
14:44:54
5.0 از 5
1659
تگهای خبر: متخصص
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد