انجمن گلف NCGU

احساس خطر سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان از برگزار نشدن اردوها

احساس خطر سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان از برگزار نشدن اردوها

انجمن گلف: سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان اظهار داشت: قبل از اینكه از كرونا احساس خطر نماییم از برگزار نشدن اردوهای تیم ملی والیبال نشسته مردان باید احساس خطر نماییم، برای اینكه با این روند امكان دارد در پارالمپیك توكیو نتوانیم قهرمانی خودرا باردیگر تكرار نماییم.


هادی رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: 40 سال است که در ورزش کشور فعالیت دارم و واقعا الان در بلاتکلیفی قرار دارم و نمی دانم که باید چه کار نماییم. ما کمتر از 10 ماه دیگر تا بازی های پارالمپیک توکیو زمان داریم اما هنوز نتوانسته ایم اردویی را برای تیم ملی والیبال نشسته که قهرمان شش دوره بازی های پارالمپیک و دو دوره نایب قهرمان است، برگزار نماییم.
وی اظهار داشت: ۳ ماه است که از مسئولین فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک درخواست اردو کرده ایم اما هنوز هیچ جوابی دریافت نکرده ایم و همیشه می گویند با برگزاری اردوها، امکان دارد سلامتی ورزشکاران به خطر بیفتد.
وی اظهار داشت: حتی به جهت اینکه سلامتی ورزشکاران به خطر نیفتد از فدراسیون درخواست برگزاری اردو در حالت قرنطینه و با تعداد محدود کرده ام اما همچنان منتظر پاسخ آنها هستم. الان شرایط به شکلی است که مردم زندگی عادی خودرا با شرایط کرونا تطبیق داده اند و حتی ستاد ملی مبارزه با کرونا به بعضی از رشته های پرخطر نیز اجازه برگزاری اردو را داده است. حال چطور به رشته والیبال نشسته مجوز برگزاری اردو داده نمی گردد، تعجب می کنم. آنها می گویند شرایط ورزشکاران معلول ویژه است. در صورتیکه به نظر من بعضی از ورزشکاران معلول از نظر فیزیک بدنی حتی سالم تر از افراد سالم هستند و ما می توانیم با یک برنامه ریزی اصولی بدون هیچ مشکلی برای آنها اردو برگزار نماییم.
رضایی اشاره کرد: هم اکنون مسابقات فوتبال در حال برگزاری است و لیگ والیبال نیز در هفته هشتم خود قرار دارد. حال به ما می گویند شرایط خاص است و امکان برگزاری اردو وجود ندارد. تیم ما قهرمان شش دوره بازی های پارالمپیک است و ما باید از دور نظاره گر حریفان خود باشیم که در کشورهای خود در این شرایط کرونایی اردوهای خودرا برگزار می کنند و حتی در بعضی کشورها تورنمنت نیز انجام می شود. مگر شرایط کشور ما از ترکیه از نظر بیماری کرونا حادتر است که الان در این کشور تورنمنت برگزار می گردد و از تیم امید ما نیز درخواست نمودند که در این تورنمنت شرکت نماید.
وی افزود: من تا سه ماه پیش احساس خطر نمی کردم اما الان وقتی می بینم حریفان ما همچون مصر، روسیه، بوسنی و هرزگوین و حتی ترکیه تمرینات خودرا انجام می دهند و اردوهای خودرا بدون هیچ مشکلی برپا کرده اند از این مسئله احساس خطر می کنم. تایلند که هیچ جایگاهی در والیبال نشسته ندارد چهار ماه است که اردوی خودرا آغاز نموده و ما بعنوان تیم قهرمان باید منتظر تصمیم مسئولین باشیم که آیا مجوز برگزاری اردوها داده خواهد شد یا خیر؟ من واقعا نمی دانم مدیرانی که هزینه برای برگزاری اردو و مسابقات دریافت می کنند چطور می توانند در شرایطی که نه اردویی برگزار می گردد و نه مسابقه ای وجود دارد به مدیریت پویای خود همچنان ادامه دهند.
سرمربی تیم ملی والیبال نشسته اشاره کرد: بازیکنان ما حدود 10 ماه است که اردویی ندارند و تنها بوسیله فضای مجازی با آنها در ارتباط هستیم، آیا واقعا می شود تکنیک و تاکتیک و کار با توپ را بوسیله فضای مجازی به والیبالیست ها آموزش داد.
من نمی دانم باید تا چه زمانی این شرایط را تحمل نماییم و منتظر بمانیم تا وضعیت کشور از نظر این بیماری به حالت عادی برگردد تا اردوهای ورزشکاران معلول اجرا شود. من واقعا متعجبم از این همه بلاتکلیفی.
او همینطور در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان تیم ملی والیبال نشسته حقوقی دریافت می کنند یا خیر؟ اظهار داشت: جای خوشی است که کمیته ملی پارالمپیک با حمایتی که از بازیکنان تیم ملی انجام می دهد برمبنای کارآیی و سوابق فنی مبلغ 1.5 تا 4 میلیون به آنها حقوق پرداخت می کند و این جای تشکر دارد، اما به هر صورت والیبال نشسته در همین 18 نفر خلاصه نمی گردد. برخی از بازیکنان والیبال نشسته با حضور در تیم های باشگاهی امرار معاش می کردند و هم اکنون با تعطیلی باشگاه ها واقعا شرایط خوبی ندارند. ضمن اینکه ما در سال قبل با برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری استعدادهای خوبی را شناسایی و به تیم ملی دعوت می کردیم اما الان یک سال است که خبری از استعدادیابی نیست و رنج سنی بازیکنان بالا رفته و اگر بخواهیم در بازی های پاراآسیایی آینده شرکت نماییم باید استعدادهای جوانی را شناسایی و به تیم ملی تزریق نماییم.
رضایی در آخر همین طور درباره وضعیت تیم ملی والیبال نشسته زنان اظهار داشت: تیم زنان از بازی های پاراآسیایی جاکارتا که توانست در جایگاه دوم قرار بگیرد تا به امروز نه برنامه ای داشتنه و نه اردویی برای آنها برگزار شده است و این شرایط خوبی نیست. به هر صورت من معتقدم اگر از وضعیت تیم والیبال نشسته زنان و مردان احساس خطر نکنیم مریض هستیم. حریفان ما هم اکنون کار می کنند و ما هنوز نشسته ایم تا ببینیم این بیماری کی تمام می شود تا فعالیت خودرا آغاز نماییم که این روند مناسبی نیست و شرایط تیم والیبال نشسته را برای تکرار قهرمانی به خطر می اندازد.
منبع:

1399/07/14
13:47:28
5.0 از 5
1565
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , بازیكن
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد