انجمن گلف NCGU
مسئول سازمان لیگ واترپلو:

برگزاری لیگ برتر معلوم نیست

برگزاری لیگ برتر معلوم نیست

انجمن گلف: هادی بیك اظهار داشت: هیچ چیز درمورد برگزاری لیگ معلوم نیست و تا وزارت ورزش و فدراسیون پزشكی ورزشی مجوز ندهند نمی توان كاری كرد.مسئول سازمان لیگ فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفت و گو با ایسنا، در مورد برگزاری لیگ واترپلو و شنا اظهار نمود: همانطور که می دانید تا وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی مجوز برگزاری ندهد نمی توان کاری انجام داد. هم اکنون که استخرهای سرپوشیده هم تعطیل می باشد. تا جایی که اطلاع دارم تنها چند ملی پوش شنا تمریناتشان را جست و گریخته انجام می دهند.
هادی بیک در ادامه اظهار داشت: با انتشار کرونا و تعطیلی استخرها فاصله میان تمرینات زیاد شده و این ضربه خواهد زد. بحث لیگ هم هست بعضی از ورزشکاران به شکلی وابسته به همان چندرغازی بودند که از لیگ دریافت می کردند. هم اکنون هیچ کس از نظر روحی و جسمی شرایط خوبی ندارد.
وی ادامه داد: این ویروس منحوس که کل دنیا را درگیر کرده است سبب تعطیلی بسیاری از مشاغل شده و همه کسب و کارها را بهم ریخته است. در واترپلو هم که درگیری زیاد است، با آب هم سروکار دارند و خوب شرایط سخت تر می شود. ما خودمان هم ماندیم. هیچ چیزی هم درباره برگزاری لیگ مشخص نمی باشد. لیگ های فوتسال، والیبال، بسکتبال، فوتبال و پینگ پنگ همه در حال انجام می باشد اما در شنا بحث آب مطرح است. به خاطر درگیری و بحث انتقال ویروس از راه آب فکر می کنم خیلی زود است که بخواهیم در این خصوص صحبتی داشته باشیم. رئیس فدراسیون هم فکر نمی کنم در جریان باشد.
پیشکسوت واترپلو در مورد عواقب برگزار نشدن مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: در این رشته داشتیم با عنایت به حضور چیریچ به یک اهدافی می رسیدیم. چریچ علم به روز داشت و ورزشکاران از گروه سنی پایین (زیر ۱۷ سال) با مربیگیری او رشد می کردند. آینده بسیار خوبی برای این رشته رقم خورده بود و داشت تحول بزرگی صورت می گرفت. متاسفانه با انتشار کرونا و فاصله ای که بوجود آمد و عدم تمرینات منسجم همه چیز بهم خورد و هم اکنون اصلا ما نمی دانیم که ورزشکاران چه شرایطی دارند.
وی ادامه داد: ورزشکاران به صورت انفرادی تمریناتی را در استخرها دارند. من خودم نماینده فدراسیون در استان خوزستان هستم. جست و گریخته می شنوم که بعضی از استخرها هم زیرآبی می روند و باز هستند. آنها خیلی متضرر شدند و به دنبال اهداف مالی هستند و ورزشکاران و مربیان هم به دنبال اینکه تمرین کنند تا عقب نمانند اما نمی دانند که اگر خدای نکرده اتفاقی برای یک نفر بیفتد چه خواهد شد.
مسئول سازمان لیگ در مورد صدمه هایی که به دنبال برگزار نشدن لیگ رخ خواهد داد اظهار داشت: محل درآمد ورزشکاران همن لیگ است. البته بیشترین مبلغ برای یک سال یک ورزشکار در این رشته ۴۰ میلیون تومان است که مبلغ بسیار کمی نسبت به سایر رشته ها مثل بسکتبال، والیبال و فوتبال عاید ورزشکاران این رشته می شود. اصلا از این بابت قابل مقایسه با سایر رشته ها نیستند اما دلخوشی ورزشکاران به همین مسابقات و تمرینات بود.
بیک اظهار داشت: هم اکنون بعضی از ورزشکاران ۳۵ هزار تومان می پردازند و به استخر روباز می روند. البته مبلغ ورودی استخر ۴۵ هزار تومان است که با رایزنی فدراسیون ۱۰ هزار تومان به ورزشکاران ملی تخفیف داده شده است. بطور قطع در این شرایط تعطیلی تمرینات گروهی و مشخص نبودن تکلیف لیگ ضربه بزرگی هم به لحاظ جسمی و هم روحی به ورزشکاران واترپلو وارد خواهد شد.
منبع:

1399/07/10
19:33:48
5.0 از 5
1606
تگهای خبر: بسكتبال , پزشك , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد